Intelligenciahányadostól függ az, hogy egy lány mennyire kommunikatív (nem csacsogás, hanem értelmes beszédre értendő) vagy csak szimpátiától/unszimpátiától?
Mik a tapasztalataitok a netes és élőben történő ismerkedés alatti párbeszédeket illetően?
Engem felvillanyoz, ha egy lány választékosan fogalmaz, gazdag szókinccsel rendelkezik, van saját önálló véleménye, meglátásai, mert akkor tudom, hogy érdeklődő típus és akár a művészetekről, akár a tudományról, mindennapi létkérdésekről is eltudunk beszélgetni. De sokszor botlottam már antikommunikatív nőbe, ilyenkor kínos nekem is a szituáció. Vallom, hogy egymásból tudjuk kihozni igazán a legtöbbet, tehát kell egy másik ember ehhez a kommunikáció terén.
Kort és nemet!
nekem az a tapasztalatom, hogy értelmes emberrel jobb beszélgetni, mert bármerre kanyarodik a beszélgetés mindenről van véleménye, vagy hozzá tud büfögni valamit.
a buta emberek korlátozottak ilyen téren.
ha elterelődik a filmekről a téma filozofálgatásra, vagy összeesküvés elméletek, politika, pénzügy, érzelmek, spiritualitás akármi felé akkor jönnek a sablon válaszok: "hát ezen én még nem gondolkodtam"
25 nemet
Független szerintem az intelligenciahányadostól... Én beszélgettem már nagyon sokat és nagyon jókat kicsit butább lányokkal és nagyon keveset és semmitmondót értelmesebbekkel. Tehát nem egyenesen arányos a két dolog.
Egyébként engem már az is felvillanyoz ezen az oldalon, ha használnak nagy kezdőbetűket és mondatvégi írásjeleket. Ha még tagolja is bekezdésekre a mondanivalóját, egyenesen ejakulálok.
Változatos szókinccsel a valóságban nagyon ritkán találkozok csak.
25F/120-130(IQ)
Ugyanez a szitu a férfiakkal is... ha nem azonos a kommunikációs stílusunk, akkor nem tudunk egymással mit kezdeni. A vicc az, hogy a "korlátozott kódban" kommunikálók nem is érzékelik a hiányosságokat, nem látják be, hogy számodra miért nem élvezetes a velük való társalgás, mikor ők (magukhoz mérten) mindent megtesznek. Én már belefáradtam a magyarázkodásba...
A kérdésre válaszolva: sok mindenen múlik azért. Intelligencia, érzelmi intelligencia, műveltség, szocializációs tényezők, nyitottság, személyiségtípusok (intro- vagy extrovertált valaki), és még lehetne sorolni napestig.
Szerintem az a lényeg, hogy legyen kellő önismereted, tudj "szelektálni", hogy kivel érzed jól magad egy beszélgetésben és kivel nem, és ha nem megy, hát nem kell erőltetni. Én bizony meg szoktam mondani, hogy "ne haragudj, de ez nem az a típusú beszélgetés, amire én vágyom". És hát megsértődnek, értetlenkednek, de úgy gondolom, hogy jogomban áll eldönteni, hogy kivel szeretnék beszélgetni és kivel nem...
A jó humorhoz kell nagyon az intelligencia.
Átlagos lánnyal el lehet dumálni, de azt pár elejtet megjegyzésre adott, vagy éppen nem adott reakciókkal le lehet szűrni, hogy fejben tud-e valami pluszt nyújtani.
Köszönöm!
4-es: velem aza gond, hogy nem merem megmondani, hogy nekem nem az a beszélgetés ez az, amire vágyom. Nyugodtan mondjam ki máskor?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!