Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az lenne a kerdesem, hogy ki...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az lenne a kerdesem, hogy ki hallott-e mar olyan vedekezesi modszert, mint pl kup, vagy olyan papirfele amit ossze kell gyurni es felrakni a lany maganak?

Figyelt kérdés

Hallottatok-e ilyenrol?Es ki az aki probalta mar?Azt olvastam,hogy a kupban olyan benzol van,ami ugyebar rakot okozhat..de arrol a masik olyan vekony papirszerusegrol nem tudom hogy mi az alapanyaga..valaki probalta mar?

Azert kerdem,mert en az ovszerre allergias vagyok,es gyogyszerezni nem nagyon szeretnem magam(bar lehet jo lenne mivel mindig kesik a menstruaciom..)es ha tenyleg hatasos lenne kiprobalnam,de felek,hogy nem ved elegge..

Valaszotokat elore is koszonom:)


2010. júl. 22. 11:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
spermicid anyagok, vagyis spermaölők. Magukban használva a biztonságosságuk asszem rosszabb, mint kirántásos védekezéssel. Van még ugye naptár-módszer, spirál, méhsapka, stb. Egyedül az óvszer véd a betegségektől és egyedül az véd eléggé a gyerektől, ha nem szexelsz. Remélem, elmúltál már 15.
2010. júl. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Amiről te beszélsz, lényegében ugyan az, mint a kúp. Védekezésre vannak kitalálva, mégis ki lehet jelenteni, hogy ezzel a védekezés egyenlő a nullával majdnem. Rengeteg nő esik teherbe tőlük. Ezért inkább olyan óvszer, amelyet allergiás nőknek találtak ki, vagy fogamzásgátló, mert előbb utóbb teherbe fogsz esni.
2010. júl. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

de az a baj,hogy nalunk,(mivel nem Magyaro.-on elek) nagyon draga a latexmentes ovszer,nem engedhetjuk meg magunknak..

minden fajtajat kiprobaltuk mar a durexnek is..

mindet birom 15-20 percig,aztan elkezd csipni,es ha megmosom elmulik a csipes..

elfogok menni nogyogyaszhoz,csak utannanezek,hogy milyen mas vedekezesi modszerek vannak

amugy koszi a valaszatokat :)

2010. júl. 22. 12:06
 4/16 anonim ***** válasza:
48%
hol laksz amugy? nem a védekezésen kell spórolni. az abortusz sokkal drágább lesz. erre gondolj.
2010. júl. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ezek a kúpok, hüvelykrémek nem biztonságosak, csak megszakítással együtt érnek valamit, de lehet, hogy ezek is csípni fognak téged.

Szerintem ha megbízható védelemre vágysz, akkor latexmentes óvszer, vagy fogamzásgátló, habár mindkettő elég drága dolog.

2010. júl. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

hiaba okoskodsz..hogy az abortusz igy meg ugy..

utolso eves vagyok a gimiben,es rengeteg a kiadas,nem engedhetjuk meg magunknak..

magyarorszagon korulbelul mennyibe kerul a fogamzasgatlo?ugy atlagban?

2010. júl. 23. 11:13
 7/16 A kérdező kommentje:

es amugy ti nem hallotatok errol a papirfelerol,vagy nem is tudom hogy nevezzem?nalatok nincs ilyen?

allitolag a kinaiak talaltak fel..

de elsore arra gondoltam,hogy azert szaporodtak el ennyire

innen latszik mennyire biztonsagos az is..

2010. júl. 23. 11:15
 8/16 anonim válasza:
Mi hüvelykrém+megszakítást alkalmazunk még kb 2 hónapig és jön a spirál. Én is latexérzékeny vagyok, így a gumi szóba se jöhet, hormonbetegségem is van,amire a gyógyszer nem jó! Van már olyan minispirál, amit gyerekvállalás előtt is lehet alkalmazni. Azt 1szer kell kifizetni és évekig jó!
2010. júl. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az összes védekezési forma jobb, mint a semmi. Amúgy itt Magyarországon ilyen fajtából szerintem a Pharmatex hüvelytampon ér a legtöbbet. Bár nem tudom, miért tampon a neve, egyáltalán nem tampon alakú. Igaz, mocskos drága, azt hiszem tavaly egy 6db-os ért fel egy 3 havi fogamzásgátló tabletta árával. Ez egy kb. 5 centi átmérőjű szivacs, amit egészen a méhszájig fel kell nyomni és 24 órán keresztül, akárhányszor szeretkeztek, hatásos. Nem szabad mellette szappannal, tusfürdővel fürödni, szóval bármilyen olyan anyaggal, ami semlegesítheti a spermicid anyag hatását, amit áraszt magából. Mi pár hónapon keresztül használtuk kirántással. Bár megmondom az igazat, volt, mikor ki sem rántotta, és nem lettem terhes. Szerintem ez a legjobb hormonmentes eszköz a gumin kívül. A spermicid anyagok mellett még egy kis fizikai védelem is jár hozzá, mert elzárja a méhszájat, olyan, mint a pesszárium.
2010. júl. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kúp állítólag nem nagyon jó és tényleg nem annyira megbízható. Lapról még nem hallottam. A fog.tabletta ára meg változó. 3 havi kezdődhet 2500 Ft-tól, akár 6ezerig, vagy még több.
2010. júl. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!