Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Mért ciki ha valaki idősebb...

Mért ciki ha valaki idősebb korában még szűz?

Figyelt kérdés

Legyen egy "A" alanyunk, aki 25 éves és szűz. "A" ezek szerint úgy élt le életéből 10 évet (ha feltesszük, hogy fizikális vonzalmai az ellenkező nem iránt 15 évesen jelentkeztek), hogy valamiféle többlet javaknak, élvezeteknek mindvégig a hiányában volt. Ennek okát most ne boncolgassuk!

"B" víz nélkül több napot gyalogol és átkel a sivatagon, néha néha rábukkan egy egy oázisra és végül uticélját eléri... szerintem ha később ezt elmeséli menő dolognak fog hangzani hogy mennyit kibírt és milyen kitartó. Ő is ugyanúgy hosszú ideig nem jutott bizonyos alapvető javakhoz, szükségletekhez.

Kérdem én mért olyan ciki a szüzesség? Én nem vagyok rá büszke, hogy 22 évesen nem vagyok szűz, mert 2 olyan lánnyal is együtt voltam akik végül semmit nem jelentettek számomra. Igazából sok mindent megadnék érte, hogy meg nem történté tudjam tenni ezeket az eseteket. Szóval lehet, hogy kicsit fordítva gondolkodok, vagy a világ csavarodott már ki teljesen önmagából, de én felnézek a szüzekre.



2013. aug. 25. 00:45
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nekem pl az a problémám, hogy megvolt az a két csaj akivel végül nem maradtam együtt, emiatt olyan lelkiismeret furdalásom van, teljesen vállalhatatlanul hülyén érzem magam és abszolút nem tudom elképzelni, hogyan nézek majd az "igazi" szemébe ezek után. Barátaim is szüzek, csak a tudományoknak élnek, meg az egyetemnek és kicsit kisebbségi érzésem van, hogy én már nem vagyok az.
2013. aug. 25. 13:34
 12/15 anonim válasza:

nem olyan sok az a 2 lány, más pasikhoz viszonyítva.

nem egy hosszú lista, tehát szerintem elfogják neked nézni.

2013. aug. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

#7-s mond valamit, azonban én nem értek vele mindenben egyet, hosszan most nem fejteném ki.

Inkább a kérdésedre válaszolnék

- mert az ember a tapasztalati által elkerülhetetlenül sztereotípiákban gondolkodik, vagy eltanulta valahonnan a véleményét (tehát nincs saját tapasztalat róla, csak igazodik mondjuk a többség véleményéhez, hallott egy rossz sztorit, ilyesmi)


A kérdés mindig az, belül az illető tudja-e mért tart ott az élete ahol tart, mennyire bírja kormányozni az életét, és, hogy mindent megtesz-e valóban, hogy úgy menjenek a dolgai.

Ennél többet nem igazán lehet elvárni.

Az, hogy ezt mások kívülről hogyan minősítik, egy más kérdés.

Én azt tapasztalom, hogy ciki a korosztályomban, de nem a korosztályával jár az ember, hanem csak egy emberrel.

Ha érthető mire célzok.

Bármilyen hiba, "lemaradás" oka tisztázott bennünk, és azt a másik is megérti, és elfogadja, innentől kezdve a világ és legfőképp mások bekaphatják.

De. És most jön a de, mert a világ tele van ellentmondásokkal.

Szerintem annyi esze legyen valakinek, hogy feltudja mérni, milyen környezetben vállalhatóak ezek a dolgok, és bizonyos információk, és ha kell füllentsen.

Az őszinteséggel rengeteget lehet spórolni, mert előre juttat, viszont bizonyos szituációkban, ha nem akar az ember magának kellemetlenséget, lenézést,kérdezősködést, akkor elhallgat magáról ezt azt.


Te bánod, az a te bajod igazából, ezt kell mondanom rá.

Mert te úgy fogod fel, hogy nem hozzád passzoltak, nem voltál akkor elég okos, szar időszakod volt, ki tudja mért döntöttél mellettük.

A tanulság nem mindig automatikusan jön a tapasztalat után, vannak tapasztalatok, amik azon kívül, hogy megtörténtek, különösebb jelentőséggel, és levonási tanulsággal nem járnak.

Illetve valakinek elég egy téglával koccolás a fejére, van akinek 5 nyomorult rozzant kapcsolat se józanít ki, hogy valamit másképp kéne csinálni.

Szóval ami még fontos, és nem szoktuk hangoztatni, de én most leírom: nem csak tapasztalatban, felfogásban is különbözünk, ennélfogva nem feltétlen az lesz előnyben akinek több tapasztalata van, hanem aki érzékenyebb, empatikusabb, ezáltal több mindent letud szűrni a világból, és előbb érzékel dolgokat, hangulatokat, emberek motivációit.

Ezt viszont nem feltétlen lehet tanulni.


Amúgy a legjobb ha valaki úgy van a szüzességével, hogy leginkább sehogy. Nem szabad ezáltal meghatározni senkit.

2013. aug. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 DreamWeaver ***** válasza:
Ez abszolút felfogás és gondolkodásmód kérdése. Az előttem szólónak (#13) sok okos gondolata volt. De tudod, éppen ez az a tanulási folyamat, amiről írtam. Fiatalon rengeteg olyat mondunk, vagy teszünk, amit nem készítettünk elő, nem gondoltunk át elég jól. Szerintem a 20 éven felüli már nem szűz egyedülállók és a párok nagyon elenyésző része mondhatja el magáról azt, hogy még mindig azzal a valakivel van együtt, akivel életében először, de akár másodszor összejött. És ez így van rendjén. Nagy jackpot kell hogy legyen az, ha valaki elsőre megtalálja élete párját. Ráadásul nem megkerülhető az a tény sem, hogy ahogy egyre idősebbekké, érettebbekké, tapasztaltabbakká válunk, éppen a szerzett tapasztalataink által, a sikerek és kudarcok által változik és formálódik az értékrendszerünk (persze csak ha képesek vagyunk tanulni belőle és nem minden felelősséget a másik vállára rakni). És megeshet, hogy az a partner aki egykor az akkori értékrendünknek megfelelt, 5-10 év elteltével már nem felelne meg. Na persze a másik fél is idősebbé, érettebbé, tapasztaltabbá válhat az évek során, de korántsem biztos, hogy egy irányba és azonos sebességgel fejlődtök. Én úgy látom, hogy az elsőként szerzett tapasztalataid olyan fényben képződtek le, hogy komplexust szültek Benned. Először ezt a dolgot kell a helyére raknod és tiszta lappal továbblépned, mert itt ezen a ponton le lehet ragadni hosszú-hosszú évekig. És én is azt mondom Neked, hogy ne az legyen a kiindulópont, hogy a barátaid még szüzek. Azok a barátaid, Te meg Te vagy. A saját utadon kell járnod, nem másén.
2013. aug. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 DreamWeaver ***** válasza:
Még egy gondolat; minél tovább keresed a nagy őt, annál kisebb az esély, hogy észre fogod venni.
2013. aug. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!