Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Ilyen esetbe mit lehet tenni?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetbe mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

En 48 eves vagyok a lanyom pedig 15 es bejelentette hogy biszexualis.

Mondja is a baratainak hogy szerelmes egy lanyba amit en nem akarok elhinni mert szerintem csak kivancsi es ilyenek az o koraba normalis dolgok.Viszont sokat sir a lany miatt es amikor talalkotni megy vele mindig lagyob izgul,boldog es el van vorosodve.



2016. nov. 27. 12:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
94%
15 évesen teljesen normális mindkét nemnél a teljes körű érdeklődés. Nevezhetjük ezt hormonokbak is, de igazából a szexuális identitás megtalálásának ez fontos eleme. Garancia nincs rá, hogy megváltozik, vagy hogy így marad.... ez a tapasztalattól is függ majd.
2016. nov. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
# 11 Normális annál, aki biszexuális. Heteroknál nem normális, mert aki érdeklődik mindkét nemnél, az biszexuális. Ennyi. Engem 15 évesen is kizárólag az egyik nem "érdekelt". 15 évesen már nyilván van annyi esze egy fiatalnak, hogy tudja mérlegelni, hogy mit érez. Eldönteni, hogy csak kíváncsiság, vagy tényleg azt érez, amit. Ő azt állítja, hogy szexuálisan vonzódik hozzá, valamint, hogy szerelmes egy azonos neműbe. Továbbra is azt mondnom, hogy szerintem ez nem fog változni nála. Gyökeresen legalábbis tuti nem, tehát hogy heterová fog válni.
2016. nov. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy neked 15 évesen szilárd identitásod volt, törvényszerű hát, hogy másoknál is így van.


A szexuális identitás százalékos skálán elhelyezhető, sőt, mozoghat is rajta tinédzser korban. A nemi identitást rengeteg dolog befolyásolja. Az örökölt genetika az egy dolog, de hatással van rá a nevelés is, az is, hogy mások minek gondolnak téged, az is, hogy magadat minek gondolod, és ugyanez mind a vonzódási iránnyal is.

15 évesen sok ember még egy képlékeny massza. 12#es, tippelj, miért létezik az EMO meg az egyéb feltűnő stílus? Miért erős a fiataloknál a klikkesedés, hovatartozási kérdés? Mert keresik a saját identitásukat. Ez nem csak azt jelenti, hogy ez rocker, ez diszkós ez meg páwa, hanem a szexuális identitást is. Amit lehetőleg nem csoportban keresnek a suliban:DD

Ennyi tényező mellett hogy lehetne szilárd tény önmagunk identitásának és vonzódásunk irányának meghatározása anélkül, hogy bármilyen próbálkozás is zajlott volna különböző irányokba? Ez egyszerűen butaság. Honnan tudnád mi az igazán jó neked, ha összesen egyetlen tapasztalásod volt és másról elképzelésed sincs?


Én megértem, hogy Te kőheteróként bújtál elő az anyaméhből, de tudd, hogy átlag halandóknál ez pszichológiailag csak sokkal később szilárdul meg. És az eleve instabil és képlékeny identitású és személyiségű tinik között is vannak szilárdabbak és képlékenyebbek. Van aki 10 évesen rááll egy stílusra, és élete végéig olyan marad. Van aki meg egyik nap az utcán nevelkedett rapper, másik nap meg a tüzes szívű kemény, de barátságos rocker életfilozófiáját vallja. A szexuális identitás ugyanígy nem stabil és hosszú folyamat során létrejövő valami.


Ne gondolkodjunk hát annyiban, hogy "aki nem szereti a csöcsöket az bzi" mert ez nagyon csőlátó. Egy emberi lény rendkívül sokrétű képződmény, elég fafejű dolog 3 előre legyártott kategóriába beleszuszakolni akkor, amikor még ő maga sem tudja mit akar...

2016. nov. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

semmit.

ha tényleg csak kváncsi akkor majd kinövi.

ha valóban bi akkor bi.


amúgysem érdemes sokmindent csinálni,mert még megutál.

2016. nov. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

hú hú a 2.válaszolóra nem halgass olyan hülye,hogy nekem fáj.

annyi igaza van,hogy beszélj vele dologról,de semmi több.

és a beszélgetésd se erőltesd.

max annyit,hogy ne ketegorizálja magát.és ne reklámozza mert az később vissza üthet.


kb ennyi:nem igazán lehet többet tenni és nem is érdemes.

sokan szeretik a "kinevelem belőlle" dolgot na azaz amivel az egész életét el lehet b-@szni.

szeressen akit akar és inkább legyen egy boldog bi felnőtt,mint egy boldogtalan álhetero felnőtt.


ui:egyszer úgyis össze jön egy fiúval,mert valszeg gyereket akar majd.

2016. nov. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Szóval. 2. válaszoló vagyok. Először is a 64%-os válaszára reagálnék, nem tudom, hogy engem hülyézett e le, vagy az előttem szólót. Miért is lennék hülye? Csak mert azt mondtam, hogy beszéljen vele és amennyiben vannak olyan jó kapcsolatban, hogy a lány őszintén elmondjon neki mindent, akkor elmondhatja a véleményét a lánynak. Ha a lány nem zárkózik el a hetero kapcsolattól sem, attól, hogy most lányba szerelmes, attól meg lehet neki mondani, hogy azért csak férfivel illene családot alapítania a későbbiekben. Szerintem a legtöbb hetero szülő ezt szeretné. Nem azt mondtam, hogy tiltani kell a lányoktól, vagy rábeszélni a hetero kapcsolatra, ha ez kizárt stb, pontosan azt írtam, hogy a nőkhöz való vonzódása valószínűleg nem fog elmúlni és ha így alakul, ezt el is kell fogadni.


