Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Mit kéne tennem?

Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Egyszerűen borzalmasan érzem magam a bőrömben, önbizalmam a nullán, a napjaim magányban, minimális emberi kapcsolattal telnek el. Új közegbe, egyetemre kerültem, de abszolút semmi érdekeltségem sincs abban amit tanulok, úgy érzem semmihez sincs tehetségem, semmit se tudok jól megcsinálni. Sikerrel, versennyel, érvényesüléssel tömik a fejemet, de nekem ez nem kell! Csak boldog és kiegyensúlyozott szeretnék lenni, érezni hogy élek.

A napjaim mind elmosódott foltok, értelmetlenül telnek el, alig várom hogy hazaérjek és egyedül lehessek a szobában. Van egy-két olyan tevékenység ami örömöt szerez, de ilyenkor mindig előjön a bűntudat, mert rengeteg mindent kéne tanulnom, megcsinálnom, ennek az eredménye az, hogy sokáig fent maradok, korán kelek, így alig alszok, és se nem csináltam meg semmit amit kellett volna, se nem lazítottam igazán.

Szándékosan, már-már betegesen kerülöm az embereket, egy egyszerű beszélgetést is szenvedésnek érzek akárkivel. Nincsenek barátaim, ismeretlenül lenézek és gyűlölök nagyon sok embert, a többséget, ugyanakkor elképesztően irigy vagyok rájuk. Sokszor gondolok rá, hogy milyen jó lenne nyitni feléjük, de akkor egyből az undor kerít hatalmába, úgy érzem hogy ezzel elveszíteném azt a maradék kis szánalmas foltot is ami meghatároz engem, és teljesen beolvadnék a masszába.

Görcsösen próbálok ismerkedni, mert életemben először akkor éreztem magam valójában boldognak amikor együtt voltam valakivel, és ezt próbálom visszaszerezni, de nagyon türelmetlen vagyok, féltékenykedek a semmire, féltem a büszkeségem, és ezzel csak azt érem el hogy mindenkit elüldözök magamtól...


2013. nov. 26. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
pszichológus kell neked
2013. nov. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szinte mintha én lennék, bár a vége nem stimmel... Sucks.
2013. nov. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy egy kicsit szigorú magaddal? Mert nekem úgy hangzik. Egyébként, keress valamit amit szeretsz csinálni. Mindenkinek van valami, és közös érdeklődés alapján lehet ismerkedni, ha kedvet kapsz hozzá:)
2013. nov. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem mindenképp kell teljesen megváltoznod ahhoz hogy boldog legyél. Ha nem szereted az embereket, ha nem szeretsz velük lenni, akkor ne gondold hogy boldogabb lesz úgy mert hogy ők jól érzik magukat ebben a közegben.


Nem kell semmi olyat teljesítened amit elvárnak tőled, csupán azt amit te elvársz magadtól. Ha nem érdekel akkor ne foglalkozz vele többet, mint ami szükséges ahhoz hogy ne bukj ki és foglalkozz azzal ami érdekel.


Mindenki megtalálja azt az embert akiben kicsit önmagát látja, akinél érzi hogy ő megértheti azt ami érzek, amit gondolok. Egy ilyen ember bőven elég, arra törekedj hogy őt megtaláld és ehhez nem kell keresgélni. Megfog jelenni a legváratlanabb pillanatban és utána már csak rajtad áll hogy küzdesz érte-e vagy sem.


Én is hasonló vagyok mint te bár én nem érzem hogy ne lennék tehetséges. Talán inkább nem vagy elég ösztökélt hozzá. Nem szeretem az embereket, nem értem őket mindegyiket csak a logikátlan és idióta érzelmek hajtják. Nem tudnak semmit a világról, csupán vakon élik mindennapjaikat. Egy illúzióban élnek és lehet hogy irigylem őket, mert habár nem is az amit valójában látnak de ennek tudatlansága miatt hisznek benne, és érzik. Én megtaláltam azt az egy embert akit kerestem, és így maximálisan boldog vagyok mellette. Ne add fel ...

2013. nov. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A "valakivel" nem kezdhetnéd újra?
2013. nov. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Asszem, a szüleid és a tanáraid valamit nagyon elrontottak nálad gyerekkorban. Egy pszichológus talán tényleg segíthetne, ha nem akarsz társaságot magad köré, akkor oké, de esetleg tanácsot adhatna abban, hogy mégis hogyan lehetnél boldog.
2013. nov. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4. vagyok.


Ne menj pszichológushoz, nem segít semmi. Csak egy munka vagy neki nem pedig más. Ezen nem fog doktor vagy szakember segíteni. Ezen csak olyan tud segíteni aki igazán számít neked illetve te saját magad ..

2013. nov. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy amiket szeretek csinálni, azok teljesen "haszontalan" dolgok, ha csak ezeket csinálnám hajléktalanként halnék meg, illetve élnék vén koromig a szüleimnél még elkeseredettebben. Próbálkoztam kreatív dolgokkal, gitározás, zeneírás, írás, nem sok sikerrel.

Nem nagyon hiszek ebben a váratlan előbukkanásban, az a valaki is "sült galambként" repült a számba, és hogy kétszer ilyen történjen valakivel... És nem, sajnos nem kezdhetném újra.

2013. nov. 26. 21:56
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként röhejes tiniszerelemről van szó ami kb. semeddig se tartott, mégis mindig ide lyukadok vissza.
2013. nov. 26. 21:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Miért ne történne meg ? Én eddig 3x hittem hogy megtörtént most ez a 4. és már tudom hogy tévedtem. A közelébe sem ér annak amiket vártam, hittem teljesen váratlan volt, mindent felülmúlt. Sose add fel, mi értelme annak? Az is kizárt hogy semmi olyan dolog nincs ami egy kicsit és érdekel és megélhetsz belőle. A "haszontalan" dolgokat meg tudod hobbiként űzni. Túl kis hitű vagy és beszűkült. Nyisd ki a szemed!
2013. nov. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!