Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Fiúk! Mit gondoltok a Istenfél...

Fiúk! Mit gondoltok a Istenfélő lányokról? Kevesebb az esélyük nálatok?

Figyelt kérdés
Kort is írjatok kérlek :)

2014. márc. 29. 17:41
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
*-úgy értelmetlen
2014. márc. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
50%

A kifejezés számomra árulkodó.

"istenfélő". Félelemből betartani ezredéves demagóg szabályokat, amik a maguk korában is csak azért kerültek megalkotásra, hogy az irástudatlan tömeget kordában tartsák, és próbálják magyarázni a világot valahogy mert nem volt tudásuk, és műszerezettségük?


Ez nem normális ha belegondolunk. A vallásosok ezt csinálják. Ráadásul gyakran fatalisták, és nem egyszer a fanatizmus több/kevesebb tünetét felvonultatják. A konstruktiv probléma megoldó gondolkodás rovására nem ritkán. Ezért nem egyszer nem számithattam vallásos ismerősömre, (családtagomra) ellenben a szerinte "bünben fürdő" barátom egyből mondta a jó megoldást. (a probléma megoldás nem az, hogy "isten megbűntetett", nem pedig "isten akarta igy", és még van pár. (meglepően kreativak ha ki kell dumálni miért sántit amiben hisznek))

Ha pedig részlegesen értelmezik a vallásuk szabályait akkor meg jó kérdés, hogy tulajdonképpen mit is művel?

Csak addig követi a vallását amig neki kényelmes?


Ezt akárhogyan nézem is, minden irányból súlyosan sántit.


Én személy szerint a vallásosságot egy összetett mentális zavarnak gondolom. És eddig akárhánnyal találkoztam végül mindig erre jutottam.


A kérdésedre: Rettentő bizalmatlan vagyok velük szemben a fentiek miatt.

A válaszom provokativnak, és rosszindulatúnak fog hangzani, pedig csak tény megállapitásnak szánom: Csak azon múlik, hogy mennyire "gyógyitható" ez a mentális zavara. (mennyire hatalmasodott el rajta, és mennyire látható, hogy majd "kinövi")

(Sajnos ismertem egy nőt aki egészen a zárt osztályig jutott.)

2014. márc. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért kicsit fura, hogy néhányan úgy gondolják a hívők más fajhoz tartoznak, de persze mindenkinek van saját véleménye. Arra meg, hogy "a párod furcsán nézne rád, ha nekiállsz imádkozni" csak azt tudom mondani, hogy ha a párom lenne, valószínűleg elfogadna úgy ahogy vagyok, ergo nem nézne furcsán. :)
2014. márc. 29. 18:26
 24/41 anonim ***** válasza:
Amúgy ezt a más fajhoz tartozást én se értem. Van egy pár tucat vallásos ismerősöm,de egyik se ilyen "megszállott", ha nem mondják h vallásosak,nem tűnne fel.
2014. márc. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
Nincs bajom a hívőkkel, mindenkinek kell valamiben hinni, viszont mivel amiben én hiszek az egészen más mint amit mondjuk a papok által terjesztett vallás képvisel ezért nálam ez hátrány, hiszen ez egy olyan éles ellentétpont ami sok gondot okozhatna. Mielőtt valaki azt hinné sátánista vagyok vagy valami, egyáltalán nincs erről szó csak annyi hogy nem zárom ki a lehetőségét valami felsőbb hatalomnak, de az egyházakat lehúzó propagandának gondolom. Az esküvő előtt nincs szexet meg alapból hülyeségnek tartom. 24/F
2014. márc. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

Kérdező, hülyén gondolkodsz! Ha neked valóban fontos lenne a vallás, a vallásos élet, akkor azt szeretnéd, hogy majd a párod is hasonlóan éljen és gondolkodjon, nem? Elvégre ezzel mindenki így van. Hasonló a hasonlót vonzza. Akkor működik a legjobban egy kapcsolat, ha hasonló az erkölcsi értékrendetek, hasonló a jövőkép és a gondolkodásmód.


Ha te most összejössz egy ateistával, lehet az elején kompromisszumképes lesz a dolog, megmosolyogja a kis dolgaidat, elnézi stb. De ha később komolyra fordul a dolog, nem lesz ez ennyire egyszerű. Mondom, a gyerekedet vallásosan akarod nevelni? Nem biztos, hogy a párod repesni fog az ötletért. És még sorolhatnám. Szerinted egy nem vallásos ember fog majd rád várni házasságig? Kizárt.

Gondolkodj egy kicsit, sokkal egyszerűbb dolgod lenne, ha a magad köréből választanál. Onnan miért nem akarsz, vagy miért esik nehezedre?


Egyébként 15 évesnek tippelek, nagyon nem látsz a dolgok mögé. És borzalamsan naiv vagy.

2014. márc. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

A közterületen való imádkozásról annyit, hogy Jézus is azt mondta, hogy ha imádkozni akarsz, inkább vonulj félre a szobádba és ott tedd, ne a köztéren csak azért, hogy mindenki lássa: te hívő vagy.

Magam is hívő vagyok, de mivel valószínűleg más hiten vagyunk, ez vitaforrás lenne. Ezért én pl csak a saját vallásom követőiből válogatok. Számomra világi lány szóba sem jöhetne, az eltérő világnézet miatt.


23/F

2014. márc. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

26. Szerintem Te vagy felszínes. Miért ne jöhetne ki jól egy hívő és a nem hívő? Persze nem azzal fog jól kijönni, aki a "h*lye p*csa" elnevezést használja, mint itt egy nagyon értelmes ember.

Na, mindegy.

2014. márc. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

Nálam nincs ezért kevesebb esélye..

De nekem nála. Igen.

2014. márc. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

ha házasság után lesz szex akkor a srácok 95%-a kilőve :D a maradék meg nem egy adonisz


am ateista vagyok, de elképzelhető ha létezik vmilyen magasabb hatalom

2014. márc. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!