Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit gondoltok Hormonmentes...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok Hormonmentes Janka termékenységtudat tanfolyamáról?

Figyelt kérdés

Számomra szimpatikus, inspiráló nő Janka, azonban a tanfolyamra még nem jelentkeztem, és tudni szeretném, hogy mik a tapasztalatok róla.


Főként a tapasztalatok érdekelnének, illetve olyan embereknek a hozzászólásai, akik tudják, miről van szó.



2020. márc. 7. 23:28
1 2
 11/15 anonim válasza:
100%
Én nem igazán hittem a dologban, de volt egy 47 nap hosszú ciklusom a korlátozások alatt, jól megijedtem, hogy mi bajom lehet. Az új ciklusban gondoltam, hogy kipróbálom azt, amit a neten elárultak erről a módszerről: hőmérő minden reggel ugyanakkor, megfigyelni a nyákot (a méhszájvizsgálathoz nem volt minden nap türelmem). És basszus egy olyan görbe jött ki, amit ők is meg szoktak osztani! Alacsony hők a ciklus elején, majd amikor sok folyás lett, utána megugrott a hőm. Tanfolyamra mondjuk nem adnék ki 50ezret, de tök érdekes tapasztalás volt ezt a szabályosságot megfigyelni. (Ha meg a spontán peteérés létezne, és orgazmus hatására "érne" a pete, akkor nekem már nem lennének petéim. Sosem értettem ezt a spontán peteérés-dolgot, ha eleve 12-14 napig érlelődik a fészekben...)
2020. máj. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
#11 Nagyon szépen köszönöm!
2020. máj. 28. 22:07
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát remélem nem ment el még a kedved a válaszok alapján a módszertől. :D

Nincs ebben semmi ezotéria meg naptárazás, ez szín tiszta biológia. Rengeteget tanulhatsz a női-férfi működésről, és ami a legfontosabb, hogy saját magadról (a saját ciklusaidat tanulod meg követni, és nem a tankönyvi átlagos ciklusok alapján számolsz, amik csak statisztikákból származnak).

1. Ajánlom a honlapot és a blogot töviről hegyire olvasd el. A legtöbb alap információt már így meg tudod érteni. A youtube videók is segítenek, főleg az elsők, amikor inkább az anatómiáról, fogamzásgátlásról stb. beszél.

2. Ha mindent elolvastál, csatlakozhatsz a FB. csoporthoz, amit nem nehéz megtalálni, ha a FB oldalon kutatsz a menüben. Itt is van egy leckesorozat, amiből kiegészítheted a tudást gyakorlatiasabb infókkal (hogyan kérdezhetsz, szabályzat, használt alkalmazások, tippek és trükkök a hőmérőzéshez, stb). Ezek ismerete után kipróbálhatod magad alkalmazni a módszert, megfigyelni a hődet, nyákot, tüneteket, ábrázolni, és megoszthatod másokkal a kapott görbét, segítséget kérhetsz a rajta való eligazodásban stb. Ha babát szeretnél, ez a tudás és a hatalmas támogató közösség már bőven elég a legtöbb esetben. Mindez INGYEN.

3. Ha annyira fanatikussá válsz, hogy fogamzásgátlásra is szeretnéd bevetni a módszert (azaz megtanulni mikor biztonságos óvszer vagy bármi más nélkül együttlenni), nehezen jön a baba, vagy esetleg már szültél, és meg akarod tanulni, mikor válsz megint termékennyé, akkor muszáj elsajátítani a módszer mélyebb biológiai és matematikai szabályait. Ezt csak a tanfolyam elvégzésével lehet, aminek ára van (tananyag, oktató munkája, képzése, adminisztráció stb.). Könyvből is megtanulható (angolul tudóknak, magyarul nincs még tökéletes tankönyv, csak régebbiek, vallási felhangúak, amik nem egyeznek minden szempontból a mai tudással), ill. más oktatóktól is (hasonló áron), de az nem mindenki számára nyújt elég bizalmat. A tanfolyamról rengeteg véleményt olvashatsz a honlapon ill. a csoportban is kérdezhetsz vele kapcsolatban. Minden tudnivaló ott van...

Az árról pedig... ha komolyan érdekel, akkor megéri befektetni, mert az egész létedhez való kapcsolódást meg tudja változtatni, ideértve a párkapcsolatodat is. Az tény, hogy két felnőtt érett ember kell hozzá, akik képesek szabályokhoz igazodni. Hosszú távon megtérülhet a kiadás (pl. fölösleges sürgősségi tabik ára, hormonális eszközök és tabik ára, kidobott óvszerek stb.), főleg, hogy ismeretet és tapasztalatot gyűjtesz, egész életre.


Gyere kukkants be a csoportba, és magad győződhetsz meg mindenről... semmi kötelezettség nincs.

2021. márc. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


Kapcsolatom már nincs, de talán így könnyebb is lesz tanulni.

2021. márc. 25. 23:21
 15/15 anonim ***** válasza:

Én nem végeztem el a tanfolyamát, viszont láttam szinte az összes videóját, meg olvastam írásait, és elég sok mindent tudok a termékenység és nemiség témájában.


Én azt gondolom, hogy a módszere nem száz százalékos annak, aki semmiképp sem szeretne gyereket.


Persze a legbiztosabb módszer arra, h ne ess teherbe az, ha nem is élsz nemi életet, az a leghormonmentesebb.


Amúgy az lehet hasznos, amit ő tanít más témákban, csak épp a hőmérőzés tényleg nem atombiztos fogamzásgátló módszer.


A gumi kiszakadhat, a hormon alapú gyógyszer általában 99% fölötti biztonságú, és amúgy a férfi előváladéka tartalmazHAT ondót, azaz terhességet okozHAT, és a spermium 24 órát is életben maradhat a testen kívül, lásd hasra élvezés, ami aztán szépen becsordogál a nő lába közé és ott a gyerek.


De még a combról is felmászhat, hát még ha a hátán fekszik a nő és lábáról becsusszan az az egy csepp, simán baba.


Szóval a legjobb fogamzásgátló az egy méteres távolság ruhában. :) Hormonmentesen! :D

2023. máj. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!