Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Egyik legjobb barátomról...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyik legjobb barátomról megtudtuk hogy meleg, és hogy van épp pasija. Ő még nem tudja hogy tudjuk, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
4en vagyunk jóban (21év körül) , egyikünk egy ideje kicsit furcsán viselkedik. Azt mondta fél éve volt valami alkalmi kapcsolata egy lánnyal. Mi elkezdtük kikutatni ki is lehet az, ennek következtében jöttünk rá (msn mentett beszélgetés, tudom csúnya dolog volt de ha ismernétek, és segítségért vagyok itt nem beolvasásért), hogy nem lány hanem fiú volt, és most is van neki egy másik. Már mindhárman tudunk róla, ő pedig továbbra is hazudik nekünk mindenféle rokonokról. Mostanában emiatt a kapcsolatunk is eléggé megromlott. Szerintetek mi a helyes? Nem szólni egy szót sem és nézni ahogy elszúrja az életét vagy megpróbálni segíteni? Ha igen hogyan?
2008. jún. 10. 18:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
56%
A homoszexualitás nem betegség, tehát inkább ne segítsetek neki. Mondd meg neki hogy sejtitek mi a helyzet vele és hogy mellette álltok, ha baj van.
2008. jún. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
29%
Melette álhatok csak ne tul közel:D pusz azé lehajolást sem ajánlom :d
2008. jún. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Persze mellette állunk, de sajnos én előítéletes vagyok a melegekkel szemben, ezért nem fogom könnyen elfogadni. Én inkább megpróbálnám kinevelni belőle, hiszen pár éve láttam már csajjal is. Szóval szerintem egyetem miatti stressz meg elhanyagoltság családi helyzet vagy nem tom mi sodorta őt ilyen helyzetbe.
2008. jún. 10. 18:47
 4/27 anonim ***** válasza:
87%
Mondjátok meg neki,hogy tudjátok,de tapintatosan ne hogy megsértsétek!Elkell fogadnotok azt,hogy ő nem a nőket,hanem a férfiakat szereti.Ettől a barátságotok ne romoljon meg,sőt járjatok el mindenhová,ahogy ezt eddig is tettétek és vállaljátok föl,hogy van egy meleg barátotok!!!!
2008. jún. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Itt a felvállalással is vannak gondok, mert attól hogy szólunk neki ő még nem fogja felvállalni magát. Biztos vagyok benne ha eddig tiokban tartotta, ezután is az maradna.

Még mindig alig hiszem amúgy hogy történhet ilyen. Egyáltalán hogy jön rá az ember ilyenre magáról???

2008. jún. 10. 18:56
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha négyen vagtok, akkor az az egy üljön le vele beszélgetni, aki a legközelebb áll hozzá (persze barátként).

De ne úgy, hogy gyere és akkor most beszélgetünk, hanem úgy hozni a helyzetet, hogy olyan "lelkizős" legyen a hangulat. És az az egy mondja h van egy ilyen sejtése, és, hogy igaz-e, miért jó neki.

Ha tényleg meleg, azzal nem tudsz mit csinálni, ő ilyen, nem lehet kinevelni belőle.


Még mindig jobb, mint, aki látens homoszexuális, és 35-40 évesen meri magának is bevallani, hogy meleg, tönkretéve egy egész családnak az életét

2008. jún. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Ez a lelkizős hangulat nehéz lenne, sajnos tényleg megromlott kapcsolatunk. Én meg hiába kezdenék el barátnőmről mesélni, őt ez nem érdekelné.
2008. jún. 10. 19:13
 8/27 anonim ***** válasza:
87%

Itt már a barátság megléte is megkérdőjelezhető, ha "előítéletes vagy" illetve "ki akarod nevelni".

A barátság az arról szól, hogy "úgy szeretlek amilyen vagy."


A srác valószínűleg igen rosszul érezheti magát azért, mert titkolnia kell másságát - még akár előttetek is. Az pedig csak rátesz egy-két-öt lapáttal, ha te az "előítéleteidet" régebben - még amikor nem tudtad, hogy ő meleg - hangoztattad is. Lehet, hogy "fél" tőled.


Már önmagában az a tudat, hogy "más", mint a többi, egy igen erős hatás a személyiségére. Ha ő a barátaitól nem azt látja, hogy ezt tolerálják, hanem azt, hogy majd ők "jól kinevelik", akkor biztos lehetsz benne, hogy introvertálódik. Ha valóban a barátja vagy, akkor elfogadod, hogy ő most boldog. És támogatod abban, hogy "helye legyen a világban."


