Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Egy 15 eves lany eleg fejlett...

Egy 15 eves lany eleg fejlett testilag ahoz, hogy elveszitse a szuzesseget?

Figyelt kérdés

Azert kerdem, mert sok olyat lattam ahol azt valaszoltak, hogy 15 ev alatt, meg nem eleg fejlett ehez egy lany, de 15 evesen mar elveszitheti, ha megvannak a megfelelo korulmenyek meg minden.

Koszonom a valaszokat elore is.


2015. ápr. 5. 17:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
29%

"A szüzesség elvesztéséhez inkább az agyi fejlettségre van szükség."


Ez így van, nem korhoz kötött.


15 voltam mikor megismertem a barátom, és nem tudtuk kivárni (pedig akartuk), hogy 16 legyek, 2-3 héttel a szülinapom előtt megtörtént, de nagyon is örülök neki, spontán jött és fantasztikus volt. Azóta is vele.


A húgom most júliusba lesz 15, de még nagyon picike. Nála például 17-18 korára lehet elképzelni, hogy úgy viselkedik és gondolkodik majd mint én 15 évesen. Ez a termetén is meglátszik. (152 cm, 34 kg)


Ez egyáltalán nem kortól függ, annyi köthető a korhoz, hogy legalább 13-14 múljon el az ember.


18/L

2015. ápr. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

"saját tested működése, a teherbeesés, a felelősségteljesség és társai. És ezzel hidd el, hogy 15 évesen magad is meglepődnél, hogy mennyire híján vagy az ilyen ismerteknek!:)"


Én is 15 voltam, és el sem hiszed mennyire tisztában voltam mindennek. Most már jóval idősebb vagyok és mindent ugyanúgy látok szexuaális téren, mint akkor.


Nyilván 15 évesen fiatal az ember, de van aki ép ésszel tud gondolkodni ebben a korban is.


Nekem pl nem volt belőle probléma. Nem bántam meg, örülök, hogy megtörtént, annak ellenére, hogy akkor még fiatalnak tartottam magam és akartam még várni, de rájöttem, hogy feleslegesen kínzom magam és igazam lett.


De nálad lehet korai még, nem tudom, attól is függ mennyire álltok közeli lelki kapcsolatba a barátoddal és mennyire vagy szerelmes, mennyi ideje jártok, megbízol-e benne, úgy érzed meghalsz, ha hamarosan nem lehetsz az övé stb...

2015. ápr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"Nyilván 15 évesen fiatal az ember, de van aki ép ésszel tud gondolkodni ebben a korban is.


Nekem pl nem volt belőle probléma. Nem bántam meg, örülök, hogy megtörtént, annak ellenére, hogy akkor még fiatalnak tartottam magam és akartam még várni, de rájöttem, hogy feleslegesen kínzom magam és igazam lett. "


Én is 15 évesen veszítettem el a szüzességemet, én is azt hittem, hogy baromira tudok mindent, aztán felnőtt fejjel be kell lássam, hogy volt még mit tanulnom, és ezt te sem gondolhatod komolyan, hogy 15 évesen valóban mindennel tisztában voltál.:)

Amúgy meg csak nézz körbe a gyerekvállalás kategóriában, hogy mennyi, de mennyi nő van, akik hiába nem 15 évesek, hanem idősebbek, de sok mindennel nincsenek tisztában. Akkor hogy is feltételezhetnénk, hogy 15 évesen tisztában van vele?

Nyilván a tényeken én sem tudok változtatni, hogy korán kezdtem a nemi életet, de azért nem verem a mellemet, hogy én milyen éretten gondolkoztam 15 éves fejjel és reklámozom magam, hogy más 15 éves is megtegye. Mert sajnos tegyük fel, hogy tényleg mindent tudsz, könyvet írhatnál a szexualitásról, és ezt már 15 évesen is megtehetted volna, de valljuk be őszintén, hogy a legtöbb 15 éves baromira nem így van vele!

Tudod régen a lányok nagy többsége tudta, hogy mi az a menstruáció, ha megtörtént megbeszélte az anyukájával, idősebb nővérével, ma meg már én azon is elborzadok, hogy sok, nagyon sok lány ezt cikinek érzi a saját anyukája előtt és nem meri megmondani, hogy megjött neki.

