Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Nagyon össze vagyok zavarodva....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon össze vagyok zavarodva. Biszexuális lennék? 18/L

Figyelt kérdés

Elég hosszú lesz, bocsi.


18 éves vagyok és sosem voltam még szerelmes, ráadásul egyetlen párkapcsolatom sem volt még.

Óvodás koromból emlékszem hogy a legtöbben "szerelmesek" voltak valakibe, míg nekem semmilyen ilyesmi érzéseim nem voltak. Gondolom ez óvodás és kisiskolás korban teljesen természetes, hiszen a legtöbb gyerek még nem elég érett ahhoz hogy teljesen megértse mi is a szerelem ill. szexuális vonzalom, ezért ez nem is zavar, csak azért írtam le, mert sok olyan történetet hallottam már, hogy aki homoszexuális az már óvodában is az azonos neműekbe lett szerelmes.p

Szóval kb. 6 éves lehettem mikor valaki a családomból mondott valamit a leszbikusságról. Természetesen akkor még fogalmam sem volt mit jelent ez a szó, míg valaki el nem magyarázta. Na, nem tudom hogy miért, de attól a pillanattól nagyon féltem hogy mi lesz ha én is leszbikus leszek. Mivel addig semmit sem éreztem a sem a fiúk sem a lányok iránt, azt gondoltam hogy majd ha felnőtt leszek akkor rájövök hogy melyik nemhez vonzódom.

Azért is furcsa számomra hogy ettől féltem, hiszen a családom nagyon elfogadó, semmilyen rossz dolgot nem mondtak nekem a homoszexualitásról, nem csináltak nagy ügyet a dologból, de valamiért én mégis szinte rettegtem hogy leszbikus leszek.

Ahogy teltek az évek nem igazán foglalkoztam a szexualitádommal, csak barátkoztam, játszottam, bla bla bla senkit nem érdekel.

De mikor felsős lettem, akkor kezdődött a pokol... A barátaim egyfolytában piszkáltak, hogy Mond már el ki tetszik!, Van már barátod?, X,y szerelmes beléd, járni fogtok?, és a többi.

Ez ment egész felső tagozatban, majd 8.-os koromban egyik osztálytársam odajött és feltette a millió dollaros kérdést "Te amúgy leszbikus vagy?"

Természetesen gondolkodás nélkül úgy tagadtam ahogy csak tudtam, nem is igazán jött fel többet ez a téma (az én jelenlétemben legalább is), viszont engem elgondolkodtatott a kérdés.

Vonzónak tartom a nőket? Igen.

Vonzónak tartom a férfiakat?

Igen.

Látom-e magamat egy kapcsolatban bármelyik nemmel is?

Nem igazán.

Egyszerűen nem tudom magamat hozzárendelni egy másik emberhez mint romantikus partner.

Ugyanakkor vannak szexuális vágyaim, néha férfival, néha nővel. Néha úgy érzem tényleg leszbikus vagyok és nem érdekel az ellenkező nem, gyakran viszont pont fordítva van, és nem találom szexuálisan vonzónak a nőket.


Ahogy tükröződik ezen az kisebb esszén, nagyon össze vagyok zavarodva, nem tudom mit gondoljak.


Ha végigvergődted magad ezen a szövegen hát nem is tudom mit írjak... Köszi, értékelem hogy valakit érdekel a problémám, másfelől pedig eléggé unatkozhatsz.:(

Nem is tudom mit várok válasznak, csak úgy érzem ezt ki kellett írnom magamból. Ha van valami tanácsod, nagyon megköszönném ha megosztanád velem.

Köszi 18/L



2018. febr. 19. 02:18
1 2
 11/15 anonim válasza:

Erről a történetről az egyik barátnőm jut eszembe. 18 évesen jött össze a barátjával, akivel majd két éve minden happy.

Előtte viszont azt mondta magáról, hogy lehet biszexuális mert míg nem volt kapcsolata nem tudhatja, hogy ő mi. Mint említettem kifogta a legudvariasabb, legaranyosabb fiút és így már nem is kérdés ez többi.

Fiatal vagy, tapasztalatlan. Kristályosodni fog a kép és ne pörögj ezen :)

2018. febr. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szerintem biszex vagy:) de nincs ezzel gond:)

Én is az vagyok. Izgatnak a nők :)


Írhatsz nyugodtan, szívesen beszélgetnék biszex csajokkal :)

18L

2018. febr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
54%
Jaj ugyan, miért kellene pszichológushoz mennie? Nem kell, ez egy baromság! Nincs semmi gond azzal, hogy nem voltál még szerelmes, egyszerűen annyi, hogy nem került utadba még egy olyan személy sem, aki igazán felkeltette volna az érdeklődésed. És azzal sincs baj, ha biszex vagy. Ne hallgass a sok idiótára, nincs semmi baj veled, hidd el! :)
2018. febr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Szóval 6 éves korod óta rettegsz attól, hogy leszbikus vagy.

Csak néhány kérdés: mennyire félsz ettől? Esetleg annyira, hogy aludni sem tudsz miatta?

Szívesen kerülnél intim kapcsolatba egy lánnyal?

Végezetül: vannak más jellegű erős félelmeid is? Pl betegségektől, kosztól, baktériumoktól, attól, hogy elveszítesz valamit, hogy nem zártad be az ajtót stb?


Nézd, a legtöbb ember egyszerűen tudja magáról, hogy kihez vonzódik, nem kell ehhez kipróbálnia semmit. Előfordulhatnak bizonytalanságok, főleg fiatal korban, de ha naphosszat azon rugózol, hogy nem tudod eldönteni, hogy leszbikus vagy-e, rettegsz ettől, meg folyton "teszteled" magad, hogy pl az utcán elhaladó emberek közül a férfiak vagy a nők jönnek be jobban, akkor bizony nem a szexualitásoddal van a gond, hanem kényszerbetegségről (ocd) van szó. Ennek nagyjából az a lényege, hogy befészkeli magát az agyadba valamilyen kellemetlen gondolat, és sehogy sem tudod azt onnan kiverni, ez pedig rettenetes szorongást okoz. Ez a gondolat akármi lehet, leszbikusság is.

Azért írom ezt, mert én is kényszerbeteg vagyok, és hihetetlen megkönnyebbülés volt számomra, amikor megtudtam, hogy ez a bajom. Nagyon jó lett volna, ha hamarabb tudomást szerzek róla, nem szenvedtem volna végig annyi évet fölöslegesen.

Még ha veled nem is ez a helyzet, azért remélem, hogy a hozzászólásom nem volt haszontalan.

2018. febr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 K.L.Kiss ***** válasza:
Szerintem a legjobban akkor fogod érezni magad a bőrödben, ha elhatározod, hogy nem agyalsz a kérdésen, hanem éled az életed, ahogy adódik. Aztán a jövő hozhat alkalmakat erre is, arra is. Amikor majd úgy érzed valamelyik közül, hogy ez az alkalom olyan, ami vonz és nem jár nagy kockázattal, akkor szerezz tapasztalatot és lassan megismered majd magad a kellő időben. Ha a szívedre és a vágyaidra hallgatsz és van benned egy egészséges óvatosság, akkor eljön a dolog a megfelelő pillanatban magától. Nem kell siettetni!
2018. febr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!