Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Jobb ha egy fiúnak értelmes...

Jobb ha egy fiúnak értelmes hobbijai vannak, semmint ha haszontalan, csak szórakozást, de fejlődést nem szolgáló hobbijai?

Figyelt kérdés

Egy fiú inkább testépít, utazgat, olvas, a barátaival találkozik, sportol, zenél, eljár ismerkedni nappal és éjszaka is, érdekesebb hobbiknak él.


Nem tévézik, heti 1 filmet néz és semmi sorozatokat, napi 1 órát számítógépezik és nem okostelefonja, hanem a klasszikus régi fajta van neki. Nem játszik számítógépes játékokkal sem. Nem olvas fiktív regényeket vagy képregényeket, helyette inkább pl. valós életrajzi könyveket vagy a fenti érdeklődési köreihez kapcsolódó könyveket.


2015. jan. 16. 13:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Jobb az értelmes hobbi!
2015. jan. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ezzel most arra celzol h a kepregeny= manga olvasas haszontalan ertelmetlen hobbi???!!! Kikerem magamnak.. Mert az jobb ha egesz nap csak mast se csinalsz mint "epited a tested" es csak a kulsoddel torodsz.. Ch.. Es most kisse gyerekesen hangzik de nem tok mindegy mit szeret az ember es mi a hobbija? O.o fucking logik..
2015. jan. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ez így elég unalmasan hangzik.
2015. jan. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hasonló témakörben pár napja feltettem egy kérdést. Ugyan nem érkezett rá sok válasz, de hátha ennyivel is lehet segíteni másokon: http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..
2015. jan. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ejj fiam, sok jóból maradsz ki...


Én járok kondizni rendszeresen, szeretek utazgatni, olvasok ÉS bizony Gyűrűk Urát, Stephen King regényeket stb. gitározok és imádok a barátaimmal lógni, csajokkal ismerkedni, akár éjjel, akár nappal.

TV-zek is hébe-hóba, sorozatokat is nézek, imádom a számítógépes játékokat, még konzolom is van, imádom a filmeket, sokat megyek moziba. Szeretem az anime-ket is.


Szerintem, aki kihagyja az életéből a képzeletet és nem hagyatkozik a fantáziájára, az elhidegült, merev emberré válik...

25/F

2015. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is unalmas alak lehet. Általában a haszontalan, pusztán a szórakozást szolgáló dolgok jóval érdekesebbek, bőven elég, ha azok mellett esetleg van 1-2 hasznos tevékenység is amit csinál. De ez így olyan mintha valami robot lenne akinek kizárólag a fejlődés a célja. :D
2015. jan. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

2:

Ne vedd magadra. Most a nőknél való potenciálról is szó van, mivel ebben a kategóriában tettem fel.

Ha mangát olvasol, mondjuk testépítés helyett, akkor kevesebb nőd van. Megvan a véleményem a képregényekről, ahogy neked is ahogy látom a testépítésről, de az izmos srácokra többen buknak, mint akik a mangákról tudnak 3 órát beszélni megszakítás nélkül.


6:

A nők sokkal jobban értékelik ha az utazásaimról, a saját élettapasztalataimról, hobbijaimról beszélek, mintha filmekről/könyvekről/sorozatokról.


5:

Te jól fogalmazol. Nem mondom hogy az enyém a legjobb út a világon, de tudod csak azt látom, hogy a legtöbb ember napi nagyon sok órát lóg a neten, facebookozik, filmeket/sorozatokat néz, játszik, vagy csak kizárólag a szórakoztatást (és nem tanulást, fejlődést) szolgáló dolgokat olvas. És jól esik látni hogy én nem ilyen vagyok és ettől mindig azt látom, hogy a lányokban sokkal hamarabb érdeklődés gyúlik irántam, mint a legtöbb más fiú iránt.

2015. jan. 16. 14:01
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is rémunalom, én szeretem, ha a párom ki tud kapcsolódni, szórakozni.

Az életrajzi könyvek nem szórakoztatnak. Tanítanak, ismeretet terjesztenek, de nem szórakoztat.

Egy hobbinak az a lényege, hogy kikapcsoljon, szórakoztasson.


Én spec. szeretem, ha egy srác szeret számítógépes játékokkal játszani, mert akkor tudunk együtt is, és az móka.:)

Persze a függőket én sem szeretem.

2015. jan. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"eljár ismerkedni nappal és éjszaka is"

Ez nem hobbi. Főleg nem értelmes hobbi.

Ez egy természetes dolog. Bár ezt is túlzásba lehet vinni.


Aztán a kérdés magyarázatának második felével megérkeztünk a lényeghez.

"Nem tévézik, heti 1 filmet néz és semmi sorozatokat."

Tudom, hogy a tv nézés azt jelenti, hogy bekapcsolom és a műsorra hagyatkozom. De vannak értelmes csatornák is. Pl. előszeretettel nézem a Discovery Science-t, amin kapok bőven űrkutatást, modern technológiákról műsort, és néha érintve egy kis modern-fizikát is, már már kvantumfizikát, fogyaszthatóbb, érdekesebb köntösbe bújtatva, mint az egyetemen.



"napi 1 órát számítógépezik és nem okostelefonja"

Nehogy azt hidd, hogy ez erény. A számítógép és az okostelefon is annyira okos amennyire a felhasználója az és amennyire azzá tudja tenni.

