Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Egy ilyen jó csaj akarhat...

Egy ilyen jó csaj akarhat valamit egy ilyen szerencsétlentől mint én? Többi lent

Figyelt kérdés

Rólam csak annyit, hogy tele van az iskola és az osztályom mindenféle arcokkal, akiké a csajozás terepe...Gazdagok is, sportolnak is, divatolnak is, szóval nekem esélyem sincsen a nőknél, soha nem is volt... Eddig is hozzászoktam már, hogy a lányok rám se néznek, max. annyit beszélnek velem, hogy "Robi az osztályban van?" "Zsolt beteg lett, miért nincs a suliban?" De egyébként átnéznek rajtam. Jól tanulok egyébként, szoktam verseket írni, amik néha elhangoznak iskolai rendezvényeken (én nem szoktam felolvasni, mert úgyis utál mindenki). Inkább a tanárok erőltetik ezt is, de az osztálytársaim szemében én inkább csodabogár vagyok, negatívan értékelnek.


Ezt most nem panaszkodásból írtam le, csak fontos tudni rólam, hogy megértsétek, mi a probléma. Szóval az a helyzet, hogy év elején az iskolába jött egy új lány, az alattam lévő egyik osztályba (én 12-es vagyok, a lány 11-es). Én eddig nem is tudtam a létezéséről, csak annyi esett le, hogy amikor végigmegy a folyosókon, a fiúk lihegnek utána, az osztályban róla beszélnek, hogy be kéne vágódni nála stb. De mivel sok ilyen lány van, engem nem érdekelt eddig.


Viszont nem rég, egy szeptemberi napon bementem a Mekibe, hogy fagyit vegyek, és álltam a sorban. Hosszú volt a sor, és amikor rám került a sor, én udvariasságból magam elé engedtem ezt a lányt, aki történetesen pont mögöttem állt. Ő mosolygott rám, megköszönte, és előre ment. Én teljesen el is felejtettem ezt, ám néhány napja a névnapomon felköszöntött ez a lány. Teljesen meglepődtem rajta, mert nem vagyok hozzászokva, hogy ilyen jó nők csak úgy írogassanak nekem. És meglepett, hogy honnan tudja a nevemet? Teljesen zavarban vagyok. Azóta találkoztunk is a folyosón, szoktunk dumálni szünetekben. Nagyon intelligens lány, a verseim iránt érdeklődik, azt mondja, mindent szeretne elolvasni, amit írtam...


Most mitévő legyek? Még soha nem volt barátnőm, fogalmam sincs, mit tegyek. Nem tudom eldönteni, hogy ez ártatlan barátkozás vagy tetszem neki? Ráadásul zavar, hogy nincs velem egy súlycsoportban, mert egy bombázó, kirívóan öltözködik, smink, dekoltázs, minden... Tipikusan az a típus, aki levegőnek néz engem... És bevallom, kicsit szégyellem magam, hogy nem nézem ki egy ilyen lányból, hogy komolyan érdeklik más dolgok is a diszkón és az ilyen dolgokon kívül...

De a legfontosabb, hogy ahhoz vagyok hozzászokva, hogy az ilyen nőt a gyíkarc osztálytársaim kapjanak meg.


Tehát a kétségeim: Mi van, ha csak félreértem, és szimplán barátkozik? Mi van, ha megtudja, hogy én ilyen lenézett csodabogár vagyok, és azért nem akar tőlem többet, hogy a többiek szemében ne legyen nevetség tárgya, hogy ilyen pasija van, mint én?


Egyébként azért gyanús nekem, hogy ő is akar valamit, mert újabban az osztálytársaim elkezdtek faggatni, hogy mi a fenét eszik rajtam ez a csaj. Mit tegyenek, hogy ők is bevágódjanak nála? Kicsit emelkedett a renomém a fiúk között, hogy most velem beszélget Ő.



2014. okt. 27. 21:42
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2014. okt. 27. 23:02
 12/19 anonim válasza:
Na? Mi lett? :)
2014. nov. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Hello! Hát nem tudom, felemás a dolog, valami nem stimmel ezzel a lánnyal.


Szoktunk eljárni ide-oda, sőt, inkább ő hív engem, mint én őt. Mindig hízeleg, dicsér stb., hogy milyen jól érzi magát velem... De aztán előjön olyan szövegekkel, amikkel teljesen lelomboz, és nem tudom, hová tegyem ezt az egészet.


Pl. szokta ecsetelni, hogy neki otthon (ő más városból jár be a gimibe) nem tudom milyen 20 éves pasi haverjai vannak, akikkel hétvégéken milyen jókat bulizott... Aztán a suliból is más pasikkal is szokott lógni (nem tiltom meg neki, mert nem a barátnőm), de olyankor meg sms-eket küld nekem, hogy szarul érzi magát vele, bezzeg velem milyen jól elvan.


