Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lányok, ti hogyan védekeztek?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, ti hogyan védekeztek?

Figyelt kérdés
Párommal 3 éve vagyunk együtt, óvszerrel védekezünk, de tegnap kiszakadt (így még sosem jártunk). Vettem be 72 órási tablettát. Azon gondolkodtam, hogy elmegyek nőgyógyászhoz és iratok ki fogamzásgátlót és 1-2 hónap múlva el kezdeném szedni. Abból a szempontból jó lenne, hogy zsíros a bőröm...meg elég erős menstruációs fájdalmaim szoktak lenni...de olyan sok rosszat olvasni róla pl: trombózis... érdemes lenne elkezdeni? Ti hogyan oldjátok meg? 21/L
2019. okt. 27. 22:32
1 2
 1/12 anonim válasza:
75%

Gumi a legjobb. Ha 3évente kiszakad és ilyen időközönként be kell venni egy 72órásat, nem lesz semmi bajod. Jobb, mint folyamatosan szedni a hormont.

Meg azért gumival nem gyakran fordul elő ilyesmi, tényleg az a legbiztonságosabb megoldás.

2019. okt. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
Igen egyet ertek en is az elottem szoloval. Mi 5 eve vagyunk egyutt es szinten gumival vedekezunk. Annyiszor megkapom azt a kerdest masoktol hogy ennyi ido alatt nem teszem mert erte azt hogy gyogyszert szedjek? Mindig felhaborodok ezen hisz miert erte tennem csak meg? Megbeszeltuk es inkabb ez legyen minthogy gyogyszerrel tomjem magam meg ugyis hogy mostmar van sok fajta meg hormon mentes.. de akkor se mindegy. A gyogyszer az gyogyszer es felborit sok mindent a szervezetben ami semmilyen szempontbol nem termeszetes es jo.. foleg nekem ugy hogy ket eve volt egy nogyogyaszati betegsegem. Semmi gond a gumival, sokkal biztonsagosabb barmi masnal, ezen ne aggodj.
2019. okt. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
fogamzásgátlóval. semmiért nem adnám, max egy spirálért. 28nő
2019. okt. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Fogazmásgátló, mi kiszámoltuk hogy anyagilag is hogy jövünk ki (persze minden olcsóbb, mint egy gyerek felnevelése, de 60db óvszer 15ezer és mondjuk kitartott nálunk 1-1.5 hónapig. Fogazmásgátló 6500-7000 és 3 hónapig megvagyunk, mindketten voltunk előtte kivizsgáláson, így tulajdonképpen veszélytelen a dolog)

A tabletták ma már nagyon minimális hormont tartalmaznak, gondolom azok akik azt írták hogy huuu de sok van benne, azok a 20-25 évvel ezelőttiekre vonatkoznak, egy rendes nőgyógyász ezt mind elmondja és neked megfelelőt adja.

Amúgy ilyen ritkán jársz nőgyógyászhoz? Évente rákszűrés? Sosem került szóba, hogy erősnek gondolod a fájdalmaid?

20/L (ha bármi kérdésed lenne még, megpróbálok mindent megválaszolni privátban😄)

2019. okt. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha fejben eljutsz addig a gondolatig, hogy hormonális fogamzásgátlót szednél, akkor menj is végig az úton. Kockázatai minden készítménynek vannak - olvasd el pl. a sima Algoflexét - de pont ezért van előtte vizsgálat, hogy a kockázati tényezőket kiszűrje. "Mellékhatásként" a menstruációdat is rendbe fogja tenni, kiszámítható lesz és enyhülni fognak a görcsök, már lehet csak ezért érdemes lenne elkezdened szedni.
2019. okt. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Fogamzásgátló. Eddig bevállt, de gondolkodom hüvelyzselén is, csak a plusz biztonság miatt.
2019. okt. 28. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hú köszönöm a rengeteg választ! Amúgy szoktam járni nőgyógyászhoz, valahogy ez még nem merült fel, egyszer háziorvos írt ki a menstruációs fájdalmakra analgesyn gyógyszert és ez egyébként egész jó rá. Azért is gondolkodom a fogamzásgátló tabletta szedésén, mert nagyon olajos az arcom és bőrgyógyász is javasolta már, és amúgy is van párkapcsolatom így elgondolkodtam, gondolom ha nincs súlyfelesleg sokat iszik, illetve mozog az ember akkor lecsökken a trombózis esély...
2019. okt. 28. 06:01
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzás gátlóra szavazok, én is szedem é soha semmi gonnd nem volt belőle , ha jó a nőgyógyászod akkor a te szervezetednek legmefelelőbbet irja fel
2019. okt. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Sokáig védekeztem gumival majd rétértem a tablettára fél évig szedtem de nagyon rossz hatással volt a szervezetemre rendszeresen hányingerem volt, ment a hasam, fájt a fejem. Ha nagyon zsiros a bőröd és erős a menstruációd akkor nem az a megoldás hogy feliratod a fogamzásgátló tablettát hanem elmész bőrgyógyászhoz, vérvételre, nőgyógyászhoz.
2019. okt. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

Óvszerrel. Fogamzásgátlóval védekeztünk három évig, én végül az abbahagyása mellett döntöttem.

Konkrét ehhez köthető mellékhatása nem volt nálam, kényelmes volt, és nem csak a páromnak, nekem is jobb érzés. Viszont úgy éreztem (bár ennek az okát elég nehéz biztosra mondani), hogy az a felelős a gyakori rossz hangulatomért, hangulatingadozásaimért, illetve a lecsökkent libidómért. Ezen kívül pedig nekünk nem érte meg anyagilag, így visszatértünk az óvszerre.

Azóta sokkal jobban érzem magam olyan tekintetben, hogy tudhatom, hogy természetesen működik a szervezetem. Gyakorlatilag a hangulatingadozásokban annyi változás van, hogy ismét visszatért a rendes ciklikussága, de attól még ugyanúgy van hormonok okozta rossz hangulatom, csak épp kiszámíthatóan a menstruáció előtt. Talán a libidóm az, ami tényleg visszaváltozott pozitív irányba.

Viszont attól függetlenül, hogy én abbahagytam, és nem is akarnám újra elkezdeni, ha téged nem zavar, hogy beleavatkozol a természetes ciklusodba, akkor ajánlom, valószínűleg nem fogsz problémát érzékelni, és kényelmesebb lesz az egész.

2019. okt. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!