A klasszikus telefonhoz nem kell sok ész. Tehát ez sem erény. Más kérdés, hogy van aki kényelmi okokból tart buta-telefont, mert azt nem kell naponta feltölteni, és mert a tepsi telefonnak nevezet 5-6 inch átmérőjű képernyőkön sem tud kényelmesen netezni, inkább sz.gépen vagy tableten teszi azt.

hanem a klasszikus régi fajta van neki. Nem játszik számítógépes játékokkal sem. Nem olvas fiktív regényeket vagy képregényeket, helyette inkább pl. valós életrajzi könyveket vagy a fenti érdeklődési köreihez kapcsolódó könyveket. Meg a legjobb okostelefon is képes összeomlani. A régi, adott hardverre megírt cuccok jobban bírták, bár ezen lehet természetesen vitázni, biztos van ellenpélda is az állításomra, de mondjuk többségében ritkábban hallottam, hogy "lefagyott a telefonom" és sűrűbben, hogy "Lefagyott a sz.gépem" :)


"Nem játszik számítógépes játékokkal sem."

Ja, mert az rossz és attól elbutulsz.

Én pl. nem csak TV-t nézek ritkán (a klasszikus értelemben véve, hogy bekapcsolom és bámulom a a trash reality-ket, nem pedig a célzottan megkeresett műsorokat a tematikus csatornán amit szeretek), hanem filmet is egyre kevésbé nézek. Látvány kimaxolva, történet, karakter, mondanivaló, esetleg némi mögöttes többlettartalom meg nuku.

Egy egy AAA kategóriás játék bizony sokkal több mondanivalót tud magában hordozni a történetével a karaktereivel a szituációkkal amibe belevisz, mint egy film ahol előre készen kapod, és nincs beleszólásod, hogy TE mit és hogyan alakítanál rajta. Na nem az agyatlan daráldákra gondolok, ahol rátapadsz a lövés gombra és mész előre.


"Nem olvas fiktív regényeket vagy képregényeket, helyette inkább pl. valós életrajzi könyveket vagy a fenti érdeklődési köreihez kapcsolódó könyveket."

Megint mellényúltál. A képregényeknek is megvan a maguk már már 100 évre visszatekintő kultúrája. Vannak klasszikusok, vannak jók, rosszabbak. És bizony attól mert egy történetet rajzokkal mesélünk el, még nem jelenti azt, hogy kevesebb mondanivalót hordoz magában, kevesebb értéket teremt mint egy könyv. Mondjuk ebben az esetben elszakadnék az amcsi képregényektől is, hiába van ott is pár használható és komoly mű, és áttérnék a mangára. Ne a dragonball-ra meg a pokemonra gondolj. :) Bár amik tényleg komoly szó szerint irodalmi értékkel bírnak azokat úgy sem ismered. Sőt az irodalmi érték mellé kapsz nem kevés grafikus művészeti értéket. Amit a könyv a párbeszédek mellett leírva érzékeltet azt a manga lerajzolva, egy egy állóképpel. Nehogy azt hidd, hogy a fájdalmat a csalódottságot a kételyt, a belső vívódást olyan könnyű így visszaadni. De a lényeg, vissza lehet.

Fiktív regények: Jó, ne olvasson pl Tolkient, mert most az úgyis divatos a Hobbit, meg a gyűrűk ura miatt, de akkor más klasszikust se. Kipling, Lovecraft, Jókai, Petőfi, senkit se, mert meglepő, de Tolkien már szépirodalom. Sőt, soha nem is volt az. Max egy időben kortárs volt, mára már egy egész irodalmi irányzat megteremtője lett, és nem kis klasszikus. Ahogy Asimov, vagy Arthur C. Clark a Sci-fi-ben. De ne is olvasson Asimovot, mert megzavarná a nagy realitásban, és véletlenül még téged is, mert nem tudnál mit kezdeni egy kis logikával amit némi filozófiával fűszereznek a pszichológiai körítésen felül amit egy képzeletbeli világba helyeznek, mert úgy érdekesebb. De tényleg ne foglalkozz ilyenekkel, mert neked árthat, meg a tökéletes pasi is csak tökéletlenebb lesz tőle.


Amit leírtál az egy brutális kultúrsznob.

Ismeretanyagot gyűjt a fejébe, mert csak olyat olvas és néz meg, és egészséges, öntudatos, céltudatos, és biztos az ELTE két kézzel kap majd utána, de attól még egy unalmas, két lábon járó lexikont festettél le, akinek kb. érzelmei sincsenek. Biztosan érdekes társaság lenne mondjuk Velencében ahol random tud bedobni érdekes történeteket és történelmi információkat egy eldugott utcában található jellegtelen épületről, és hogy vajh mi köze lehetett hozzá Jacopo Contarini-nek, de egyébként még mindig egy könyvmoly, vagy rosszabb esetben egy sznob képét festetted fel nekünk.


És látványosan klisékben gondolkozol, ennél fogva egy ilyen kaliberű fiú számára ráadásul unalmas lehetsz, vagy ő maga is ugyanilyen klisés és az általad észlelt erényei pusztán felszínes, kifelé mutatott dolgok, amitől még inkább a sznob irányba húz, és hosszú távon téged is.

A világlátottságodat is megkérdőjelezem, mert amiket felhoztál negatív példának az valóban lehet negatív példa, de korántsem kell, hogy az legyen. Csak nézőpont kérdése, de a tied valami élére vasalt, tüchtig, precíz valami lehet, ami távolról unalmas, közelről meg egyenesen taszító.

2015. jan. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ötös: Mintha csak rólam írtad volna. Igaz a kondizás helyett bringázás van. :)

Pacsi!

2015. jan. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!