Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Mi az a 'szikra'?

Mi az a 'szikra'?

Figyelt kérdés
Mi az a szikra, amirol beszelnek? Nagyon sok lannyal szoktam beszelgetni a munkahelyemen, de szinte mindegyik semleges szamomra. Persze olyan csajokkal is beszelgetek akik tetszenek, meg hulyulunk stb. Eddig volt egy fel eves kapcsolatom, de neten ismerkedtem meg vele es bele is szerelmesedtem meg minden. De elobe nem tudom elkepzelni hohyan lehet erezni hogy ő az igazi? Elsore csak a kulsot latjuk, szoval kel hogy tetszedjen a csaj. De aztan mi van ha beszelgetek vele es nem fog meg sdmmi benne? Lehet guk sok csajjal beszeltem mar eletemben es ezert nem erzek semmit?

2014. okt. 11. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:

A parázs az izzó, forró elszenesedett fa, szén vagy egyéb szén-alapú anyag maradványa tűz után. A parázs magában hordozza a tűz előidézésének a lehetőségét is. A parázs nagyon nagy hőfokra felhevülhet, időnként akár elérheti a tűz hőfokát is. A tűz kioltása után még hosszú ideig sugározza a hőt. Ha a parázs nincs kellően kiotlva, lehűlve, akkor újra tüzet gerjeszthet, komoly tűzvészt okozhat. A problémák elkerülésére a bevett gyakorlat a kempingezők között vagy vízzel leönteni vagy földdel betemetni a parazsat.


Gyakran használják főzésre, például szenes grillekben. Az oka ennek, hogy parázs sokkal egyenletesebben sugározza, adja le a hőt, mint a nyílt tűz, aminél folyamatosan ingadozik az aktuálisan leadott hőfok.


A parázs általaban akkor keletkezik, amikor a tüzelő csak részban ég el és még marad benne felhasználható kémiai energia. A leggyakoribb oka ennek, hogy az energia olyan mélyen található, ahová a levegő (O2) nem tud eljutni, így nem zajlik le az égési folyamat (szén-alapú éghető anyag + O2→ CO2 + H2O + C + egyéb anyagok). Mivel az oxidáció miniatűr léptékben játszódik csak le, sokáig forró marad és csak lassan veszíti el a hőenergiáját. A parázs között látható kis sárga, narancssárga és piros fények tulajdonképpen az égési folyamatok, csak nem történik elég oxidáció egyszerre, hogy lángot képezzen. Mire a parázs teljesen leég, majdnem minden tiszta szén elveszti a fizikai kötéseit, ezért porlik szét a legkisebb érintésre is. A szétporlott maradékot hamunak hívják.


Az erdőtüzek nagy része parázsból alakul ki. A szikra (a parázs levegőbe kerülő része) általaban elégett levelekből alakul ki, tehát kicsi és könnyű, a szél könnyen felkapja és elfújja. Ha a széljárás kedvező, a szél a szikrát messzire a tűz vonala elé tudja fújni nagy tüzek, kis pontszerű tüzeket okozva akár több száz méterrel távolabb. A futótűz elleni védekezés egyik első lépése a „szikratámadás” kivédése, elfojtása, amikor a szikrák ellepik a házakat kis tüzeket keltve a fa szerkezetekben.

2014. okt. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a szöveg felét mordori nyelven irtad le:')
2014. okt. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A szikra, mikor begyújt téged a csaj.

És akkor fog mikor megtudja hogy csak játszol vele.

2014. okt. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hogy sok csajjal beszéltél már,az nem akadályoz meg abban,hogy valaki iránt komolyabban is érezz!

Nem értem,hogy pontosan mire vagy kíváncsi..Arra vagy kíváncsi mi a szikra jelentése,vagy hogy mikor szokták mondani?Vagy mi?

2014. okt. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja
2014. okt. 11. 21:51
 6/8 A kérdező kommentje:
Na szoval szerintem nincs olyan hogy igazi, sors meg kutyafule. Va egy csaj vonzo beszelgetsz vele es ha bejon elhivid valahiva stb. Dd mi van ha tovabra se erzek se.mit csak tetszik a kulseje? Az a szikra egybol jon vag ykesobb alakul ki vagy mi van?
2014. okt. 11. 21:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyből megvan. Mármint, elkezdesz vele beszélgetni, a szemedbe néz, látod a mosolyát, hallod a hangját, és kiráz tőle a hideg, felforr tőle a véred, kimelegszel, szinte szikrázik a levegő. Ezt úgy gondolom akkor is lehet már érezni, ha még csak éppenhogy szóba elegyednek egymással a felek. Ha mégsem, akkor is, ahogy jobban megismered, érezni kezded, hogy ott van köztetek a feszültség, a jó értelmében, és majd felrobban az egész helyiség, hogy csókoljátok már meg egymást végre. Hát számomra ilyen a szikra.
2014. okt. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom mirol beszelsz, soha nem ereztem ilyet.
2014. okt. 11. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!