Hát nem tudom, nekem ebből kb. engem is más előtt biztos fikáz, hogy velem milyen sz@r lenni. Tehát szerintem csak talpnyalók kellenek neki, akik a hiúságát növelik.


Ha én kellek egy lánynak, akkor ne bulizgasson másokkal és velem legyen, én érdekeljem. De nem ezt látom, inkább azt érzem, hogy egy vagyok a sok közül. Ez a mézesmázos duma pedig, hogy különlegesnek tart és jó velem lenni, szerintem csak hízelgés, és kb. mindenkinek ezeket mondhatja.


Szóval ezt érzem, vélemények?

2014. nov. 7. 11:20
 14/19 A kérdező kommentje:

Aztán sokszor besértődik, apró-cseprő hülyeségeken. A múltkor névnapja volt, és azon sértődött be, hogy már 200 ember írt neki, én meg este valahol az utolsók között köszöntöttem fel... de könyörgöm, aznap 2 TZ-t írtam, de ez nem érdekli...


Úgyhogy nem tudom, vannak ilyen unszimpatikus dolgai..


Bocsi, hogy elég sietve fogalmaztam, de már pár perce becsöngettek, én meg még a sulikönyvtárban ülök :D Most szaladnom kell......

2014. nov. 7. 11:24
 15/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Én azt gondolom, hogy a #13-as kommentedben leírtak állhatnak a legközelebb a valósághoz. Nekem is volt hasonló lány az életemben. Azok alapján, amiket leírtál a lány intelligensnek tűnik és érdekled őt, mert te más vagy, mint a többi. Te is értelmes vagy, gondolom nem bunkózol, udvarias vagy és ráadásul még verseket is írsz. Ezek mind hiánycikkek az ő ismeretségi körében, de neki erre is igénye van, ami pozitív jel. Negatívum viszont, hogy nem tud elszakadni a társaságától, mert a "menő" srácokra is igényt tart. Nehéz eldönteni, hogy melyik neki a fontosabb, de szerintem még ő maga sem tudna választani. Sőt, az is lehet, hogy nem is akar! Bőven jó neki, hogy megkap mindent és ezért nem kell kompromisszumokat kötnie és egyetlen elvárását sem lejjebb adnia. Vannak lányok (fiúk is:), akik nagyon jól elvannak ebben az állapotban és elég éretlenek, ahhoz, hogy fontosabb legyen számukra egy kapcsolat, mint ez a "mindenkivel vagyok, de valójában senkivel sem", kicsit gyerekes állapot. Eddig a pesszimista nézőpont, most lássuk optimistán a helyzetet!


Ha ő ilyen típus, akkor is nyersz. Soha nem fog veled igazán járni, de mindig is fontos maradsz számára, mert te olyan vagy és olyanokat tudsz, amit a többi haverja nem. Ezt kihasználhatod arra, hogy feljavítsd az önbizalmadat és a fiúk között is emelkedjen a pontszámod. Így sokkal könnyebben lesz majd igazi barátnőd is, ő pedig akkor is megmaradhat barátnak.


Ha nem ilyen felületes típus, mint amit fent írtam, akkor nagyon is elképzelhető, hogy iszonyúan vágyik egy olyan fiúra, akiben egy személyben megvan, mindaz amire vágyik. Mivel ilyet nem talált, ezért jár össze ilyen különféle emberekkel, de tudat alatt őrlődik azon, hogy hol kösse meg a kompromisszumokat. Kezdj el dolgozni azon, hogy legyél menőbb és lehet, hogy a karjaidba hullik! Semmiképpen se láttasd magad úgy, ahogy itt leírtad! Fordíts nagyobb figyelmet a külsődre. Frizura, öltözködés, stb. és a legfontosabb, hogy legyen egy csepp önbizalmad! Ne érezze rajtad, hogy te egy nullának értékeled magad a lányok előtt! Amiben pedig eleve jó vagy azt nyomasd ezerrel. Beszélgess vele komoly témákról, írj verseket továbbra is!


Figyeld a jeleket és ha pozitívak vagy legalábbis nem csökkent az érdeklődése irántad, akkor hívd el egy randira, ahol bevallod neki az érzelmeidet. Ne úgy csináld, ahogy a haverjai tennék, hanem légy romantikus (ne túl csöpögős), de érezze, hogy te különleges vagy a többi ismerőséhez képest. Ha tényleg szereti a verseidet, akkor egy nem túl hosszú, frappáns és kifejezetten az alkalomra írt vers lehet a legjobb eszköz, ahhoz, hogy válaszra kényszerítsd. Ebben a pillanatban is fontos, hogy próbálj önbizalmat sugározni. Vannak gyengeségeid, de van számos olyan belső tulajdonságod, ami erény és legalább olyan fontos. Úgy lásson téged ez a lány, mint aki tisztában van ezzel. Ne kérkedj vele, de adjon tartást számodra!


