Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Vannak még egyáltalán ilyen...

Vannak még egyáltalán ilyen lányok?

Figyelt kérdés

Nincs kedvem hosszú jellemzést írni, nem is lenne értelme, úgyhogy megpróbálom csak címszavakban:

Van önbizalma, hűséges, ad magára és a testére (tehát edz, odafigyel arra hogy mit eszik), kitartó, lelkileg erős, érzelmileg stabil, nyitott, érdeklődő, nem követi a mai idióta divatot, sőt, inkább a 40-50-60-as évek divatja szerint öltözik, több nyelven beszél, tájékozott és művelt (amiből NEM egyenesen következik az iskolázottság, de következHET), mindemellett inkább a családanya szerepet tartja fő feladatának.


Ezek között egy olyan dolog sincs, ami vagy aminek a férfi verziója ne lenne rám igaz. Ellenben sehol nem találok ilyen lányokat (edzőteremben, könyvtárban, színházban, egyetemeken, sehol) a saját korosztályomban (17-25) - mármint olyat, aki ezek közül mindnek, vagy legalább nagy részének eleget tenne.


Léteznek egyáltalán ilyen lányok, és csak én élek valamiféle burokban, vagy tök felesleges ilyen embert keresnem?



2015. márc. 15. 19:40
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Ritka egy nagy paraszt vagy!
2015. márc. 26. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

#14:


Tehát állításod szerint a szerelem egy és ugyanaz, mint a szex. Vannak nők, akik "ha rám néznek elolvadok", de nemi vágyon kívül egyáltalán semmit nem váltanak ki belőlem. A nemi vágy pedig nem alapja (nálam) semminek, mint ahogy önmagában nem is volt soha.


#16:


Elég nyomorult világ ez, ha csak akkor jönnél hozzám, ha tudod, hogy biztonságos a "kiugrásod". :) Igazi metszete ez a mai kor/kórképnek.

Egyébként a gyereknevelést soha nem osztanám meg, főleg ha fiúgyerekről van szó. Fiúgyerekből férfit, lánygyerekből pedig nőt kell nevelni. Mindkettőnek szüksége van az anyjára és az apjára is, csak más arányokban. Tehát ez a "nevelje a gyerekeidet" nem áll meg, mivel nem engedném, hogy bárki más "nevelje a gyerekeimet", aki nem a feleségem, és ő sem nevelné/nevelhetné egyedül, és nyilvánvalóan nem is akarná.


#18:


A klasszikus férfiideál szerinti kötelességek teljesítését minden tekintetben. Ne haragudj, hogy nincs kedvem hosszú oldalakon át fejtegetni, ez a kérdés amúgy sem erről szól. :)


#19:


Én is úgy látom, hogy ez a helyzet. Egyébként miért ne lehetne 18 évesen valaki "vérbeli családanya", mikor több évszázadon keresztül 14-16 évesen már házasodtak/szültek nők? Szerintem egyáltalán nem kor függvénye. Példának okáért, 19 vagyok. Egy éve is ugyanígy gondolkodtam ezekről a dolgokról, mint most.

2015. márc. 26. 09:52
 23/30 anonim válasza:

Elég beszűkült, konzervatív nézeteid vannak.

Ilyen elvárásokkal sosem lesz csajod.

2015. márc. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
Nem nem arra céloztam hogy ugyan az vele hanem azt érezni fogod egyböl és ez nem egy kialakuló dolog. Lehet hogy csk túl naív vagy ahoz hogy belásd azt hogy senkisem tökéletes! És feleslegesen áltatod magad mert ilyen lány nincs! És az igazi sem lesz tökéletes de a hibáit is imádni fogod ugy hogy felesleges fel állitani magadnak egy mércét mert ha esetleh akad ilyen lány nem biztos hogy te kellesz majd neki vagy hogy egyátalán rád tud e nézni! Az előzőben nem kartam bunkó lenni és ezt sem annak szánom csak egy kicsit ezt ál kellene gondolnod!
2015. márc. 27. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 Nikol2323 válasza:

Igen megfontolandó, hogy a kérdésedre mi a legmegfelelőbb válasz.