72%os! Valamiben lehet, hogy igazad van, de véleményem szerint néhol elég erős kijelentéseket teszel. Pl az, hogy ilyen idős korban teljesen normális mindkét nemnél a teljes körű érdeklődés. Nos én úgy gondolom, hogy ez azért kevés embernél játszódik le, nyilván az olyanoknál, akiknek még nem alakult ki a szexualitása. A legtöbb ember ilyenkor már érzi, hogy az ellenkező nem kelti fel az érdeklődését, de elhiszem, hogy egy biszexuális vagy homoszexuális össze lehet zavarodva és az sem tudja, hogy mit akar. De kicsit úgy jelentetted ki, mintha ez az összes fiatalnál előfordulna. Szerintem nem kellene egy stílushoz hasonlítani a szexualitást. Az ember stílusa felnőtt korban is változhat. Bírom az olyanokat, akik arra bátorítják egymást, hogy próbálja ki az azonos neművel, hogy meg tudja, hogy valóban érdekli e a saját neme (is). Szerintem ezt anélkül is tudhatja, hogy kipróbálná. Ha ilyen az eszébe jutott, hogy működhet azonos neművel, akkor kövezzenek meg, de az ilyenből később sem lesz hetero. Legalább is én nem hallottam ilyenről. Kérdező! Nem mindig ám a többség szava az igaz. Engem lepontoztak, de szerintem igazam van. Ismétlem, én sem állok a lebeszélés mellett, de elhiszem, hogy nyomaszt a lányod jövője. Talán beszélgess vele a dologról és megkérdezheted, hogy a fiúkkal hogyan áll, tetszenek-e stb. Szerintem nagy segítség lenne neki.

2016. nov. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

A saját igazában mindenki hisz, ez így jó:)


Természetesen nem törvényszerű és nem vonatkozik mindenkire. Egy lány, aki 8-9 évesen elkezd menstruálni, a szexuális érettség/identitás terén is érettebb 15 évesen mint az a társa, akinek a biológiai érése csak 15-6 évesen indul egyáltalán be.

Vannak férfiak, akik 40 éves koruk után, feleséggel és gyerekkel maguk körül jönnek rá, hogy ők igazából melegek.


Meggyőzni senkit sem kell az identitásáról. Mármint nem támogatom, hogy buzdítsunk embereket, hogy próbálják ki mindkét nemet. Próbálják ki azt, ami érdekli őket. Ha nem érdekli őket az azonos nem, eszükbe sem jut, akkor főleg ne próbálják ki. Ha kipróbálják, még simán rájöhetnek, hogy ez nem tetszik nekik, nem nekik való, és onnantól kezdve soha életükben eszükbe se jut újra a dolog.


Természetesen az egész csak "ha" és "hat/het", vagyis feltételes mód. Minden ember más, mindenki máshogy éli meg a nemi érést. Ezért bátorkodtam azt írni, hogy 15 évesen még normális lehet az ilyesféle próbálgatás, mert előfordulHAT hogy még nem szilárdult meg az identitás.

15 éves még gyerek. Persze, már nagy gyerek, de beszélgess egy 15 éves lánnyal. Legtöbb esetben cikáznak még a gondolatai, nem tudja elhelyezni magát a világban. Ezért mondom, hogy normális... értsd ezalatt: belefér, előfordulhat, nem meglepő.

2016. nov. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ennyi tényező mellett hogy lehetne szilárd tény önmagunk identitásának és vonzódásunk irányának meghatározása anélkül, hogy bármilyen próbálkozás is zajlott volna különböző irányokba? Ez egyszerűen butaság."


Szerintem meg az butaság, amit te írsz. Akiben benne van a vágy azonos nem irányába, az úgy is ki fogja próbálni. De mondom, anélkül is simán tudhatja, hogy bejönnek a lányok, hogy feltétlen kipróbálja. Pont fordítva van, mint ahogy te mondod. Tegyük fel, hogy valaki beszexuális és kipróbálja a szexet mindkét nemnél. Pont azért csinálja mindkét nemmel, mert biszexuális. Nem pedig azért lett biszex, mert előtte kipróbálta, hogy tényleg az vagyok e. Nekem valahogy nem kellett kipróbálnom férfival, hogy rájöjjek, hogy csak a nők vonzanak. Csak nőkkel voltam eddig.:DD


F

2016. nov. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Elmondta ma nekem hogy csokolozott eddig mar harom lannyal es ugyan annyira elvezte mint fiuval.El kene ot tiltanom a lanyokrol vagy azzal magamellen forditanam?

Mert hiaba tetszett neki mert lehet hogy egy szexualis kapcsolat utan mar nem vagyodna a sajat neme utan.

2016. nov. 28. 21:31
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Eltiltással csak magad ellen hangolod!!!

Szar, de ez van:S

És ráadásul nagyon eltiltani se tudnád, hiszen nem tudsz mindig ott lenni mellette.


Amit tehetsz az az szerintem, hogy valahogy kimutatod, hogy támogatod őt bármit is csináljon. Az, hogy elmondta a kis kalandjait, már eleve nagy bizalomra vall. Ha építesz erre a bizalomra, akkor van rá esély, hogy később elfogadja a tanácsaidat és minimálisan ugyan, de "neked megfelelő" irányba mozoghat.


Viszont jó ha tudod, nagyon nem tudsz ellene mit tenni. Talán ha hagyod, lecseng magától. Ha tiltod, talán csak felerősíted benne. Talán.

2016. nov. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!