Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » A nőket mennyire zavarják az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nőket mennyire zavarják az ún. Fordyce foltok a péniszen? (zsírmirigy "foltocskák")

Figyelt kérdés

A férfiak 80-90%-ánál(!) megtalálhatóak a péniszen ezek a nagyon apró, 1-2 mm nagyságú, sárga vagy sárgásbarna zsírmirigy foltok. Sokan nem tudják, hogy mi ez, és azonnal a legrosszabbra gondolnak, holott ez teljesen jóindulatú, a bőrgyógyász és az orvos is a leszedetés ellen van, némelyikük azt állítja, külön stimuláló hatása van, azonban egyesek szerint nem túl gusztusos (szerintem sem).

Lányok, nektek mi a véleményetek erről? Mennyire zavar ez titeket? (kihangsúlyozom: a pasik 80-90%-a rendelkezik ilyen kis fordyce foltocskákkal)


2008. nov. 24. 01:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én is beleestem a 10-20%-ba, úgy néz ki :)) Nekem sem jelentkeznek hasonlók :) De szerintem ez egy komolyabb fajta kapcsolatban elvethető "probléma" :)
2010. aug. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nekem is van a farkamon ilyen apró pöttyök. Nem lehet kinyomkodni,próbáltam,de van a majdnem hasonló kinézetelű világos mitteszer,azt lehet csak,de a kettőt nem érdemes összekeverni,mert más jelenségek. Nekem csak hébe hóba van ilyen,de örült cikinek tartom. Világ életben zavart. Gátlásos is vagyok miatta nem is kicsit :(
2010. szept. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak ilyenjeim a pénisz tövénél és az elejénél...
2010. dec. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 2010-04-26 16:37!



Te nagyon kemény vagy! :D

Én próbáltam kioperálni, de k..vára fájt. Nyomni hiába nyomtam nem jött ki, aztán tűvel próbálkoztam úgy sem sikerült. De lehet nem jó ötlet piszkálni.

2011. febr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nincs értelme piszkálni , mivel ártalmatlan , és ha piszkálja is az ember csak fájdalommal jár , és sokat nem ér ha 1-2 eltávolít az ember ..
2011. márc. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
100%

Ezt a neten olvastam :


A Fordyce foltokat elvileg a faggyú okozza, ami a bőr természetes olaja. A legtöbb esetben a faggyúmirigyek a szőrtüszőbe nyílnak, és a faggyú a szőr- vagy a hajszálak mentén távozik. Mivel a Fordyce foltok esetében nincs szőrszál, hajszál, a faggyú a mirigyben reked, és ez okozza a duzzanatot.


A Fordyce foltok nem fertőzőek, általános jelenségek a felnőttek bőrén. Mivel sokan taszítónak találják őket, orvosi segítséget kérnek az eltüntetésükhöz. A legtöbb orvos nem javasolja a Fordyce foltok kezelését.


A Fordyce foltok jóindulatú elváltozások, AMELYEK IDŐVEL MAGUKTÓL ELTÜNNEK. Azok számára, akik gyorsabban meg akarják szüntetni a problémát, számos különféle készítmény áll rendelkezésre.

2012. márc. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

HOGYAN TÁVOLÍTOTTAM EL ŐKET HÁZILAG !!!


18 éves vagyok és 3 éve meg voltak nekem ezek a bizonyos szemölcsök (papilómák - fehér pattanások) és már teljesen elegem volt belőlük, úgy döntöttem, hogy leszedetem őket. 3 hét múlva szerettem volna bejelentkezni egy budapesti rendelőbe, ahol végzik a lézeres eltávolítást.. ám.

- volt még egy kis időm és úgy gondoltam megpróbálkozok egyéb házi módszerekkel (előzőek nem váltak be).

- sokat olvastam a témában de SEMMI nem volt hasznos, így saját módszerekkel kezdtem kísérletezni, szakterületem a biológia.

- Rengeteget próbálkoztam krémekkel de sajnos nem segítenek, gyanítom, hogy ezeknek a pöttyöknek a megjelenése a nedves környezet hatása. Természetesen nem veszélyesek, de esztétikailag csúnyák.

- Olvastam egy teljesen bugyutának tűnő módszert, hogy ha fogkrémet kenünk rá, az eltünteti. Nos, nem teljesen.


ÁLTALAM BEVÁLT MÓDSZER LÉPÉSEI:


1. Alapos mosás kézi szapannal, ugyanis ezek a szappanok szarító hatásúak.

2. Fertőtlenítés (bármi megfelel, hidrogénperoxid stb), ezt elég egyszer ráfújni a mosás után a pöttyökre.

3. Növényi alapanyagú fogkrém (pl. menta stb. - legjobb a Colgate (ne fehérítős!) ) vékony rétegben rákenni a pöttyökkel borított területre (tényleg nem kell túl sokat) - maró hatását a fluornak köszönheti, amit tartalmaz, ennek hatására a bőr erősen hámlani kezd a mechanikai hatás következtében.

4. Beszórjuk hintőporral (szintén szárító hatású, nem hiába rakják a babák popsijára is xD )


- ezt 3 hétig minden este megismételni, a folyamat tulajdonképpen hámlasztás, amit elvégzünk, vagyis kiszárítjuk ezt a bizonyos területet.

- minden reggel tanácsos alaposan lemosni az előző este felkent dolgokat, kicsit ledörzsölni az elhalt hámréteget - ami ha picit fájdalmas, az teljesen normális. A folyamatot minden este meg kell ismételni...

- Nekem 3 év után ezzel módszerrel 3 hét alatt eltűntek ezek a mirigyek, persze az időtartam gondolom változó.

- Örülök, ha segíthettem a házi módszeremmel, nekem bevált, remélem nektek is be fog.

(A MÓDSZEREM BÁTRAN TERJESZTHETŐ MINDENHOL, nyugodtan másoljátok be mindenhova - elérhetőségem ahová várom a tapasztalatokat: doktorviktor@windowslive.com)

2013. aug. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Nekem is van ilyen de nagyon sok!

És még kisebb vagyok szóval nem csak a felnött bőrén van ilyen.

12/f

2015. máj. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Én is 12 vagyok
2016. márc. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!