Szóval inkább komolyan, hallgass és ne biztass egy 15 éves lányt sem a szexre!

Utána meg majd olvasgatunk a teherbeesés témakörben, hogy így lehetek terhes, vajon terhes vagyok, tegnap veszítettem el a szüzességemet, nem védekeztünk, a teszt már kimutatja és társai...

2015. ápr. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

13#


"Mert sajnos tegyük fel, hogy tényleg mindent tudsz, könyvet írhatnál a szexualitásról, és ezt már 15 évesen is megtehetted volna, de valljuk be őszintén, hogy a legtöbb 15 éves baromira nem így van vele!

Tudod régen a lányok nagy többsége tudta, hogy mi az a menstruáció, ha megtörtént megbeszélte az anyukájával, idősebb nővérével, ma meg már én azon is elborzadok, hogy sok, nagyon sok lány ezt cikinek érzi a saját anyukája előtt és nem meri megmondani, hogy megjött neki.

Szóval inkább komolyan, hallgass és ne biztass egy 15 éves lányt sem a szexre!

Utána meg majd olvasgatunk a teherbeesés témakörben, hogy így lehetek terhes, vajon terhes vagyok, tegnap veszítettem el a szüzességemet, nem védekeztünk, a teszt már kimutatja és társai..."


Persze. A legtöbb 15 éves még elég éretlen. Nekem is vannak ismerőseim akik még azok. Főképp a kishúgom. Ő most lesz 15, de még gyerek. Ezért sem állítottam, hogy 15 évesen érett legyen valaki. Én csak azt mondtam, hogy nekem baromi nagy szerencsém volt a barátommal és mindent megtett, hogy a legjobb legyen. Nem emlegette a szexet, soha sem sürgetett. Talán ezért is vágytam rá annyira és alakult minden a lehető legjobban.


Nekem anya mindent elmesélt a szexualitásról. Még saját élményeket is. Én nem vagyok előtte szégyenlős, mai napig mivel neki van patika kártyája, kedvezménye, ezért ő veszi nekünk az óvszert, mert így olcsóbb. Általában szólok ha kifogyóban van, de néha megveszi a barátom is. De most nem ez a lényeg.

Nekem anya tudta, hogy mikor jött meg, mert amint észrevettem kimentem és nyugodtam mondtam, hogy hát akkor megjött. Természetesnek véltem, nem ijedtem meg, pedig ez volt az első, hogy vérezzek ott lent.


Mai napig poénkodik. Pl, mikor kicsit feszültebb vagyok (esetleg egy doga miatt) és ott van a barátom, akkor behumorkodik, hogy nem volt szex? azért vagyok ilyen feszült? Meg hasonlók.


Mikor még szűz voltam, ő mondta, hogy ha úgy van pettingeljünk, de ne "szenvedtessem a fiút és magamat sem", mert tudja, hogy felelősségteljesen oda tudok figyelni, ugyanúgy a barátom is. Sok mindent mondott, de mindezeket ugyanúgy a barátommal is megbeszéltem.


Mondom, hogy én nem bántam meg, mai napig örülök, hogy megtörtént, mert csodálatos volt. Nemsokára 19 vagyok és tudom, hogy így volt a legjobb.


Ennek ellenére nem azt mondom, hogy mindenki ilyen, hogy mindenki képes felelősséggel gondolkodni, csak én egy ellenpélda vagyok. Ettől függetlenül a legtöbb 15 éves lány éretlen és én sem tudtam, hogy érett lennék, de bebizonyosodott, hogy képes voltam/vagyok értelmesen gondolkodni a témában.


Előtte soha nem volt barátom, volt akinek tetszettem 13 évesen, de attól is megijedtem, mikor puszit akart adni az arcomra szerelemből. Aztán abbahagyta. Tudtam, hogy kicsi vagyok még ehhez és nem érzek semmit. De amit a mostani barátomnál éreztem akkor a teljesen más volt, tudtam, hogy az jó lesz és kell. De azt már nem kell taglalnom.


A terhességről meg annyit, hogy aki 15 évesen nem ismeri ezt a témát maximálisan, az bele ne kezdjen még kapcsolatba sem, mert könnyen vakvágányra vezethetik és tényleg terhes lesz. Ezzel egyet értek teljes mértékben.



