Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Mitől számít valaki érettnek...

Mitől számít valaki érettnek a másik nem számára?

Figyelt kérdés
Többnyire mit értenek az emberek érettség alatt? IQ-t tuti nem. EQ-t? Tapasztalatot? Felelősségvállalást? Konszolidált életmódot és viselkedést?

2014. jan. 18. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Egy férfi valóban ezeket várja el egy érett nőtől.


Egy nő általában azt várja el a szerinte érett férfitól, hogy legyen nagypofájú bunkó. :-D

2014. jan. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Általában ezeket... Én azt tekintem érettnek, aki az életkorának megfelelő "szinten" van, egzisztenciálisan, gondolkodásban, tapasztalatokban, stb.

Tehát ha valaki önállótlan, döntésképtelen, a szülei tartják el, x évesen sincs még releváns párkapcsolati tapasztalata, idealisztikus elképzelései vannak a világról, az éretlen a szememben.

2014. jan. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kérlek ne pontozzatok le senkit! Ez egy szubjektív dolog..
2014. jan. 18. 18:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Aki már önálló, aki reálisan látja a világot, a tapasztalatai (jók is rosszak is) tudássá váltak, vagyis tudja őket használni. Aki éretten, komolyan hozzá tud szólni több dologhoz is. A bulizás rég nem a piáról és a szexről szól (nálam mondjuk a legjobb ha soha nem is arról szólt) Át tudja érezni a másik problémáját, és megpróbál segíteni, de semmiképp nem nézi le. Ilyesmik...

29n

2014. jan. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Tehát ha valaki önállótlan, döntésképtelen, a szülei tartják el, x évesen sincs még releváns párkapcsolati tapasztalata, idealisztikus elképzelései vannak a világról, az éretlen a szememben.

"


Tehát a lakásos prostik érett emberek.

2014. jan. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
# 5: Miért, szerinted a prostiknak PÁRKAPCSOLATI tapasztalata van? Nem szexuális tapasztalatot írtam, hanem párkapcsolatit, mégpedig korának megfelelőt. Tehát ha valakinek mondjuk 30 évesen nem volt még hosszabb távú, együtt élő kapcsolata.
2014. jan. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Tehát ha valakinek mondjuk 30 évesen nem volt még hosszabb távú, együtt élő kapcsolata."


...és akkor mi van? Én önellátó vagyok, egész életemben dolgoztam, mindennapos problémákat oldok meg, munka mellett végzek iskolákat, komoly terveim vannak mégsem számítok érett embernek, szemben a 8 osztályt végzett hős szerelmes, facebookot tele szívecskéző senkikkel?

2014. jan. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

# 7: Az van, hogy ha összekerülsz valakivel, akinek már volt mondjuk többéves tapasztalata, akkor teljesen más "szinten" lesztek. Akinek már volt ilyen kapcsolata, az már tudja, hogy az élet nem habostorta, hogy vannak hétköznapi problémák, amiket kezelni kell két ember között. Az már tudja, hogy x év után elmúlik a rózsaszín köd, és dolgozni kell a kapcsolatért, nem elkényelmesedni.

(Persze vannak nagyon sokan, akik ezt még hosszabb kapcsolat után sem képesek felmérni...) Akinek volt már párkapcsolati tapasztalata, az bizonyára elkövetett egy sereg hibát, és jó eséllyel már nem fogja ugyanazokat elkövetni, megtanulta kezelni. Ilyenekre gondolok.

2014. jan. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!