Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Szerintetek ez biszexualitásna...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez biszexualitásnak számít?

Figyelt kérdés

Mindig is tényként kezeltem, hogy hetero vagyok és ezzel nem is volt bajom (nem akarom divatból biszexnek mondani magam). Van most másfél éve egy párkapcsolatom, egy fiúval, akit nagyon szeretek, csak nem annyira működik a kémia részemről. Két korábbi barátnője összejött egymással, ezért sok fiúval ellentétben, ő nagyon a leszbikusság/biszexség ellen van. Elég féltékeny típus, de nem csak fiúktól, hanem a lányoktól is óv, ami kicsit furcsa nekem. Nincs semmi bajom a melegekkel, elfogadom őket, de nem érzem magam annak. Ő viszont sokszor mondja, hogy szerinte bennem van a hajlam, és ez elgondolkodtatott.

Alapvetően mindkét nemet szépnek és vonzónak találom. Talán egy kicsit a női test látványa jobban bejön valamiért. Utcán gyakran megnézek lányokat az alakjuk miatt és elfog az irigység meg valami más. Nem tudom, de zavarba jövök tőle. Mindig is jobban kedveltem a fiúkat, csak miután nőiesebb lettem -és már csak a külsőm érdekelte őket-, inkább lányokkal kezdtem barátkozni (nem szívesen). Ha azonos neműekkel beszélgetek, hajlamosabb vagyok elérzékenyülni, mélyebb témákba belemenni és a viselkedésem általában átcsap kissé bizarrba (mégse úgy, mintha fiúkkal flörtölnék, de kétértelműsködök).

Régebben volt egy barátnőm, akiről miután kiderült, hogy leszbikus, szerelmet vallott nekem. Tudom, butaság, de a kíváncsi természetem addig hajtott, amíg majdnem belementem, de végül nem lett belőle semmi. Ezek után kicsit kijózanodtam, magamba szálltam és beláttam, hogy őrültség lett volna. Jó döntést is hoztam, hogy megszakítottam vele a kapcsolatot, mert nem sokkal rá összejöttem barátommal, aki ráébresztett, hogy mennyire kívánatos egy férfi test is.

Mellette egyszerűen nem akarok senki mást. Így is lehetnék biszex? Meg amúgy számít ez valamit, ha úgysem lenne ebből a dologból sose semmi?


2015. máj. 24. 13:21
1 2
 1/14 RRR ***** válasza:

hajlamod az van rá

vagy engedsz vagy nem

te döntöd el

2015. máj. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És, ha nem tervezek engedni neki, akkor ugye barátomnak nincs is joga biszexnek tartania engem? Mert akkor ergo nem vagyok az...
2015. máj. 24. 13:32
 3/14 anonim ***** válasza:

én szeretném ,ha a nőm biszex lenne.

és ez egy nagy f****szság, hogy a srácokat csak a külsőd érdekli. Vagy hogy ez más lenne, mint a te vonzódásod nők iránt, hisz te is azt modntad, hogy megnézel nőket az utcán. nyilván a belsőjük miatt

2015. máj. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

előző vagyok ,el kell döntened, hogy mi tesz boldoggá. azt mondtad nem igen megy a kémia a barátodda. a végén meg azt írod, hogy nem akarsz mást. Ez baromság. Ha nincs kémia az azt jelenti ,hogy nincs belső vonzódás, csak a kialakított kapcsolatodhoz vonzódsz. persze lehet így is életet leélni, csak ne 30 évesen jöjj rá, hogy jajj hogy lehet egy kacpsolt felszabadult és jó is ? :O


szóval szerintem keress olyat akivel jobban megegyezik az érdeklődésed, az értékrended.

2015. máj. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem bánik jól veled a barátod, ha ennyire féltékenykedik mindenki miatt. Féltékenykedésnek akkor van helye, amikor jön valaki olyan neked, akivel kölcsönösen vonzzátok egymást, mind fizikailag, mind szellemileg, mind érzelmileg. És még akkor sem biztos, hogy történik bármi olyan, amiért kéne féltékenykedni.