De lényegében a szexualitás nem kor, hanem egyénfüggő. Valaki 15 évesen is képes rá, van aki meg 18 évesen is teljesen ostoba az egészhez és nem tud értelmesen gondolkodni.


Szerintem semmi rosszat nem tettem. Hogy neked másképp alakult arról nem tehetek, nekem is lehetett volna rossz, de mondom nagy szerencsém van a barátommal és ez is volt a dolog egyik kulcsa. Ezért ne orrolj rám, nem bíztatok senkit a szexre, aki még nem érett rá és nincsenek meg a megfelelő körülmények. Mert az tényleg ne szeretkezzen!!!


18/L

2015. ápr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Én is 15 voltam, és el sem hiszed mennyire tisztában voltam mindennek. Most már jóval idősebb vagyok és mindent ugyanúgy látok szexuaális téren, mint akkor. "

És erre kiderül, hogy 18 éves vagy!:D

Ez hol jóval idősebb vagyok és mindent ugyanúgy látok?

Képzeld el, én meg majdnem 30 éves vagyok és 18 évesen is ugyanúgy láttam mindent, mint 15 évesen, aztán picivel később rájöttem, felnőtt fejjel, hogy oké, engem is nyugi, felvilágosítottak kellőképpen, tudtam, mi az, hogy menzesz, hogy lehet védekezni a terhesség ellen, mindezek ellenére is voltak dolgok, amiket igen is be kell vallanom, hogy nem tudtam vagy tévesen tudtam, vagy nem tudtam olyan pontosan, részletesen. És hidd el, hogy 18 évesen te sem tudsz!

És azért gáz, hogy ilyeneket írsz, mert azt gondolja itt majd egy-két 15 éves, hogy én is ugyanígy tudom, én is ugyanolyan érett vagyok, mint ez a válaszoló, igen is fogok szexelni majd 15 évesen. Aztán lehet fele annyit nem tud, mint te. Meg lehet te sem tudsz fele annyit, mint én, csak azt hiszed!:)

Szóval örülünk, hogy veled minden rendben van, de sajnos az a tapasztalat, hogy a mai fiatal, 15 évesekkel ez nincs így! Úgyhogy ne biztasd őket, mert ez a legnagyobb gond, hogy biztatod az írásoddal őket!

2015. ápr. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"...voltak dolgok, amiket igen is be kell vallanom, hogy nem tudtam vagy tévesen tudtam, vagy nem tudtam olyan pontosan, részletesen. És hidd el, hogy 18 évesen te sem tudsz!

...lehet te sem tudsz fele annyit, mint én, csak azt hiszed!:)"


Igen szexuálisan, ahhoz, hogy boldog legyek a barátommal és védekezzünk, ezeknek a tudatában vagyok. Lehet van még számos mód védekezni, mint pl. a hüvelygyűrű, amiről nem tudom hogy működik. Nem ismerem az összes nemi betegséget (mondjuk ez a veszély nem fenyeget mivel csak egy barátom volt mindig is) és nem tudom a biológiakönyv minden egyes erről szóló oldalát, a testrendszer teljes működését, a szervek latin elnevezését stb...

De az elveket ezzel kapcsolatban igen, az igazi szeretetet, a szerelmet a becsületet, őszinteséget, olyan dolgokat amiktől egy kapcsolat igazán kapcsolat és ez is az egyik alapja a szexualitásnak. A lelki ismertség és egymás megértése. Akkor lehetsz igazán a másiké. Nekem ezek adottak voltak és most is azok.

Nyilván minél idősebb az ember annál tapasztaltabb, de nekem a mostani tudásom bőven megfelelő egy "tökéletes" (mert ugye tényleg tökéletes nincs, csak közelítő) kapcsolathoz.

Tapasztaltabb vagyok mint 15 évesen, viszont ezzel a fejjel is úgy látom, hogy nem tettem rosszul amit tettem és ezt soha nem fogom megcáfolni.

2015. ápr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Úgyhogy ne biztasd őket, mert ez a legnagyobb gond, hogy biztatod az írásoddal őket!"


