Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A terhesség első 2 hetében...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A terhesség első 2 hetében vannak tünetek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 15:00
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
20 vagyok :)holnap veszek tesztet de ha nem mutatja még ki várok még vele.Én elvetetném, szeptembertől fősuli+szüleim szívrohamot kapnának.A barátom meg akarná tartani...gondolom titokban nem tudnám elintézni.de tényleg nagyon nagyon kicsi rá az esély...ja! a 6hét az hogy 6hét?normálisan számolva vagy ahogy az orvos számolja?
2010. júl. 28. 20:02
 22/27 anonim ***** válasza:

Te lány, már írtam a hat hét az utolsó vérzés első napjától hat hét. Az a terhességben a normális számolás, ahogy a doki számolja. Nem az aktustól ketyeg a terhesség. Az egyik válaszban írtam, hogy 4hetes terhes vagy, slusz pasz ez ellen nem nagyon harcolhatsz, naptarak.com, terhesnaptár, ott ki is számolhatod magadnak, az utolsó vérzésed első napja alapján.


Amúgy majdnem minden válaszod én voltam. Azt hiszem egy nem.

Na én 23éves, nappalis, hamarosan két gyermekes anyuka vagyok. És ne gondold, hogy azért vállaltuk mert felvet a pénz. Nem könnyű, én diplomázni két kicsivel fogok. Januártól az újszülöttem is addig jár a suliba amíg a tamár fel nem ment az óralátogatás alól. Elvileg elsejétől a szülésig dolgozok, megint, ez sokban függ, hogy bírom a terhességet, eddig nagyon jól.

Nem azt akarom mondani, hogy ha mégis babás lennél tarsd meg. Mert qvára nehéz. Sokat fel kell adni, sokat kapsz is. Nem egyszerű az biztos. Annyi volt a könnyebbségem, hogy elég régóta dolgoztam jó pénzért, így volt némi hátterem, amúgy halál lenne, 4000ft/hó a pelus ami fogyóeszköz, vannak az egyszeri de nagy kiadások, vannak a kicsik és folymatosak, mellé ugye rezsi, meg ami csak jöhet. _Erre a romra ami az otthonunk rengeteg pénz ment el, de van a miénk és az otthonunk, és még mennyi fog elmenni te jó ég mire teljesen kész lesz... No mindegy. Akarni kell, ha a párod veled marad akkor is ha hárman vagytok, akkor meg pláne. Tényleg csak azon múlik, hogy van e elég vér a pucádban, képes vagy e küzdeni az életbenmaradásért, néha nem éppen etikusan is. Mert ha igen akkor egy kis semmiség egy csöppség is.

Ami a szülőket illeti, na ők a kemény dió. Az anyám megsértődött rám, szerinte elb az életem, mert a gyerek az mostantól nem enged majd semere, valahogy nem akarja elfogadni, hogy én még optimista vagyok, és ezzel nem rontottam el az életem.

Az apámék nem osztanak szoroznak, ők örülnek az uninak. Párom szüleié ez a ház(rom:D) kölcsön kaptuk/örökbe az élet eldönti melyik, örülnek az uninak, naponta látogatja az apósom, anyósom vigyáz a kicsire ha nekem dolgom van, és nem vihetem a kicsit.

Az én családom a pénzes oldal, nem csak jelenlegi vagyonra, hanem mint Istenre is. Csak az fontos mennyi pénzed van. Ha van ember vagy, ha nincs nem. Kb.

A páromék a szegény gazdag oldal, nem élnek sem jól sem rosszul, élhetnének így vagy úgy, ők középen, szeretetben.

És mi vagyunk a párommal a közti állapot.


Na reggel írd meg mi lett, jó éjt, megyek bebújok a szuszogóim mellé én is aludni.

2010. júl. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Azt majd írd le, hogy hogyan hat hét a te számításod szerint? Kb mikorra lennél hat hetes?


ezekkel a hetekkel sok katyvasz szokott lenni, mert nehezen értik meg, hogy a még nemterhes két hét is oda tertozik.

2010. júl. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Ahogy te számoltad ugy 4 hét 4nap.ahogy én ugy 1hét 4nap.vagy..elkeveredtem.26.-a volt a ciklus 1.-je.jul.16 vagy 18.,vagy 21.az Esetleges teherbeesés.szóval a teszt még bizti h nem mutatná?..félek, pedig alig van rá esély.Max hány hetesen lehet még elvetetni?.bocsi ha értetlen vagyok.:)és köszi hogy segítes.:)
2010. júl. 28. 21:38
 25/27 anonim ***** válasza:

Na akkor, ahogy te számolod úgy a magzat korát számolod, hellyel közzel. De nem így kell.

