Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lányok,mi az őszinte véleménye...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok,mi az őszinte véleményetek a fogamzásgátlóról?

Figyelt kérdés
Főképp az érdekelne,aki nem szedi, miért nem,ha nincs olyan betegsége ami miatt nem szedheti. Illetve aki szedi,szereti, jó minden vele,nincs mellékhatás? Illetve inkább a párja miatt szedi, ő akarja jobban,?
2020. jún. 20. 18:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én egy évig szedtem fogamzásgátlót, voltam előtte vérvételen, vizsgálaton nem volt olyan ok ami miatt ne szedhettem volna. Én szerettem volna szedni, mert a gumira allergiás vagyok. Viszont egy fél év után elő jöttek a mellékhatások. Állandó volt a fejfájás, gyomorfájás, hányinger, hányás, hasmenés. Hüvely fertőzést kaptam tőle.
2020. jún. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Rossz dolognak tartom és szerintem a legtöbb lány nincs teljesen tisztában vele.

Én soha nem szedtem és nem is fogom.

Nem normális dolog gátolni a testünket, abban hogy végezze a dolgát. Rengeteg probléma is adódhat belőle. Irtózom még a gondolatától is.

2020. jún. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
16%

2-es, családtervezésről hallottál már? Vagy hadd potyogjon a gyerek, majd elvan az udvaron, mint a baromfi?


Pokol lenne a nők élete fogamzásgátló nélkül.

2020. jún. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon sok volt osztálytársam elhízásáért felelt, különösen a pubertás alatt elkezdett hormonális fogamzásgátló.

Én sosem szedtem és 42 évesen is 53 kg vagyok.

Egészségügyi oka is volt, kicsit magas volt a trombocitaszámom évekig és felhívták a figyelmem, hogy ne szedjek, de nem is akartam szedni.

Inkább gumival, majd komoly kapcsolatban megszakítással védekeztem.

2020. jún. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

#3 Értelmezésről hallottál már? Nem is értem miről beszélsz..

A fogamzásgátló tablettáról beszélek, mivel azt kérdezte a kérdező..

2020. jún. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem törvényszerűek a mellékhatások, ha valaki tapasztalja őket akkor vissza kell menni a nőgyógyászhoz és másik készítményt kérni.


Mindenkinél más oka van, amiért nem szedi. Fél a mellékhatásoktól, "idegen" dolognak tartja, mindenféle mendemondákat hallott róla stb. - pedig a legbiztosabb pont ha a nőgyógyászával konzultál. Ettől ha valaki nem akarja szedni, akkor ne szedje. Mindenkinek a saját, egyéni döntése hogy védekezik a lényeg, hogy védekezzen!

2020. jún. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
#6-os a megszakítás NEM védekezés, hanem egy hazárdjáték! Áldhatod a szerencsét, hogy nem lettél terhes.
2020. jún. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem szedek, és nem is tervezek fogamzásgátlót szedni. Nagyon sok elrettentő esetet láttam az ismerősi körömben is és a kórházban is.

25n, orvostanhallgató

2020. jún. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%

Őszintén szólva...egy éve szedem a fogamzásgátlót és eddig semmilyen mellékhatás nem jelentkezett. A szexuális életünk remek, nemsokára megyek újra nőgyógyászhoz vizsgálatra. Nyilván megvannak a hátrányai, de amióta szedem, nemhogy meghíztam, de 7 kilót fogytam is. A pattanásaim (amikből eddig sem volt sok) kb. végképp eltűntek....

Úgyhogy azt gondolom, hogy ha rendesen megvizsgál előtte az orvos, nem csak a kezedbe nyom egy gyógyszert, akkor csak tudja, hogy mit csinál. Igen, valószínűleg valamennyire káros, de nézzük már meg, hogy hány százalékban jelentkezik ez? Az ismeretségi körömben többen kb. 10 évig szedték, amíg gyereket nem akartak és semmi bajuk.

Ez az egész az egyén szervezetétől és a hormonháztartásától függ.

2020. jún. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg rossz dolgot hallottam róla (hízás, migrén, zsíros bőr, trombózis, 0 libidó stb.), nem szeretnék szedni.

Ha közben nincs is semmi probléma (sőt, van akinél először pozitívak a mellékhatások...), nem egy olyan ismerősöm is volt akinek a tabletta abbahagyásával jelentkeztek borzasztó tünetek.

Eddig SOHA SENKI nem biztatott arra, hogy szedjek, de arra már többen, hogy ne.

2020. jún. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!