Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Miért nem kívánom már párommal...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem kívánom már párommal a szexet?

Figyelt kérdés

Miért csak az újdonság varázsa alatt kívánom a pasit? (úgy az első 3-6 hónap...-feltéve, ha kihúzzuk addig)

Mostani párommal már 7 éve együtt vagyunk, de már nagyon régóta nem kívánom se őt, se vele a szexet...mindig ugyanaz a rituálé, ugyanazok a mozdulatok, és elég sűrűn előfordul, hogy nekem egyáltalán nem jó...

Többször mondtam neki, hogy legyen gyengédebb, többször próbáltam elvonatkoztatni, mintha most lennénk először együtt, de sehogysem megy...

Viszont, ha feltűnik egy új hapi, aki tetszik, sőt... néhány álmomban elég intenzíven megjelenik (szinte átélem) onnantól kezdve végem...pár hónapig, amíg ezek a fellángolások el nem múlnak.

De páromat már nagyon rég nem tudom ilyen helyzetekben elképzelni. Próbálom őt formálni, hátha újra "megszeretem", de valahogy mindig elrontja ezt...


Nem tudom, mit tegyek. Ha visszautasítom, besértődik, bunkózik stb., úgyhogy néha csak azért fekszem le neki, hogy ne kelljen a bosszús képét látnom, meg a bunkó beszólásait hallgatnom. Pedig azt is rengetegszer átbeszéltük már, hogy én nem kívánom olyan sűrűn a szexet, mint ő (ő napi többször is akár)


Mit tehetnék?


2008. dec. 7. 22:58
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Kérdem én: szerinted mit kéne tennem??? Boruljak a lába elé? Játsszak háremhölgyet? Meleg kajával várom, tiszta lakásba jön (nem mellesleg fűtött-fával)megpróbálom a kevéske pénzünket beosztani, kisakkozni, hogy kitartson következő fizuig, de mellette kajálni is tudjunk, megoldom, hogy tudjon pihenni, ami ilyenkor télen 1 szobás lakásban 2 gyerekkel nem egyszerű feladat(pláne, ha éjszakás és nappal aludna. ÉN foglalkozom a két gyerekkel is, részéről a puszi, meg 10 perc csikizés a foglalkozás... Szóval nap végére testileg is, szellemileg is, idegileg is fáradt vagyok.

Ő erre nincs tekintettel, amíg én figyelembe veszem, hogy neki rossz napja van, fáradt...stb.


A hasonlatod a pénz fogyásáról a festéshez hülyeség, hiszen a pénzt kénytelen vagyok elkölteni, viszont más munkáját semmibe véve dózerolni direkt, az nem ugyanaz!

Szerintem

2008. dec. 8. 17:13
 12/28 Srapnel ***** válasza:
60%

Egyáltalán nem mondom, hogy borulj a lába elé, vagy hogy háremhölgyet játssz. Igazából csak megmutatom neked, hogy valószínűleg mi van a másik oldalon, mivel én is férfi vagyok, ezért férfiként gondolkodom. A két nem különböző gondolkodását nem lehet megváltoztatni. Használd föl ezt arra, hogy megértsd a másikat, mert úgy látszik, a férjed nem túl erős a dolgok empatikus megbeszélésében. Ennek ellenére, örülnék, ha az eddigi, az én véleményemet "lehordó" csapat megmondaná, hogy miért is lenne jó az, ha támadsz és azzal érvelsz közben, hogy mennyi dolgod van otthon. Ő meg azt mondja, hogy munkahelyi problémái vannak (egyáltalán tudod, hogy vannak-e és hogy milyenek? Mert lehet, nem mondja. Én sem szoktam mondani. Férfi szokás, hogy a nőnek nem nyavajgunk.) Egyszerűen ez nem vezet sehová, legalább is nem jó felé, ráadásul eddig sem vezetett.


A hasonlat nem rossz. Enni, fűteni, takarítani, dolgozni a pénzért ugyanaz a fontos, létfenntartó feladat, amit napi szinten nagyjából életed végéig csinálni kell. Jó, ha szándékosan önti a kávét a fehér abroszra, akkor az természetesen más, de hát nem vagyok ott, nem tudok minden részletre pontosan válaszolni.