A biztatásról meg annyit, hogy senkit sem biztattam, de ugyanúgy a kedvüket sem akarom elvenni. Mondjuk aki okos e téren igaz, az nem gyakorin kérdezget ezekről, hanem a barátjával esetleg a szüleivel beszéli meg, de nem ez a lényeg.


Írtam már, hogy nekem húgom 1 hónap múlva 15 és még nagyon kicsike. Neki egyáltalán nem való a kapcsolat, a barát és nincs is neki úgy engedve, hogy fiúzzon, mivel olyan a felfogása. Nyilván még nem is akar. Én is így voltam, nekem is csak spontán jött és jó, hogy nem szalasztottam el.

De nála ez más, ő teljesen más mint én.


Aki ilyen kicsi még és nincsenek meg azok a dolgok amiket az előző hozzászólásaimban írtam, akkor ne szeretkezzen. Nem való neki.

2015. ápr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Tudod mit utolsó, inkább hagyjuk?!
2015. ápr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

18#


Lehet te másképp vélekedsz és én is. Hidd el tisztában vagyok dolgokkal. Mindenkinek más az élete, nem ismerjük egymást, de nem kell belém kötni, hogy én aztán te szerinted biztos nem vagyok elég okos egy kapcsolathoz még most sem, mert te tapasztaltabb vagy. Legyél. Hol érdekel? Én így boldog vagyok és leszek én is tapasztaltabb.



Amúgy meg tettem már utalást arra, hogy senkit sem bíztatok:

"Ennek ellenére nem azt mondom, hogy mindenki ilyen, hogy mindenki képes felelősséggel gondolkodni, csak én egy ellenpélda vagyok. Ettől függetlenül a legtöbb 15 éves lány éretlen és én sem tudtam, hogy érett lennék, de bebizonyosodott, hogy képes voltam/vagyok értelmesen gondolkodni a témában. "



Anya egyik barátnője elmúlt 18 éves, de nem az igaz szerelmével vesztette el és csak később jött rá mi az igazi boldogság.


Én most is és akkor is felhőtlen szerelmet érzek és nem kell összehasonlítási alap ahhoz, hogy ezt biztosra tudtam.

2015. ápr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Van némi ellentmondás abban, amiket írsz.

És nekem nem is az volt szembetűnő, hogy te ennyi idős korod óta élsz nemi életet és mindezt felelősségteljesen és nagy boldogságban teszed, jó neked, komolyan, jó, hogy ilyen helyzetben vagy, de a legtöbben nem.

Én ahogy először előadtad, az igen is biztatás volt arra nézve, hogy ha te 15 évesen baromira tudtál mindent, akkor más is. Hát, nem!

És mondom azzal, hogy azt mondom, hogy most már jóval idősebb vagyok, na azzal mindent elmondtál.:) (ja, már nem 15, hanem már 18, azta mennyivel idősebb vagy most)

Tudod az a baj, hogy ezt mások is így gondolják. Csak ez nem így van. Mindenki azt hiszi, hogy 15 évesen ő már olyan érett, mint egy huszonéves és azért teszik azt, amit. Aztán sajnos az élet megtanítja őket arra, hogy baromira nem összehasonlítható egy huszonévessel a tudása.

Mert sokan azt hiszik, mint a kérdező is, hogy az elég, hogy testileg megértem rá, meg szerelmes vagyok. Pedig ez mind jó és szép, csak magában nagyon kevés.

Nekem sem származott semmi hátrányom abból, hogy 15 évesen elveszítettem a szüzességemet, mert az alapvető dolgokkal tisztában voltam, egy 2 évig tartó, szerelemmel teli kapcsolatról beszélünk, anyukámmal, nővéremmel is mindent meg tudtam beszélni, de nem verem a mellem, hogy ó, én igen is mindent tudtam, mert nem tudtam. És én ezt el merem ismerni. Vagy nem mondom azt, hogy igen, én ellenpélda vagyok, meg én más vagyok, meg a többi. Nem kell fényeznie magát az embernek, ha általánosságban kell tanácsot adni, márpedig itt arról van szó a kérdés alapján, akkor igen is azt mondom, hogy egy 15 évesnek még nem kell nemi életet élnie feltétlenül és hogy nem elég a szerelem, meg az, hogy fejlett testileg.

2015. ápr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!