Az pedig, hogy volt barátnője (vagy esetleg szerinted volt, mert lehet, hogy a helyzet volt olyan, hogy "produkálni kellett egyet..."), az nem azt jelenti, hogy ő nem homoszexuális. Hanem jelentheti azt is, hogy ő is megijedt amikor erre rájött, és "ki akarta próbálni magát." Ha most mégis egy pasival van együtt, akkor valószínűleg nem érezte jól magát a nőkkel.


Tulajdonképpen rajtatok múlik, hogy hogy reagáltok. Már önmagában az a tény, hogy ti kutakodtatok utána, mert "meg akartátok védeni valami rossztól", az már nagy ütés a barátságotoknak. Biztos vagyok benne, hogy ha velem "bánnak el így", akkor ott a bizalom utolsó csírája is elhal, és annyit arról a barátságról. Valószínű a srác sem lesz másképp. Egyre jobban el fogtok távolodni, és egyre jobban be fog zárulni előttetek a srác.

Ha valóban volt barátság, akkor itt az idő, hogy eléálljatok és elmondjátok, hogy hibáztatok, mert olyan dologba ütöttétek az orrotokat amibe ő MÉG nem szerette volna, hogy beleüssétek (így már elveszett annak a lehetősége, hogy ő valljon színt - ha valóban barátok voltatok, akkor ez megtörtént volna, ebbe szinte biztos vagyok.) Most viszont nem támadni kell, hanem bocsánatot kérni, és megpróbálni megmenteni a barátságot. Elmondani, hogy azzal, hogy kémkedtetek utána, MSN logokat lestetek meg, hibáztatok. És ez a hiba olyan információ birtokába juttatott benneteket, amelyet "megnemtörténtté" nem lehet tenni. A többi a srácon fog múlni. Bár nem javaslom, hogy "jó végre" számítsatok. Vagy megijed és menekül - ezzel tönkreteszitek egy jó időre, hiszen lehet, hogy a kapcsolata is rá fog menni. Vagy ha erős, akkor szembeáll veletek, és "alattomos játékba kezd", amely tönkreteszi a barátságot. Bár minimális esélye van annak, hogy azt mondja, "f@sza gyerekek vagytok, csak így tovább."


Vannak dolgok amikről nem kell tudnotok, csak akkor ha eljön az ideje. Mert sokszor olyan információ birtokába juttok, amivel nem tudtok mit kezdeni.


Szereted EMBERILEG azt a srácot? Ha erre igen a válaszod, akkor tudod, hogy mit kell tenned. Ha pedig nem, akkor igazából semmit.


Egy előttem szólónak üzenem: Érdekes módon te hetero létedre "lehajolsz" az ellenkező nemű előtt? Vagy közel állsz hozzá? El kellene felejteni azt a tévhitet, hogy a melegek fűvel-fával semmit tiszteletben nem tartva létesítenek nemi kapcsolatot. Mert igencsak álszenteskedő dolog. Mert míg hetero párok egymást nyalják a mozgólépcsőkön, addig ha két pasi kézenfogva megy az már oltári nagy "hűbazdmeg." De hát itt jár az ország, ez viszont már itt off.

2008. jún. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
25%

"A homoszexualitás nem betegség"


Ez hülyeség, ezt felejtsd el. Próbáld meg lebeszélni róla, ha láttad már lánnyal akkor még menthető.

Ha magának sem meri még bevallani, akkor csak lehet, hogy eltávedt egy kicsit. Probáljátok meg visszaterelni a helyes útra. Ne nyugodjatok bele!

2008. jún. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
89%
Ne haraudj, de nekem az a fura, hogy belenéztetek a mentett msneibe...és azért, hogy megtudjátok, ki az a lány, akivel kapcsolata volt...szerintem neked/nektek lenne szükséged/szükségetek nevelésre. Mert ha még egy párkapcsolatban vki féltékeny és vmibe belenéz, még hagyján...de ez baromi nagy bunkóság szerintem. Így inkább ne próbáljatok beleavatkozni a magánéletébe, hiszen a barátság bizalomról, ilyesmiről szól...te jó ég, valakinek belenézni a magáncuccaiba...inkább te szégyelld magad, aztán ő még hátha elfogad ilyennek amilyen vagy...
2008. jún. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!