Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha középsúlyos aknéra szól a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha középsúlyos aknéra szól a fogamzásgátló, de már nincs akném, ha abba hagyom előjöhetnek?

Figyelt kérdés

1,5 éve szedem a Mistral, első pár hónap alatt rendbe rakta bőröm,viszont nem akném volt hanem sok pattanásom T vonalban, de továbbra is szedem védekezés szempontjából.

Ha abba hagyom akkor mennyi az esélye h aknés leszek?



2020. máj. 4. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg lesz, mivel meg fog borulni a hormonrendszered. Viszont, ha kiürül és visszaáll a természetes rendjébe (kb 2 hónap) után kitisztul elvileg a bőröd, ha alapvetően nem volt aknéd. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.
2020. máj. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogamzásgátlót kellett volna szedned a pattanásokra, ha abba hagyod valószínűleg vissza fog jönni. Nekem súlyos akném volt szedtem rá gyógyszert egy évig de nem fogamzásgátlót azóta gyönyörű a bőröm.
2020. máj. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Oh jaj, mennyire vészesen pattognék ki? :D

Azóta már beállt egy normális arckezeléses rutinom, meg Skinorennel kenem a T vonalam (pattanások kezelésére szolgáló krém),jobban oda figyelek a víz ivásra is meg vitaminokon gondolkoztam, hogy elkezdek szedni mert hamarosan abba hagynám a gyógyszert.

Köszi amúgy. :)

2020. máj. 4. 11:08
 4/11 A kérdező kommentje:
Amikor másodjára felírta az orvos, mondtam, hogy javult a bőrőm, persze van, hogy 1-2 felbukkan, kérdezte, hogy van e mellékhatásom, mondtam, hogy nincs így megint felírta.
2020. máj. 4. 11:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik ismerősömnek teljesen visszajött a pattanása, mint tini korában, olyan sok ideig, meg annyi baja lett mikor leállt hogy újra felírtak neki egyet
2020. máj. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Attól is függ hány éves vagy, hogyan változott a szervezeted azóta ami hatást gyakorol az endokrinológiai rendszeredre. Ha minden más tényező változatlan akkor nagy valószínűséggel ugyanúgy visszajön.
2020. máj. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

25.

Mistrálnál annyit vettem észre az elmúlt félévben, hogy a gyógyszermentes napokon 1x2x fejfájásom van, gyógyszer szedés közben nincs.

Kevésbé zsírosodik a bőrőm meg a T vonalban gyulladt mitesszereim pattanásaim száma csökkent, előbukkan 1-2 de nem olyan gyulladtak mint azelőtt, sőt mitesszerem ami bőr alatt van szinte 1-2 ha előjön.

Mielőtt szedtem véresre hegesre nyomkodtam magam, mára már kialakítottam magamnak arckezelést.

Ezek szerint felesleges volt szednem aknés/pattanásos bőrre ha utána úgyis olyan lesz?xd

Köszi, hogy írtok amúgy :)

2020. máj. 4. 16:58
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem cisztás akném volt a fogamzásgátló előtt, es a rutinom az szánalmas volt. :) Most 3 hónapja hagytam abba a tablettát, a rutinom rengeteget javult, Tajti Ildi videóit ajánlom hozzá. De a lényeg, hogy ezalatt egy pattanás se jött ki rajtam, pedig már 2x megjött azóta. Szóval, ha jó a rutinod, akkor szerintem van ra esély, hogy nem lesz csúnya az arcod.
2020. máj. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Meddig szedted és milyen fajtát?

Örülök, hogy pozitív véleményed van! :)

2020. máj. 5. 09:23
 10/11 anonim ***** válasza:
A Jangee-t szedtem 12 évig, az utolsó években voltak mellékhatások, ami miatt abbahagytam a szedését, de a bőröm az végig szép volt.
2020. máj. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!