Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 1 szem fogamzásgátló kihagyása...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1 szem fogamzásgátló kihagyása után mi a teendő?

Figyelt kérdés
Most vagy a 3. Levél fogamzásgátlómnál (Dienille),és a második hét 5. Napján (szerda) elfelejtettem bevenni,amit majdnem 23 óra után pótoltam. A csütörtökit bevettem péntek reggel,a péntekit meg aznap este. Csütörtökön nőgyógyásznál is voltam,de semmi konkrétat nem mondott. Ez az első ilyen eset. Kell-e ezután kiegészítő védekezést használnunk,és ha igen meddig?

2020. máj. 9. 21:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Most vagyok*
2020. máj. 9. 21:48
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát szerencsésebb lett volna ha a levél végefelé marad el egy szem, de már ez van, 2 hét kieg. védekezés az a biztos.
2020. máj. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Benne van minden gyógyszer tájékoztatójában, hogy mi a teendő. Interneten is megtalálod.


Nekem pótolni kell a szemet, akkor is ha ez 2 tabletta bevételét jelenti egyszerre. Ennyi volt a teendőm vele.

2020. máj. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Persze el is olvastam,azt írta ha a második héten marad ki 1 szem,azt minél hamarabb kell pótolni,és ha az előző héten szedtem rendszeresen,akkor nem kell kiegészítő védekezés. Nem szeretnék semmit a véletlenre bízni,csak tapasztaltabbaktól szeretnék tanácsot kérni.:)
2020. máj. 9. 22:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt kell(ett volna) csinálni, amit a gyógyszer tájékoztatója elég egyértelműen leír:


"Ha elfelejtette bevenni a Dienille filmtablettát

[...]

- Ha 12 óránál hosszabb idő telt el a legutóbbi esedékes filmtabletta bevételének tervezett időpontja óta, csökken a fogamzásgátlás hatékonysága. A terhesség kialakulásának kockázata különösen akkor jelentős, ha a csomag megkezdését követő, vagy a kiürülését megelőző időszakban felejti el bevenni a gyógyszert. Ebben az esetben a következő útmutatások szerint kell eljárnia.

[...]

- Ha a második héten felejtett el bevenni egy filmtablettát:

Mielőbb be kell venni a kimaradt adagot, még abban az esetben is, ha a késedelem hosszúsága miatt ekkor két filmtabletta bevétele szükséges. Ezt követően az előírt időpontokban kell szedni a készítményt. Abban az esetben, ha a gyógyszer kimaradásának napját megelőző 7 napos időszakban pontosan szedte a készítményt, nem szükséges kiegészítő fogamzásgátló módszert alkalmazni."


A kérdésedből arra lehet következtetni, hogy normál körülmények között reggel szoktad bevenni a tablettát. Viszont ha reggel szoktad bevenni, akkor a péntekit is reggel kellett volna (a kimaradt csütörtöki adaggal egyszerre). Ha nem így jártál el, akkor neked nem egy tabletta maradt ki, hanem kettő.


Erre az esetre ezt írja a tájékoztató:

"- Ha egynél több filmtablettát felejtett el bevenni:

Kérdezze meg kezelőorvosa véleményét. Ne feledje, hogy ebben az esetben nem áll fenn fogamzásgátló hatás."

2020. máj. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!