Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » A barátnőm most fogja megkapni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm most fogja megkapni a Méhnyakrák oltást. Az számít, hogyha lefekszünk előtte? Még szűz, és az anyukája nem akarja, hogy az oltás elött lefeküdjünk.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 15. 20:41
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
100%

csak egy kérdés. a HPV-t csak akkor kaphatja el a lány a fiutól ha nem fédekeznek, nem? mert elvileg az óvszer erre van,hogy megvédjen a fertőzésektől is

de javtistaok ki ha az én "megfigyelésem a HPV-vel kapcsolatban nem helyes

2009. ápr. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Üdv,

Sajnos a HPV az egyetlen olyan eddig ismert nemi úton terjedő vírus, amit csak az érintetlen lányoknál lehet kivédeni védőoltással.

Nagyon sok cikk van róla fent a neten. A méhnyakrákért felelős, amit ugyan műtétileg tudnak kezelni, de az esetek 90% teljes méh eltávolítással jár, rosszabb esetben bele hal a nő! Ezért nem játék a HPV, lehet kezelni a fertőzötteket, de az is csak ideig óráig, és felületileg (mondjuk ez függ a fertőzésstádiumától) És a szűrését is külön kell kérni, csak úgy nem nézik, hogy van e ilyen fertőzésed!


Ha egy pici felelősség érzeted van, akkor kivárod, amíg túl van az oltásokon!

2009. ápr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
52%

szerintem meg jobban jársz ha nem oltatod be magad mindenféle vackokkal. Én és a párom már a húszas éveinket tapossuk, a mi időnkben nem volt ilyesmi és soha nem volt semmilyen panasza a feleségemnek, de édesanyámnak se, senkinek a rokonok között.


A felelősségteljes védekezés viszont fontos.

2009. ápr. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Én viszont úgy gondolom, hogy ez az oltás mindenféleképpen hasznos. Attól, hogy valaki nem betegszik meg, nincsenek az ismerősei között olyanok, akik ezen átestek, még nem garancia arra, hogy egy másik illető sem fog így járni.

Néhány évvel ezelőtt az emberek olyan betegségekbe is belehaltak, amiket ma lazán kiheverünk az ágyban - hála az oltásoknak és a gyógyszereknek.


Szerintem, ha a barátnődéknek van rá keretük, mindenképpen megéri beoltatnia magát. Viszont nem árt, ha tényleg nem fekszetek le. Az óvszer elvileg véd ellene, de mi van, ha nem veszitek észre, hogy lyukas, vagy közben szakad ki, rólad meg kiderül, hogy hordozod a HPV-t? Kellemetlen, mert megelőzhető lett volna.


Én is azt tanácsolom, hogy a barátnőd érdekében várjatok még a szexel. Akkor is jól érezhetitek magatokat, ha nem szexeltek. Pl. pettingeljetek. Az is elég jó. :) Ezt a pár hónapot meg csak kibírjátok!

2009. ápr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen számít! Akkor a leghatékonyabb, ha egyáltalán nem élt nemi életet a lány korábban.
2009. ápr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
És igenis jó az oltás, elvégre nem a pasik halnak bele méhnyakrákba, hanem a nők... Ha lett volna fölösleges 90ezrem, én is beadattam volna. De manapság luxus az ilyen...Hulljon csak a nép, holott megelőzhető a baj... Csak senkinek sincs pénze rá...
2009. ápr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Megcsinálhatjátok, hogy nem vártok, de egyik kedves ismerősöm édesanyja 38 éves és méhnyakrákja van, ma műtötték ki az egész méhét, mindent. Igazából nem tudom, hogy ez a fajta rák hova megy áttétbe, meg hogy megy-e egyátalán, de mákja lesz ha él még 20 évet. Mert uyge rák, halálos, nem játék. És akkoriban nem volt még az az oltóanyag, hogy beadják neki...

És igen, ha szereted akkor tényleg várj.

És manapság is van sok olyan nő, akinek méhnyakrákja van, édesanyám nőgyógyászaton műtősnő és van sok 20onéves akinek van, holott megelőzhető lett volna. És ha a barátnőd nem akarja az oltást, igenis beszéld rá, ha szereted.

2009. ápr. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Lefeküdhettek, de óvszerrel védekezzetek! A nem szűz lányoknak is beadják, sőt, felnőtt nőknek is beadják, csak előtte ki kell vizsgálni őket, hogy nem hordozzák-e a HPV vírust!
2009. ápr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
És a 3 oltás közben sem lehet érintkezni? Szóval miután beadták az elsőt.. am. köszönöm a válaszokat!
2009. ápr. 16. 17:53
 20/22 anonim ***** válasza:

ÉN most 16 vagyok és az első méhnyak rák oltás után.

És valóban beadják olyanoknak is akik élnek szexulis életet, csak őket elötte kivizsgálják nőgyógyásznál, hogyha már betegek, akkor ne menjen kárba az oltás, mert rohadt drága ( 90.000 ft)


Szóval ugye a lényeg, h ne fertőződjön meg. Ha te is szűz vagy, akkor nem lehetsz fertőzött szóval akkor szerintem oké. Ha te nem vagy szűz, akkor óvszerrel elvileg lehet, de az sem tízmillió százalékos védelem.. :/


Viszont az első és a harmadik oltás között minimun fél évnek el kell telnie... tehát ha ugy döntötök, h kivárjátok, akkor kb. ennyi idő lesz

2009. ápr. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!