Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Van egy problémám. Lassan öt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy problémám. Lassan öt éve tudom magamról, hogy biszexuális vagyok, de nem merem elmondani a szüleimnek. Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Három évig igyekeztem magamban elfojtani azt az érzést, hogy a lányokhoz is vonzódom, mivel nem is igazán tudtam, hogy többen is a baráti körömben hasonlóan éreznek és tekintve, hogy életem jelentős részét vidéken nem igazán láttam rá példát. Később mikor visszaköltöztünk Pestre jobban beleláttam ebbe és többet tapasztaltam. És bár én már elfogadtam azt ami vagyok, most jön a legnehezebb rész az életemben.


Beszélgettem a szüleimmel ebben a témában, hogy mit gondolnak, de egyikük sem támogatja. Az édesanyám úgy gondolja hogy a melegség valójában mentális betegség, amit gyógyítani kéne, és a biszexualitás valójában divatból létezik. A nagymamám hasonlóan vélekedik, míg az édesapám csak elfogadja hogy létezik addig amíg ez magán ügy, de ha én elmondom neki félek, hogy nem így vélekedne többé.


Idén voltam a Pride-on is és nagyon élveztem. Örültem, hogy végre olyan emberek között lehettem, akik támogatnak és nem kérdőjelezik meg azt aki vagyok. Később elmeséltem a szüleimnek, hogy mennyire jól éreztem magam. A beszélgetés végül is odáig jutott, hogy anyum azt mondta, hogy aki tényleg más beállítottságú, mint a "normális" az messziről elkerüli ezt a felvonulást.


Folyamatosan adom nekik a jeleket, reménykedve benne, hogy maguktól rájönnek, mert már nagyon szeretném elmondani nekik, mivel már egy éve együtt vagyok egy lánnyal és szeretném nekik bemutatni.


Talán már apum sejti, de nem vagyok ebben biztos, viszont anyum biztosan nem.


22/L



2019. aug. 5. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Szerintünk mondd el
2019. aug. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló már eldöntötte mindenki más válaszát tehát a továbbiakban fölösleges az okfejtés.
2019. aug. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Miért érzed szükségét, hogy elmondd?
2019. aug. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is jobb ha elmondod. Amíg csak puhatolózol addig az ő véleményük a döntő és fel sem merül bennük, hogy tévedhetnek. Én mindig kész tények elé állítom őket az életemet érintő fontos dolgokban, pl hogy elköltözöm mert egyetemre megyek, vagy párkapcsolati dolgokban. Felnőtt vagyok, így döntöttem, ez lesz. Már régóta meg sem próbálnak irányítani vagy befolyásolni, látják hogy határozott elképzeléseim vannak és következetes vagyok.

Neked is ezt javaslom. Ne kérd ki a véleményüket, csak közöld a sajátodat.

21L

2019. aug. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt bármit is mondasz, tudj hova költözni.


Ha a családban valaki szerint ez egy betegség, általában költözéssel végződik.

2019. aug. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

#5 jol mondja

Ha rosszul alakulnanak a dolgok legyen egy olyan hely ahova el tudsz koltozni hisz felnott vagy mar nem kotelesek eltartani teged és ha megtudjak hogy biszex vagy amit raadasul elleneznek nagy valoszinuseggel ki fognak dobni

És biztos allasod is legyen

A baratnod szulei tudnak rolatok?

2019. aug. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!