Léteznek ilyen nők, ahogy léteznek ilyen férfiak is amiket leírtál. Ritka...ezt be kell látni.

Keresni,keresni és nem feladni!

2015. márc. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Te is túl idealista vagy. Nem létezik tökéletes nő és nem fogsz olyat találni, aki tökéletes a paramétereidnek.

Én direkt végigkövettem, de három nem igaz rám.:D

2015. márc. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

#26:


Mégpedig melyik három? :)

2015. márc. 30. 14:18
 28/30 anonim ***** válasza:

Hello, Kérdező!

16-os vagyok.

Nem akartam személyeskedni, magamra meg pláne nem érteném az egészet, inkább példaként hoztam föl, de tudom, igaz, rosszul fogalmaztam. (Ha személyeskedni akarnék, ahogyan te azt tetted a válaszodban, azt mondanám, nem, nem fogok gyereket szülni. Szeretnék, félreértés ne essék, és elég hirtelennek, talán átgondolatlannak tűnik ezt így kijelenti (és lehet, hogy meg is szegem majd, de az odább van), de úgy érzem, jobb nem kitenni egyetlen gyereket sem annak, ami esetleg várna rá, ha én lennék az anyja. Itt nem valami feminista szentbeszédről, emancipációs akármiről van szó, vagy csak fiatalon azt mondom, hogy "szülés? Pfuj". Örökletes betegségről, ami eddig mindenkit elvitt a családban. Nos, ez személyeskedés volt magammal szemben, és elhiheted, hogy nem vagyok rá büszke.)

Szóval rosszul fogalmaztam: tudod mit? Jók az elvárásaid. De szupernő nem létezik. Lelkileg, testileg, érzelmileg képesek megtörni az emberek, és ha megteszik, felkaparni magukat igencsak nehéz. Az elvárásaid pedig megbuknak, ha ez megtörténik. (Nem lesz önbizalma, nem ad magára többet, feladja, stb.)

Ha sikerül ilyen nőt találnod, akkor gratulálok. Ha olyan férfi vagy, aki teljesíteni tudja mindazt, amit leírtál, az tényleg elismerésre méltó (minden gunyorosság nélkül írom).

Az utolsó kérdésedre: léteznek ilyen lányok - inkább nők -, de szerintem valamennyire burokban is élsz. Például mondják, hogy a külső nem minden - sekélyes gondolkodásra vall, ha látsz egy olyan nőt, aki külcsínre nem tökéletes, olyan ruhákat hord, hogy azt gondolod "juj, miez?", de közben lehet, hogy ő az, akit keresel, mert különben minden elvárásodnak megfelel. (csak a pénze másra megy el, és különben nem igénytelen) :)

Egyébként hajrá, kívánom, hogy megtaláld, akivel le tudod élni az életed izgalomban és békében egyaránt. (Bocs a reklámszlogen-szerűségért.)

2015. ápr. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint teljesen felesleges ilyen listákat felállítani a másikkal szemben. Legalábbis én sohasem olyan fiúkba szerettem bele, mint amilyenekre előzőleg gondoltam. Úgyhogy az én listám - bár nagyjából hasonló az értékrendem a fentiekkel - leszűkült arra az egy kritériumra, hogy legyen szenvedélyes. Ezt most nem feltétlenül a szexualitásra értem. Inkább arra, hogy bármibe (vagy kiemelten bizonyos dolgokba) képes legyen élvezettel és lelkesedéssel belevetnie magát. Röviden megfogalmazva: legyen benne élet. Az a nagy helyzet, hogy a normalitás végtelenül unalmas.

Úgyhogy én javaslom, hogy a "nyitottság" fogalomkörét alaposan gondold át. Hiszen az, hogy valaki jó nő, illetve férfi nem feltétlenül attól függ, hogy szereti-e divatot, vagy hogy a családfenntartást tartja-e élete fő szerepének.

26/Nő

2015. ápr. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"Te ezek közül mindet hozod"

Én ezek közül szinte mindet hozom, de csak szinte, szóval nem vagyok méltó hozzád, ennek ellenére így látatlanban mondom, hogy ilyen egoista sráccal sosem járnék.

20/N

2015. ápr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!