Egyébként nekem úgy tűnik, hogy nagyon komolyan van rá hajlamod, csak nem akarod így elfogadni magad. (barátod kellett ahhoz, hogy ráébredj a férfi test is kívánatos?) A barátod pedig valamilyen szinten talán segítene abban, hogy elfogadd magad, de semmiképp sem jó ez a féltékenykedés. Kapcsolat alapja a bizalom, tisztelet, ezek nélkül aligha van szeretet, az meg kell a szerelemhez szerintem.

23L bi

2015. máj. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#3-4: Próbálkoztam haverkodni fiúkkal, de ez általában csak akkor jött össze, ha tetszettem is nekik - innen a megállapítás. Barátom is egy ilyen típusú "friendzone" srác volt, mielőtt járni kezdtünk.

Nem mondom, hogy abszolút semmi kémia, csak jóval kevesebb, mint amennyire számítottam magamtól. Nem okoz gondot, hogy kényeztessem, csak a viszonzást nehezen fogadom - inkább elutasítom. Legbelül vágyom rá, csak valami mégsem oké. Eddig úgy voltam vele, hogy ez azért van, mert mindketten tapasztalatlanok vagyunk még, szóval javulni fog.

Keresnék mást, de nem megy. Senkiért nem bírnám elhagyni.


#5: Megvan a rossz és jó oldala is, de én ezekkel együtt szeretem. Nagyon sokat változott, mióta megismertem és ezt tisztelem benne. Igazat adok azért, mert belőle teljesen hiányzik a bizalom és ez eléggé kapcsolatromboló hatású. Tabu témának számít tehát minden, ami bizalmatlanságot kelthet benne. (Ezért is itt tettem fel a kérdést.)

Szeretném végre megérteni az érzéseimet és legalább nagy vonalakban felvázolni magamnak, hogy mi is vonz. Részemről rendben volna, ha biszex lennék, csak senki más részéről nem - lehet ezt nem tudnám elfogadni. Amíg nem kerülök félreérthetetlen helyzetbe lánnyal, mondjuk nem is látom értelmét biszexnek mondani magam (nem szeretnék feltűnést kelteni vele mások előtt); de nagy önbecsapásnak tartanám, ha legalább kettőnk között nem vállalnám fel (amennyiben van mit)... Bizonytalan vagyok.

Lenne kedved esetleg privátban beszélgetni?

2015. máj. 24. 22:24
 7/14 A kérdező kommentje:

Kiemeltem a kérdést, mert kíváncsi lennék még mások véleményére is.

Nem tudom mennyire meghatározóak a kiskori élmények, de eszembe jutott egy és gondoltam, elmesélem. A legkorábbi szexualitással kapcsolatos emlékeim egészen kb. 4 éves koromra nyúlnak vissza. A szomszéd kislánnyal rendszeresen "papás-mamást" játszottunk és szájra puszit is adtunk egymásnak. Titokban tartottuk ezt a szülők előtt, mert azt hiszem szégyelltük vagy féltünk, szóval valamennyire tudatosnak kellett lennie. Szerintetek ez befolyásolhatott valamit nálam? Vagy eleve genetika?

Bizonytalan vagyok a biszexségemben... Elmondtam barátomnak egyébként, de nem lehet beszélgetni vele erről, szóval... visszatértem ide. :)

2015. jún. 5. 17:25
 8/14 anonim ***** válasza:
Mindaddig elméleti a kérdés, amíg a valóságban meg nem történik a megfelelő cselekmény. Persze az maradhat a későbbiekben nem ismétlődő egyszer esetként vagy akár rendszeressé válhat. Ezért 10-20 évenként újra kell értelmezni az egészet (már, ha fontos egyáltalán).
2015. jún. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Nem.
2015. jún. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#8: Nekem viszonylag fontos ez. Párkapcsolat mellett viszont nem lehet ezt "megtapasztalni". Szóval, ha - tegyük fel - életem végéig nem fekszem le egyetlen lánnyal sem, akkor hetero vagyok és ennyi?


#9: Kifejtenéd bővebben, kérlek? :)

2015. jún. 28. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!