Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Miért hiszik még ma is azt az...

Miért hiszik még ma is azt az emberek, hogy a szűzhártyát át kell szakítani?

Figyelt kérdés

Iszonyatosan sokan nem tudják, hogy az egy olyan "dolog" amit csak nyújtani kell. Ha vérzik, akkor nem voltál eléggé óvatos és megsértetted. Nincs semmilyen "pop the cherry" és társai, az átlag tinik (sőt idősebb korosztály se) ezt nem tudják. Elszomorító. A szex-edukácóval van a baj? Fogalmam sincs milyen szinten van, de nem lehet túl fényes, tekintve, hogy nálunk még nem volt.

~a másik kedvencem amikor az emberek azt hiszik, hogy a nől a vaginájukból pisilnek. azért ehhez már kell egy kis szentű tudatlanság és ostobaság.. merthogy találkoztam már olyan emberrek, aki így hitte, és mint kiderült, ez elég gyakori~


2014. máj. 19. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
A szűzhártyán alapból van egy kisebb lyuk. : D
2014. máj. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A természettudományos oktatás színvonala határozottan esik.
2014. máj. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha csak nyújtani kéne, akkor utána ugyanúgy visszaigazodna az eredeti állapotába, mint mondjuk a hüvely szülés után. Nem tudom, tapintottál-e már szűz meg nem szűz lányt belülről, de teljesen más érzés. A szűzhártyát még láthatja is az ember, meg azt is, ha nincsen.


Ettől függetlenül nem kell, hogy vérezzen az első alkalomnál, sőt, az se biztos, hogy egy szűznek még megvan a szűzhártyája, az máshogy is megrepedhet.


Bár biztos máshogy gondoljátok, de szerintem a szexuális felvilágosító órák csak rontanak a kamaszokon. Egy nagy katyvasz lesz a fejükben a témáról, mert képtelenek éretten hozzáállni. Tehát mindenki maga fogja megtapasztalni a szexualitást, és felesleges az edukáció, mert a szexet nem lehet tanítani. Az ösztönből jön.

2014. máj. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Abban egyetértek veled, hogy láthatóan komoly gondok vannak a fiatalok egy részének alapvető biológiai ismereteivel, és a szexuális neveléssel (mind otthon, mind az iskolában - tisztelet a kivételnek).


A szűzhártyát illetően viszont nincsen teljesen igazad, mert nagyon sokféle típusa van, és a vérzés nem mindig kerülhető el, bármennyire gyengéd, figyelmes és türelmes is a férfi partner.


Ha itt megnézed a képeket, szerinted mondjuk a 3. vagy az utolső képen ábrázolt szűzhártya típust lehet csak úgy szépen "nyújtani", anélkül, hogy óhatatlanul berepedne és vérezne?


Eleve vannak olyan esetek, amikor olyan vastag, esetleg sűrűbben erezett a szűzhártya, annyira kicsi nyílással, hogy már a nőgyógyász felhívja valakinek a figyelmét arra, hogy az első szeretkezéskor sajnos komolyabb nehézségre és fájdalomra, és nagyobb mennyiségű vérzésre számíthat.


Nem tudom megkeresni itt a millió kérdés közül, de többen is leírtak olyan esetet, hogy a sokadik próbálkozás is nagy fájdalommal járt, és a végén egy nőgyógyász metszette át a szűzhártyát helyi érzéstelenítésben.


(Emlékszem, hogy volt köztük olyan, akinek már eleve felajálotta korábban a nőgyógyásza, mert indokoltnak tartotta orvosi szempontból, de a lány szerette volna, ha a párja veszi el a szűzességét. De kb. a hatodik fájdalmas kísérlet után feladták, és belátták, hogy sajnos igaza volt az orvosnak.)


Én is úgy gondolom, hogy ilyen szempontból is nagyon nagy szerepe van annak, hogy a férfi mennyire gyengéd és óvatos első alkalommal, de azért nem kéne úgy beállítani a dolgot, hogy feltétlenül ők hibáztathatók azért, ha vérzéssel jár az első szeretkezés, mert egész egyszerűen nem így van.

2014. máj. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat, most látom, hogy a link lemaradt:


[link]

2014. máj. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk igen, ebbe nem gondoltam bele. :D


Legfőképpen a "tampon elveheti a szüzességem?" féle kérdésekre gondoltam amúgy, csak nehezemre esik fogalmazni néha

2014. máj. 20. 23:26
 7/8 anonim ***** válasza:
képzeld, mi sem kaptunk felvilágosítást a sulinkban anno, ill. fél osztállyal megnézettek valami retro filmet, ránk már nem került sor :D
2014. jún. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ahogy ezeket nézem...ha valakinek lyukacsos, az valóban átszakad
2014. jún. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!