Egy esetleges nemleges válasz fájdalmas lesz, de még ekkor is nyertes vagy:

1. Ettől még továbbra is lehettek jó barátok, ami számos kedvező hatással lesz rád, mint ahogy azt már korábban leírtam.

2. Megpróbáltad, ami egy derék dolog és büszke lehetsz rá, hogy ilyen csajnak szerelmet vallottál. Ha nem teszed, akkor egész életedben rágódni fogsz rajta, hogy mi lett volna, ha... és bánni fogod, hogy nem merted megpróbálni.


Fontos, hogy ez az egész "projekt" ne legyen túl hosszú (max. 1-2 hónap)! Egyrészt azért, mert most helyzet van, ezért most kell lépni, nehogy máskor túl késő legyen. A másik, hogyha túl hosszú ideig készülődsz és elmélkedsz ezen, akkor egy elutasítás sokkal fájdalmasabb lesz. Ha viszont nem lovalod magad bele túlságosan hosszú ideig ebbe a dologba, akkor sokkal több lelki erőd marad, ahhoz, hogy később is tartsd vele a jó baráti kapcsolatot.


26/f

2014. nov. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a válaszod. Hát nem is tudom... Az a problémám azzal, amit írtál, hogy én attól nem fogom menőbbnek érezni magam, ha menő frizurát csináltatok (ami szerintem szánalmas), menő ruhákba járnék stb., sőt, az ilyesmitől inkább közönségesnek érezném magam, rosszabbul mint most. Ha én kellek egy csajnak, akkor magamért szeressen, ne azért, mert követem a divatot, ne a frizurámat, a ruháimat szeresse, hanem engem!


Valójában nem hiszem, hogy önbizalomhiányos lennék, a bemutatkozó írásban sem ezt írtam, csak valahogy be kellett mutatnom, hogy amilyen vagyok, az a többi gyerekek között gáz. De önmagában én nem magamat, hanem a többi gyereket tartom gáznak :D Lehet, hogy ez egoistán hangzik, de amennyit ezek engem megsértettek... na mindegy.


Szóval, amit írtál, az inkább elveszi a kedvem ettől a lánytól, mint hogy meghozná a kedvem ahhoz, hogy meghódítsam. Ugyanis döntse el ő, hogy mit akar, ez nem rajtam múlik! Én nem fogok neki teperni. Sőt, egyenesen sértő rám nézve, hogy azért lóg másokkal is, mert a menő csávót hiányolja belőlem. Nekem ilyen lány nem kell, nem akarok az ő kénye-kedve szerint olyanná változni, ami nem én vagyok, ahogy én nem érezném magam jól!


És nálam vagy barátság van, vagy szerelem. Én nem úgy játszok, hogy "megteszek mindent a barátságunkért", ugyanis ha én szerelmet vallok neki, és visszautasít, akkor többet nincs vele semmi dolgom. Nem kívánok többet ilyen esetben a barátja lenni. Viszont ez fordítva is így van: szívesen leszek a barátja, de csak akkor, ha tisztázza, hogy akkor most mit akar tőlem. Ha látom, hogy nem pasiként tekint rám, hanem csak barátként, és én értelmeztem félre, akkor lehetek a barátja is.


Szerelmes verset pedig nem fogok neki írni, mert nem érdemli meg. Ilyen lányhoz nem tudok, aki játszik velem. Pedig igazából sejtem, hogy valami ilyesmire vár, de én az ilyet erőltetettnek és giccsesnek tartom, hogy csak azért írjak neki verset, mert érzem, hogy szeretné a hiúságát növelni azzal, hogy egy palimadár verseket írogat neki...


Áhh, csalódtam is benne, kétszínű, intrikás, hisztis, hiú nőnek tartom, kb. mint a Kőszívű ember fiaiban Alfonzie-t!


Most rossz kedvem is van, valahol azért mégis bánt... szóval most is lehet, túlbonyolítom az egészet... Más pasi nem agyal ennyit a saját büszkeségén csak csajozik és smárolgat a lányokkal. Én meg itt tökölök, hogy akkor most egy vagyok-e a sok közül, hogy akkor most változtassak-e magamon egy lány kedvéért... és még akkor sem biztos a siker.


Ellentétes érzések kavarognak bennem. Nem tudom néha eldönteni, hogy bennem van-e a hiba vagy áh nem tudom. MÁsnak miért könnyű, miért olyan természetes párt találni, és miért ilyen nehéz nekem?