Ugyanis nem a magzatnak kell 12hetesnek lennie a terhességmegszakításkor max, hanem a terhességnek.

Vagyis még 8heted van elintézni, ha úgy áll a dolog. Nem 11-10hét.

Ezt a számolást azért alkalmazzák, mert a menzi első napja a biztos. Az, hogy a PÉ és a megtermékenyítés mikor volt pontosan nagyon nehéz kiszámolni. Még azoknak a nőknek is így számolják a terhességet, akiknek beültetéssel sikerül csak, pedig ott percre pontosan tudni lehet mikor ágyazódott be a zigóta.


Naszóval, 4hetes vagy, ha csinálsz tesztet ajánlom a lilit, akkor már kimutatja, ha igen, ha nega és még mindig nem jött meg egy hét után sem, akkor újra, és irány a doki eredménytől függetlenül, Ő biztosabban tud mondani, esetleg laborra küld(terhesség, ciszta, vagy csak az ideg miatt késik, vagy a gyógyszer miatt)

Amúgy meg nyugodj meg, mert ha ideges vagy csak rontasz a helyzeten, mert az idegesség stresz is késlelteti a menzit.


Ami az abhoz vezető utat illeti. A doki megállapítja a terhességet, majd feltesz egy kérdést:megtarja? Ha igen tovább küld a védőnőhöz, ez mindenhol más, nem részletezem. Ha nem, akkor laborra és a családvédelmishez küld, labor a vércsoport miatt(bármi gixer miatt ha vérre van szükséged, és nem elég bemondani) a családvédelmishez pedig maga az engedély miatt, mert itt egy gyilkosságot kell lepapírozni. Nem szeretik belátni, de a magzatnak 6hetesen már szívverése van, kezecskéje lábacskája, ujjai, kis ufó ugyan de. Naszóval a csvsnek az a dolga, hogy lebeszéljen alternatívákat javasoljon, két beszélgetés alkalmával, az elsőnél felveszi az adatokat, elsorol egy csomó mindent, mik a kockázatai a műtétnek, mit lehetne tenni, hogy ne, anyaotthon, örökbeadás, esetleg felráz, hogy hopp te mégis megtartod. Aztán hazamész, alszol rá, 72órától 2hét, változó, hogy mikor kell visszamenni, és akkor kell azt mondani, hogy kéred az engedélyt, vagy sem(ha sem, még vissza sem kell menned, csak ha valamelyik segítséget választod), ad egy "beutalót" és egy csekket, a csekket befizeted(40ezer körül mozog, szociális alapon adhat kedvezményt), a beutalóhoz csatolod, kérsz időpontot a kórházba, begyűjtöd a vércsoport leleted, 2-3napra összepakolsz a kórházi tartózkodásra, és mész amikorra kaptál időpontot. Kb így fest a dolog. Hogy felétek hogyan alakulnak a dolgok ab ügyben azt a csvs elmondja, elvileg nemszült nőknél két nap a min kórházi tartózkodás, első nap laminária, méhszájtágítás, második nap pedig a műtét, van ahol egy megfigyelésre éjjel benttartanak, van ahol a műtét után Xórával haza engednek kisérővel. de ez is változik, hogy hol hogyan, miként.


Na a törpém felkelt, megyek babózni, szép napot, te meg holnap reggel csinálj tesztet, úgy menj el aludni ma, hogy már megvetted:) ne halogasd, mert minnél tovább húzod annál rosszabb, mert esz az ideg.

2010. júl. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
hu köszi szépen.Az igaz h esz az ideg viszont holnap Olaszországba utazunk 1 hétre.utána tudok csak tesztelni h senki ne vegye észre.Azért nem vettem eddig mert ha még nem mutatta volna ki akkor nega lett volna és megnyugottam volna ,pedig lehet h mégis terhes vagyok.de jöv hét után meg már tutira kimutatja.És ha baj van ezek szerint muszáj lesz anyuéknak elmondani.1hét mulva jelentkezem az eredménnyel:)remélhetőleg semmi gondo, de akkor is köszi a tájékoztatást.
2010. júl. 29. 22:51
 27/27 A kérdező kommentje:
visszatértem.csináltam tesztet is ,bár nem éppen reggel.A dobozon az volt h a nap bármely szakában alkalmazható.Negatív lett.de a másikat megcsinálom holnap reggel.Azért mostmár megnyugodtam.
2010. aug. 8. 15:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!