Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ki fizeti a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki fizeti a fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés

Úgy érzem párom nem értékeli, hogy elkezdtem szedni a tablettát. A gumis módszert se ő, se én nem szerettük, igazából közös megegyezéssel mentem nőgyógyászhoz és irattam fel tabit.

Kiváltottam én, igazából nem volt nagy összeg, 3 havi adag 7 ezer forint, mégis azt érzem ez valahol az ő érdeke, hisz miatta szedem és ezt egyáltalán nem becsüli. Most van az első hetem, olyan hangulatingadozásaim vannak mint a fene, hol ideges vagyok hol szomorú, ő meg mindig írja, hogy sajnálja, és ha találkozunk mindig megszeretget, de igazságtalannak érzem, hogy ezt a nőknek kell szednie, totál felborítja a hormonháztartást...


Szerintetek?


2020. jún. 16. 12:48
1 2
 1/19 Dr.med.habil. Genya válasza:
17%

Ilyen kisstílű, pitiáner dolgokat...omg.

Lefekszel egy emberrel, elviekben "közös úton vagytok" erre éves szinten 28 ezer forinton vered magad. Mondjuk alapból nem értem, miért szeded, ha nem tesz jót a szervezetednek.

A gumiba te belefizettél? A közös programok, rezsi, kaják, hogy oszlanak el zseton szinten?

El sem tudom hinni, felnőtt emberek ilyeneket nem tudnak megdumálni, és xarrágóak, vagy a másik eset, mindent fizetnek a másiknak, közbe meg ide járnak sírni. Bármi is legyen, ez nagyon nagy gyász dolog.

Közbe meg még belefigyel az ostoba femináci lény is...senki nem tart a fejedhez pisztolyt, hogy szedd. Van rengeteg más alternatíva...

2020. jún. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
57%

"A gumis módszert se ő, se én nem szerettük"

"mégis azt érzem ez valahol az ő érdeke, hisz miatta szedem"

Ezek a mondatrészek ellent mondanak egymásnak, az egyikben azt állítod, hogy az ő érdeke a másikban meg, hogy mindkettőtöké.

2020. jún. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
91%
Fizessétek együtt, ha már közös volt a döntés. Nem biztos, hogy megéri a tabi, komolyabb gondod is lehet belőle később. Érdemes nőgyógyásszal egyeztetni mellékhatások esetén.
2020. jún. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Ne szedjed, ha ilyen hatása van. Ez a szer neked egyértelműen nem jó. Van sok másik fajta fogamzásgátló, sőt már olyan is kapható, ami nem hormon alapu.
2020. jún. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk én fizetem. Egyrészt piti összeg, másrészt akkor is szedtem, amikor még nem voltunk együtt és utána sem kezdtem el elkérni az árát, elég nagy szarrágásnak tartom. Az első pár hónapot leszámítva nálam csak pozitív mellékatásai voltak és soha nem akarok gyereket, így nekem ez tök jól bevált. Ha ennyire szenvedsz tőle, akkor van ezen kívül más módszer is, nem kötelező szedned, de azt ne várd, hogy értékelje a mártírkodásod, a te döntésed is volt az egész.
2020. jún. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

"mégis azt érzem ez valahol az ő érdeke, hisz miatta szedem és ezt egyáltalán nem becsüli. "

A te tested hol marad ebben? Ha miatta képes vagy tönkre vágni a szervezetedet, te sem becsülöd magad.


Igen, én nőként legszívesebben mindenféle védekezés nélkül szexelnék a legszívesebben, csak hát nem akarok babát. A fogamzásgátló nekem is jó lehetőségnek tűnt, én magam is élveztem, hogy nem kell gumi, belém élvezhet, stb. Azonban nagyon sok rossz tünetet okozott, ezért megbeszéltük, hogy hagyjuk el, és azóta gumit használunk. Egyikünknek sem megterhelő.


"igazságtalannak érzem, hogy ezt a nőknek kell szednie, totál felborítja a hormonháztartást..."

De akkor minek szeded? Mint mondtam, én nem parancsszóra szedtem, szóval magammal szemben nem éreztem igazságtalanságnak, viszont azt gondolom, hogy akkor butaságot csináltam.

2020. jún. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
74%

FÉRFI vagyok.


A kombinált védekezés a legjobb. Ott a nő a bogyót, a férfi a gumit vegye.

ÉN, mondjuk ha a lánynak nincs pénze fizetem a bogyóját.


Bár...ezt illik/szabad elfogadnia egy nőnek? Mert itt a sok femináci folyton tolja, hogy nekik a pasi még egy pohár vizet se fizessen.

2020. jún. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
Ne mártírkodj, te döntésed volt, hogy szeded. Ha nem akarod, ne szedd. Igen, káros, szar, nem túl egészséges a női szervezetre, épp ezért nem szültett olyan férfi a világon, aki miatt szedném. Minden partnerem elfogadta, férjem is. Te tested, te döntésed, hogy mit teszel vele.
2020. jún. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
42%

Mi az, hogy igazságtalan, hogy a nők szedjék? Azért a nők szedik, mert ezt könnyebb volt kifejleszteni, szabadalmaztatni. A szaporodást befolyásoló szereket nem könnyű kifejleszteni, gyártani és szabadalmaztatni. Tudod, hogy hány év, mire egy új gyógyszer forgalomba kerülhet? Alsó hangon is 10 év. Igen, egyetlen gyógyszer esetében 10 ÉV.

Valószínűleg a női fogamzásgátlót hamarabb kezdték el/tudták kifejleszteni, mert a nők maradnak egyedül a gyerekkel sok esetben, az ő testük megy tönkre a szülés miatt, stb, gondolom "fontosabb volt" a nők számára egy (relatíve) biztonságos módszert kifejleszteni.


Már fejlesztik a férfiak számára is a tablettás fogamzásgátlót amúgy, szóval nem sokáig lesz "igazságtalan".


Amúgy ha közös döntés volt és neked se volt jó, akkor mi az, hogy a párod kedvéért szeded? Ha az óvszert közösen fizettétek, akkor megkérheted, hogy esetleg állja a felét, de szerintem az a 3500 Ft szinte semmi...

Ha mellékhatásaid vannak, menj vissza az orvoshoz, és ad másikat, vagy ne szedd.

2020. jún. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%

Őszintén én fog.gatlo ellenes vagyok, így ugy vagyok vele, hogy vagy felesbe kellene fizetni, vagy nyugodtan fizethetne a srac, ha mar te meg meghozod az aldozatot, hogy minden nap eszed.

(Guminal felesbe egyszer te egyszer o megoldas a fair szerintem.)

2020. jún. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!