Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Ha a szerelem a barátságból...

Ha a szerelem a barátságból alakul ki, akkor miért nem lehet osztálytárssal járni?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a legszebb szerelem a legjobb haveri kapcsolat után alakul ki. Tehát ha jól el tudtok lenni az illetővel, és nem máris ott kezdjük hogy 'szeretlek'. Ilyen esetben, általában az osztálytársaiddal vagy a legjobb kapcsolatban, de akkor miért mondja mindenki, hogy osztálytárssal nem jó járni? Igaz, hogy lehet más emberekkel is haveri kapcsolat, de ezek közül mégiscsak az osztálytársad ismer jobban. Akkor miért?

2014. máj. 10. 17:45
1 2
 11/14 PearlDiver ***** válasza:

Én is volt, hogy így gondoltam tizenévesen, mármint hogy barátságból lesz a legszebb szerelem. Viszont a mostani kapcsolatom bebizonyította, hogy ha jól csináljuk, párkapcsolat közben is ki tud alakulni olyan kötődés, ami a barátságra emlékeztet - anélkül, hogy a szerelem, a szenvedély bármiféle kárt szenvedne. 1 hét ismeretség, után jöttünk össze (szerelem első látásra kb.) és vagyok olyan jó barátja, mint bárki más :)

A házinyulas szabályt én sem tartom mérvadónak, sok-sok lehetőségtől foszt meg, ha ezt követed.

Végső soron azt javaslom, ha képes vagy okosan felmérni a saját életedet, tisztában vagy a saját vágyaiddal és korlátaiddal, akkor onnantól nyugodtan hallgathatsz a szívedre, nem kell mindenféle elmélet miatt eljátszani a tragédiahőst :)

24F

2014. máj. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. máj. 16. 17:53
 13/14 anonim ***** válasza:

Vannak hátrányai,ez tény.Mondjuk ha körül vagytok véve irigyekkel,rosszindulatú emberekkel,és ilyen környezetben könnyebben megy a keverés,ami mérgezheti a kapcsolatot.Vagy hogy folyamatosan egy légtérben vagytok,és sajnos szakítás után is egymást kell nézegetnetek,ha esetleg úgy alakul.Aztán akkor is,ha éppen nem vagytok jó passzban,vagy összevesztek valamiért.Könnyebben megunjátok egymást,és több a támadási felület az osztálytársak által.

Viszont ha mindezek ellenére te úgy érzed,eléggé tudnátok egymást szeretni ahhoz,hogy mindezen felülkerekedjetek,akkor vágj bele.

2014. máj. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. jún. 2. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!