Mit lehet tenni? Vannak dolgok, amiket nehéz megváltoztatni, egyből nem lehet, szerintem a Ti helyzetetek is ilyen. Valószínűleg ő hasonlóan frusztrált az egy szobás lakásban, ahol nincs egy szabad fél órája félrevonulni. Ráadásul éjszakás, hogy lehet pihenni a gyerekek mellett nappal 12 óra munka után? Biztos, hogy tele a töke mindennel, csak nem fog neked nyafogni.


Nem tudom, mennyire lehet vele beszélni, de valamit változtatni kell, az biztos. Azt sem tudom, hogy a gyerekek mekkorák (le lehet-e őket passzolni bölcsibe/oviba). Hosszú távon talán az a megoldás, hogy ő ne dolgozzon ennyit (bár a mai munkaerőpiacon nem biztos, hogy válogathat az ember), szálljon be jobban a házimunkába (amit igenis össze lehet csapni, 8 évig laktam kollégiumban és lehet úgy élni, hogy nem csillog-villog minden - persze nem örökké, de átmenetileg), te meg esetleg akkor el tudsz menni dolgozni valamit, hogy az anyagi terhekbe beszállj. Mert úgy látom most a házimunka 100%-a Tiéd, a pénzkeresés 100%-a meg az övé. Lehet, egy kis megosztás segítene. Elismerem, hogy ezt nem lehet egy csapásra elérni.


Szívesen meghallgatom a többi információt is, meg részletet, akár privátban is, de mint látod, már eljutottunk egy lényeges ponthoz: rohadtul nem a szexről van itt szó igazából...

2008. dec. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Alapvetően a szex volt a kérdés, igaz "picit elkanyarodtam a témától, de sajnos a fent említett dolgok igencsak közrejátszanak. Sajnos a kicsit nem tudom hova passzolni, mert túljelentkezéses a bölcsi is...:(

Elhiszed, hogy nekem tele van a tököm, hogy 7 éve nem voltam sehol gyerek nélkül? Illetve de: esti gimibe jártam, leérettségiztem, és míg a kicsi meg nem született, dolgoztam, mellette enyém volt a házimunka 99%-a is (párom nagyritkán segített) 3. éve vagyok itthon, harmadik éve nincs egy darab átaludt éjszakám, se pihenős nappalom...bocs, helyesbítek: 7. éve!Ő, ha igazán pihenni akar, fogja magát, azt bevonul anyjáékhoz a pesti panelba, és jól kialussza magát. Én 7 éve nem aludtam ki magam. Szerinted ahhoz, hogy egy jó szexre rá tudjak hangolódni, nem kell némi kipihentség és nyugalom? Nekem egyik se adatik meg, mert külön ki kell sírjam, hogy néha segítsen, hisz nem tudok egyszerre 100 felé szakadni...

Épp hogy befejezem mosást, mosogatást, takarítást, már kezdhetem is előről... Mert őnagysága persze nem törődve a munkámmal, újra és újra termeli a dzsuvát, nehogy legyen egy kis megállásom.Szemléltetve: ma elmosogatok, holnapra már megint nincs edény...jórészt ő használja; alaposan kitakarítok, végiglibeg sáros, fűrészporos...cipővel, ruhával a lakáson, ha meg még szóvá teszem, elküld a p*csába...


Ezek után meg még esténként legyen hangulatom hozzá...


Beszélni vele lehetetlen, mert úgyis mindig neki kell, hogy igaza legyen...


Ennyi

2008. dec. 9. 10:01
 14/28 Srapnel ***** válasza:
93%

Jó, ennyi infóból már biztos, hogy nem a szexszel van itt a baj, az csak megnyilvánulása a nagyobb problémának.


Ha lenne univerzális, biztos módszer a helyzeted rendberakására, akkor elég lenne bemondani a tv-ben és megírni a magyar közlönyben, aztán mindenki boldog lenne. Ezért nem tudok (meg más sem) nagy ötletet adni, maximum csak fölvetni ezt-azt.


Tele minden bölcsi: messzebb is? Lehet, 1-2 órát utazni még mindig jobb, ha más nem, legalább a helyzet újdonsága miatt is. Nem lehet néha a gyerekeket egy időre a pesti panelba küldeni? Elvégre a nagyszülei.


A pihenés neked is jár, különben tönkremész és a te 100%-od is a párod nyakába fog szakadni gyerekkel és minden mással, aminek nem igazán fog örülni. Ha gyakran járkál a felmosott padlón koszos cipővel, akkor mossál föl ritkábban, nem tudok mást mondani. Próbáld megértetni vele, hogy nem lesz frankó, ha pár hétre kórházba kerülsz, mert kikészülsz.