2014. nov. 19. 02:04
 17/19 anonim ***** válasza:

Szia!


A 15-ös hozzászóló vagyok. A legutóbbi kommented után egész másnak tűnsz, mint ahogy az eddigiek alapján gondoltam: nagyon határozott, merev és büszke vagy. Kicsit túlságosan is.:) Ha egy lány tetszik, akkor egy pillanatig se érezd megalázónak vagy lealacsonyítónak azt, hogy a meghódítása érdekében megteszel olyasmit is, amit egyébként nem tennél! Megérdemli vagy sem, ha szerelmes vagy belé, akkor győzd le az egódat, mert a szíved szava itt többet nyom a latban!


Amit írtál arról, hogy neki kell eldönteni, hogy mit akar és neked a legfontosabb, hogy magadat add nagyon szép elgondolás, de megint az a kérdés, hogy te mit szeretnél. Ha szereted, akkor ne légy passzív, ne szemléld kívülállóként az életedet a sült galambra várva, hanem tegyél is azért, hogy a vágyaid teljesüljenek. Könnyen lehet, hogy tényleg játszik veled, de akkor is jó, ha a végére jársz a dolognak.


A mi osztályunkban felsőben volt egy ilyen lány, aki majdnem minden fiút szédített pár hétig vagy hónapig, így engem is. Szép, csinos lány volt és okos is. Valószínűleg nagyon imponált neki, hogy bármelyik fiú, akihez éppen közeledett szinte bármit megtett a kegyeiért, de végül senkinek nem adta meg magát. A történethez hozzátartozik, hogy senki nem is merte neki bevallani, hogy szerelmes belé. Én egyszer nagyon közel voltam hozzá (sőt a szülei virágnyelven még bíztattak is), ezért bánom, hogy nem tettem meg. Nem hiszem, hogy kinevetett volna, szerintem irtóra élvezte volna, hogy végre valaki meg merte tenni és járhattunk is volna. Persze kérdés, hogy két hétig vagy hosszú ideig. Ez már tényleg annak a függvénye, hogy csak játszadozni akar vagy valóban komolyan gondolja veled. Ezt csak azért meséltem el, mert a passzivitás az egyik legrosszabb dolog ilyen esetben. Döntsd el, hogy mit szeretnél és te magad alakítsd az életedet!


Hiába mondod, hogy giccses meg nem érdemli meg, hogy tett neki a szépet, de szerintem te akkor is szerelmes vagy belé, mert kell belőle valami megmagyarázhatatlan, amit nem tudsz megfogalmazni, de szükséged van rá. Ha kiderül, hogy ő nem így érez, akkor te kerülsz pozícióba és a szemére hányhatod, hogy csak játszott az érzéseiddel és büszkén távozhatsz. Így könnyebb lesz elfelejteni, mintha örökre benned bújkálna a kis ördög. Persze azt is mondhatja, hogy ő csak barátként kezelt téged és nem adta az igazi jeleket. Ha nem bunkózik, hanem aranyos, megértő lesz, akkor szerintem nem kell palimadárnak érezned magadat és simán lehetsz továbbra is a barátja. Ekkor azért megmondhatod neki, hogy a viselkedése külső szemlélő számára úgy is tűnhet, mint aki játszik másokkal és ha ő nem ilyen, akkor változtasson rajta, mert különben mások ezt fogják gondolni.


A megoldás egyébként legnagyobbrészt azon múlik, hogy mennyire vagy belé szerelmes. (Itt most a szívedre gondolj, ne az eszedre és ne a következményekre! Ezek azok az ellentétes érzések, amiket írtál!) Ha nagyon, akkor azt tanácsolom, hogy vágj bele, de ne minden előkészület nélkül,hanem kb. úgy ahogy írtam. Ha annyira nem és túlságosan félsz attól, hogy csak felültetett, akkor pedig barátként kérdezd meg tőle, hogy mi ez az életmód. Miért van ennyi emberrel, miért csinálja ezt, nem akar-e komoly kapcsolatot valakivel? Itt akár azt is megemlítheted, hogy a veled való viselkedése pl. neked teljesen úgy tűnik, mintha fel akarna szedni téged és te erre azért nem reagálsz, mert másokkal is így viselkedik. Ne hagyd magad kiszövegelni, érvekkel bombázd, de azért ne sértsd meg és ne vessz vele össze! Ez inkább egy baráti kérdőre vonás lesz, mint romantikus szerelmi vallomás, de ha nem vagy fülig belezúgva és félted a büszkeségedet, akkor lehet, hogy ez a jobb megoldás.

2014. nov. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Tegnap lesmárolt......
2015. jan. 19. 23:16
 19/19 anonim ***** válasza:
Szuper! Csak így tovább!
2015. jan. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!