Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ki fizeti a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki fizeti a fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés

Úgy érzem párom nem értékeli, hogy elkezdtem szedni a tablettát. A gumis módszert se ő, se én nem szerettük, igazából közös megegyezéssel mentem nőgyógyászhoz és irattam fel tabit.

Kiváltottam én, igazából nem volt nagy összeg, 3 havi adag 7 ezer forint, mégis azt érzem ez valahol az ő érdeke, hisz miatta szedem és ezt egyáltalán nem becsüli. Most van az első hetem, olyan hangulatingadozásaim vannak mint a fene, hol ideges vagyok hol szomorú, ő meg mindig írja, hogy sajnálja, és ha találkozunk mindig megszeretget, de igazságtalannak érzem, hogy ezt a nőknek kell szednie, totál felborítja a hormonháztartást...


Szerintetek?


2020. jún. 16. 12:48
1 2
 11/19 Lachesys ***** válasza:
57%
megnézem melyik férfi lesz az aki beveszi a férfi fogamzasgatlot:)))) nem vagyok verfeminista, de ebből nyilvánvalóan latszik, hogy a férfiak azert igenis szeretik a kellemetlen dolgokat a nőkre testálni. es mivel a legtöbb kutató is férfi, főleg par évtizede, ők nyilvánvalóan a nokkel akartak beszedetni nem magukkal....
2020. jún. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
58%
Öööö, honnan szeded, hogy a legtöbb kutató férfi? RENGETEG női kutató van, a mi laborunkban kb 1 férfi kutató doglozik míg rajta kívül 6 nő, és ez csak egy "elmaradott magyarországi kutatás"...
2020. jún. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
58%
11es ne beszélj butaságokat, kutató cégnél dolgozom, a biológusaink, vegyészeink 70%-a nő, inkább női pálya, pharmánál hasonló az arány.
2020. jún. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Lachesys ***** válasza:
41%

a fogamzásgátló tabletták kifejlesztésének idopontjaban azert meg messze nem ez volt a helyzet, foleg hogy mint mondtatok mire lett addigra már 10 ev eltelt tesztekkel


[link]


van már ferfi tabletta, de egy ferfi sem szedné be ilyeneket kb. sosem fog elterjedni.

2020. jún. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
50%

26/L

Én fizetem a fogamzásgátlót, mivel az én testemről van szó, és én nem akarok babát. Nem fogom más kezébe helyezni a döntést, óvszer kiszakadhat, az előtte kiveszem meg.. Nem a pasi lesz terhes, nem ő fogja megszülni, és ha akar akkor fel sem kell vállalnia egy gyereket, innentől kezdve kinek az érdeke? Az enyém és a tied. 3 hónapra 7ezer forint meg semmi, ha óvszert veszel és napi szinten együtt vagytok az még drágább is lenne. Azt viszont nem értem, mit kell ezen becsülni?

2020. jún. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
90%

Egy kapcsolatban nem lehet megbeszelni, hogy ki fizeti?

Alapvetően közös érdek, szerintem az a legkorrektebb, ha felesben megy. De ha mondjuk jártok 3 éve és eddig végig gumi volt, azt pedig mindig ő fizette, akkor most te se halsz bele, ha fizeted a tabit.

KOMMUNIKÁCIÓ!!!!!

Ha még ennyire ellene vagy, nem kell szedni és kész. De önszántából beszedni, aztán martirnak állítani be magad, az igen is gáz.

2020. jún. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#14, a cikk 2006-os, és csak bejelentették a férfi tabi ÖTLETÉT, ami még csak fejlesztési fázisban volt, mindenhol csak az ötletre hivatkoznak, nem kész szerre, amit már tesztelnek. Azt írtam korábban, hogy ALSÓ HANGON 10 év, ennél simán lehet több is, főleg ha valamelyik tesztelési fázis elhúzódik, gondok vannak. Tehát simán lehet több is, a költségekről nem is beszélve. Jelenleg NINCS kereskedelmi forgalomban lévő férfi fogamzásgátló tabletta, kb a 3. fázisban tartanak ezeknek a gyógyszereknek a tesztelése, a képen Phase III. azon belöl is a "Drug effective in X00", azaz kb 40-100 főn teszteltek eddig 1-1 ilyen tabit, ezután jön az a tesztelés, amikor sokkal több emberen vizsgálják a hatását.

[link]


Szóval talán egy 5-10 éven belül, ha piacra kerülnek ilyen szerek.

2020. jún. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
63%

Mit tehetne a párod azon kívül, hogy megértő és próbál együttérezni? Nem az ő hibája, hogy csak a nőknek van fogamzásgátló tabletta. Neked pedig felesleges vele erőfeszítéseket tenned, ha emiatt neheztelsz rá.


Egy kapcsolatban, ahol van akkora bizalom, hogy lefeküdj vele és még áldozatot is hozz érte, nem tudnátok megbeszélni az anyagiakat? Ha eddig is feleztétek a fogamzásgátlás költségeit, nem merült fel, hogy így folytassátok?


Az első 3 hónapban sok olyan mellékhatást okoz a fogamzásgátló, ami később elmúlik. Ha szeretnéd hosszútávon szedni, ezt érdemes megvárnod. De csakis akkor, ha te magad szednéd, mert szívességet tenni ezzel másnak felesleges mártírság. Főként úgy, hogy manapság rengeteg más módszer közül lehet választani. Ha úgy érzed, hogy neked nem válik be a tabletta, akkor ne nehezítsd tovább a saját és a párod helyzetét játszmákkal és célozgatással, hanem ülj le vele, és beszéljétek át a többi módszert. Ne egyedül mártírkodj, hanem találjátok meg azt a módszert, ami mindkettőtöknek elfogadható, és ami miatt egyikőtök sem neheztel a másikra.

2020. jún. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én fizetem. A barátom hoz-visz kocsival, ő fizet, ha elmegyünk valahova, 3 hónapra 7 ezer nekem is. Nem nagy cucc.
2020. jún. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!