Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Tényleg befolyásolja a hormonh...

Tényleg befolyásolja a hormonháztartást?

Figyelt kérdés
Több kérdésnél olvastam már, hogy első szex után késhet a menstruációja a lánynak, mert a hormonháztartását megzavarja. Nem csak azért késik, mert ideges? Fél, hogy valami baj történt. Nem tudom elképzelni, hogy a szex befolyásolná a hormonolat menstruális téren.

2013. nov. 19. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom,mint te.
2013. nov. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vörösnefelejcs válasza:
Ha van kapcsolat, csak fordítva lehet. A hormonhátartás befolyásolja az első sexet. (mint ahogy a többit is. :))
2013. nov. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szex közben rengeteg ösztrogén szabadul fel (nézz utána -.-)

és igen, befolyásolja, vagy egy hirtelen nagyobbak nőnek a melleid, meg ilyenek :)

2013. dec. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
de ennyi erővel a maszturbálás során is nem?
2013. dec. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as igazat mond.

A Párom 17 volt, amikor lefeküdtünk ~ 1/4 év alatt egy méretet nőttek a mellei míg előtte 1 évig semmit. Anyuci is észrevette ezt :\

És a mi esetünkben is késett 12 napot.


Igen az idegesség is késleltetheti kicsit a dolgot.


Masztinál nincsenek ferromonok ( [link] amik kivátják a hormonok "borulását"

2013. dec. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nem kell osztás szerűen megjegyezni, hogy mi szabadul fel meg mi nem. Tudom jól, biológiai irányban tanulok ;)

De ettől még nem tartanám logikusnak, hogy a hormonháztartás FELBORUL! Mert fel nem borul szerintem. AZ egy dolog, hogy esetleg a mellek ettől nőnek, de hogy felboruljon bármi, azt kétlem. Persze lehet, hogy nincs igazam. Meg a sok ösztrogén nem befolyásolja, hogy késik a menstruációja valakinek. Véleményem szerint az azért van, mert parázik, hogy nehogy terhes legyen, minden rendben volt-e, meg maga a stressz, hogy új dolog történt vele. Mert a stressztől bizonyítottan késik a ciklus. De a megnövekedett ösztrogéntől... Nem hiszem.


De cáfoljatok meg, nyugodtan :) Ezért kérdeztem természetesen :) Csak én úgy érzem, ez nem a kérdésemre volt válasz. Mert nem azt kérdeztem, hogy nőiesebb leszek-e a szextől. Mert ez is tény. Kifejezetten az első utáni ciklusos problémára lennék kíváncsi. De köszönöm a választ :)

2013. dec. 5. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!