Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Azok a lányok akik fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azok a lányok akik fogamzásgátlót szednek nem féltik az egészségüket?

Figyelt kérdés

Úgy tudom hogy káros, mert később akár okozhat teherbe esési gondot, meg vérrög kialakulásának növeli az esélyét, stb.


Mióta szedsz fogamzásgátló?

Vagy ennyivel jobb érzés gumi nélkül hogy akár az életedet is kockázatod érte? :)


2020. márc. 2. 10:50
1 2
 1/16 Csicuki ***** válasza:
24%
Én nem szedek ilyesmit de sok nő csak a pasik miatt szedi be vagy mert a kényelem ennyit számít. Amúgy nem éreztem különbséget a gumi és a nélküle való szexnél. Ezen inkább a pasik szoktak hisztizni.
2020. márc. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%

Ezt már én is kérdeztem férfiként, de leugattak, hogy az azért jó mert a gyógyival mindég időben jött meg nekik a csöpögésük, meg hogy az a hormon annyira kevés amit tartalmaz a gyógyi hogy nem vészes.


Jaaa! Gondoltam ha ennyit ér az egészségetek és még pár fhasz miatt is beáldozzátok akkor akkor én mit aggódok a nők miatt....?

Egyébként a 2-nek igaza van ma már olyan gumikat gyártanak hogy semmi különbség nincs csupasz vagy gumi között.

Csak amíg lesznek finnyás úrak és szolgalelkű önfeláldozó nők addig menni fog a méreg a szervezetbe, de ez mit érdekel engem az anno kapott válaszok alapján.

F/43

2020. márc. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Több mint 5 éve, a legalacsonyabb hormon tartalmú, annak az esélye hogy maradandó bajom lessz tőle , kisebb mint az hogy teherbe esek a szedése alatt , szóval ilyenen kár aggódni
2020. márc. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Mint minden készítménynek a fogamzásgátlónak is vannak kellékhatásai, de akkor ezzel az erővel semmilyen gyógyszert soha ne szedj be, mert lehetnek mellékhatásai (még a sima Aszipirinnek is, sőt a sima C-vitaminnak is - vesekövet okozhat az arra fogékonyaknál). Ha annyira veszélyes lenne, akkor nem forgalmaznák, a mostani tabik hormontartalma már jóval kisebb.

Sokan nem csak a szex miatt szedik, hanem mert beszabályozza a ciklust, az azzal járó görcsöket, vagy éppen csökkenti az akné (pattanás) képződést, szebb lesz tőle a bőre, kiegyensúlyozottabbá válik stb. Van amikor direkt ezért javasolja az orvos az alkalmazását.

Ettől még van akinél mellékhatást okozhat - mindenki eldönti akarj-e szedni vagy sem, a nők teste, nem a férfiak döntenek róla.

2020. márc. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Én 20 évig szedtem,semmi bajom nem lett tőle,gyerek is van.40 évesen mondta a doki,hogy abba kéne hagynom,úgyhogy már nem szedem.
2020. márc. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Igen, ezek valós problémák. 10000 emberből kb. 5-10-nél okoz panaszt.
2020. márc. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

Nem mindenki azért szedi, mert a gumi nem felel meg neki. Aki csak a gumit akarja elhagyni, az választhat mást is.

Én például évekig szedtem azért, mert olyan erős menstruációs görcseim és más tüneteim voltak (pl. hányinger), hogy akadályozott a suliban és munkában. Ha fájdalomcsillapítót vettem volna be, annak is ugyanúgy lehetnek veszélyes mellékhatásai, és igaz, hogy nem kell minden nap szedni, de sokkal erősebb gyógyszer, mint a fogamzásgátló.


Fogamzásgátló mellett a vérzésem rendszeres és kezelhető volt. Aki nem élt még át erős menstruációs fájdalmat, az nem biztos, hogy érti ezt. Minden gyógyszernek van valamennyi kockázata. Ha a fejed fáj vagy megbetegszel, akkor sem kockázatmentes gyógyszert bevenni.


Mielőtt az orvos felírta, elküldött kivizsgálásra, és felmérte a trombózis hajlamomat. Így nem éreztem túlzottan kockázatosnak.

2020. márc. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
15%

Na itt van a pár válaszoló utánnam akikről beszéltem.


Még annyit, hogy egyes gyógyszereket nem szed állandóan úgy az ember mint ezt, tehát az rossz példa, de mint említettem nem kell a nők egészségéért aggódni...

2020. márc. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A "nyugati világban" bő 60 éve sokszáz millió nő szedte-szedi, és nem hallottam róla, hogy kihalt volna az emberiségnek az ott élt része. Az egészségügyi statisztikák nem mutatják azt, hogy a tablettát szedő nők kockáztatnák az életüket, és pl. az USA-ban és Franciaországban az antibébi tabletták bevezetésével egyidőben a "baby boom" jelentkezett, nem teherbeesési gondok. Ezért nevezik azt a korosztályt boomereknek.

A kétségtelenül létező, de ritka mellékhatásokról már más válaszolók írtak.

2020. márc. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%
Itt nem is a kihalásról van szó, hanem a hormon túladagolásról ami persze meddőséget is okoz, de ott van az elhízás is aminek szövődményei lesznek.
2020. márc. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!