Attól félek igazán, hogy ha nagyon a sarkadra állsz, vagy nekiállsz akár passzív ellenálni is, akkor családon belüli erőszakba torkollik a dolog. Igaz, te ismered, hogy milyen.

2008. dec. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Messzebbi bölcsi több szempontból is értelmetlen: 1. anyagilag (utiköltség)

2. a nagyot leadom a 10 percre lévő oviba, onnan utazzak a kicsivel másik városba, hogy leadjam bölcsibe (ahova ugye csak akkor veszik fel, ha anyuka dolgozik) még haza se érek, már fordulhatok vissza a kicsiért, visszafelé meg ugorhatok be a nagyért, a maradék kevés időm pedig a háztartás összecsapására megy.

Ugyanezt a rohanást megcsináltam 1 gyerekkel, amikor még másik településre járt oviba (költöztünk és az ittenibe nem vették fel), mellette dolgoztam. Köszi, nekem az elég is volt.


Én már kb. 70%-ban tönkre vagyok, mind testileg, mind idegileg, de ez rajtam kívül senkit nem érdekel.


Anyós állandóan azzal jött, hogy mert amikor ő volt ott két gyerekkel, és nem volt semmi segítsége, meg stb. Na, hát arra is külön engedély meg kérvény kell, hogy 2-3 órára otthagyjuk bármelyik gyereket is, mert "neki is van magánélete" a sorozataival!

Úgyhogy róla ennyit. Az én anyám dolgozik, meg a két tesóm is időnként rábízza a gyerekeit, úgyhogy az is kilőve.


Mindegy...

Alapvetően akkor is az a problémám, hogy már nem kívánom a párommal a szexet. Ezt hogy lehetne megoldani? Vagy mi a probléma?

Mert magát a szexet időnként persze, megkívánom, csak nem a párommal...valamiért taszít a gondolat, de nem tudom, miért?!

2008. dec. 9. 11:17
 16/28 Srapnel ***** válasza:
93%

"Alapvetően akkor is az a problémám, hogy már nem kívánom a párommal a szexet."

Szerintem meg nem. Ld. feljebb.


"Ezt hogy lehetne megoldani?"

Milyen jellegű válaszra vársz? Mert gondolom nem lennél feldobva egy - itt a 16 évesektől elég gyakran előjövő - "használj illatgyertyát, masszírozd meg, vegyél föl csábos fehérneműt, stb." tanácsoktól. Bár, lehet, egy ideig működne, de hogy a probléma nem szűnik meg globálisan, az biztos.


"Vagy mi a probléma?"

Már elmondtam, sőt Te magad is. Olvasd vissza, amiket írtál. Nekem nem hogy szexelni, de otthon lenni sem lenne kedvem. Ld. Maslow-piramis.


"valamiért taszít a gondolat, de nem tudom, miért?!"

Mert belül haragszol rá, azért.


Na, mindegy, másféle válaszokra vársz, nem az enyémre, szerinted csak a szexszel van bajod. Végül is Te jobban ismered magad, úgyhogy csak sok szerencsét és jó szexet kívánok és remélem, sikerül megoldani a problémát!

2008. dec. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Az utóbbi válaszoló utolsó pár válaszával teljes mértékben egyet értek! Hidd el, nem fogod tudni igazából megoldani a problémát, mert itt már régen nem a szexről van szó. Az már csak következmény. Tudod, mindig a gyökerénél kell megszüntetni a problémát. Erre kell valahogy megoldást találni...:S
2008. dec. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
75%

Nem is fogod szeretni. Az ilyen személyt dobni kellene. Nekem is volt hasonló, 3-4 hónap után kiadtam az útját.

Én abszolut nem feküdnék le vele, addig amíg nem figyel oda, hogy nekem mi a jó, vagy teremtse meg hozzá a hangulatot. (ja, és nyugodtan ki is takaríthat maga után!!!)

2008. dec. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Srapnel ***** válasza:
75%
Ja, a másik meg mehet dolgozni... Ennyi.
2008. dec. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Persze, ha épp nem a kislányommal lennék gyesen, és el tudnám valahová helyezni, akkor mennék dolgozni...elhiheted, hogy ha megoldható lenne, megtenném, de most nem ez a téma...
2008. dec. 11. 20:47
1 2 3




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!