Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » A lányokkal/nőkkel kezet...

A lányokkal/nőkkel kezet fogni vagy puszilkodni kell? Esetleg egyiket sem?

Figyelt kérdés

Nem vagyok biztos benne, hogy ez a megfelelő kategória a kérdésnek, de se baj.

Szóval sokszor mikor ismeretlen nőkkel, lányokkal találkozok élősszőr nem tudom eldönteni, hogy mi a megfelelő üdvözlési forma.

Vannak lányok, akik nem szeretik ha idegen megpuszilják őket, de vannak akiknél ez nem probléma. És ilyenkor én nem tudom, hogy ezt hogyan reagáljam le. A kézfogás egy nővel rendben van, ha valami hivatalos találkozóról van szó ( pl. munkaügy, orvos stb. ), de egy társas összejövetelen annyira hülyén érzem magam, ha egy nővel kezet fogok. Viszont csak úgy megpuszilni nem akarom, mert tudom, hogy vannak akik utálják.

Ilyenkor inkább ráhagyom a lányra, hogy ő döntse el mit akar, de ilyenkor sokszor van az, hogy csak köszönünk egymásnak, mindenféle fizikai kontaktus nélkül, ami nekem megint fura egy kicsit.

Szerintetek mi ennek a módja?


2013. szept. 3. 06:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudom,a nőnek kell nyújtania a kezét kézfogásnál először,de nem vagyok biztos benne,szerintem elég ha csak köszönsz ilyenkor :) Majd jönnek a többiek és megmondják a tutit :D
2013. szept. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A nőknek kell kezet fogni. Puszilkodni meg nem illik, maximum azzal az emberrel akivel belsőséges a viszonyod.
2013. szept. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Christiano Ronaldo ***** válasza:

Ez mindig csak és kizárólag azon múlik hogy mennyire tudod "megjósolni", hogy a lány mit vár el tőled. Szóval nem is igazán helyzetfüggő, hanem személyiségfüggő hogy melyiket kell választani. Például elmész valami paraszt szórakozóhelyre ahol mindenki puszizkodik, akkor te lehet pont azért fogod a helyi szép leányt megrépázni, mert annak ellenére hogy kicsiped magadat te inkább csak udvariasan kezet fogsz vele.

De az is meg eshet hogy pont azért kapsz előléptetést mert bevállalod hogy szájjal mész a főnöknek, DE nem hiszem hogy ennyire bele kéne mélyülnöm biztosan érted mit akarok mondani...

2013. szept. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor oda szoktam nyújtani a kezem (lány vagyok) és utána általában puszit is adunk egymásnak, de ez nem mindig. Ha látom a srácon kézfogás közben hogy még azon tépelődik, hogy mit csináljon, olyankor szoktam odahajolni puszira is. Nem tudom ez mennyire helyes így, de sokaknál látom ezt.

Amúgy én nagyon sajnálom hogy a kézcsók kiment a divatból, mert szerintem nagyon udvarias köszönés forma. Én mindig el vagyok bűvölve ha így köszönnek nekem. :)

2013. szept. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem hány éves vagy előző ? Az utolsó mondatod miatt :)
2013. szept. 3. 09:10
 6/11 anonim ***** válasza:

Kézfogás, aztán úgyis látod a lányon, hogy kér-e puszit, vagy nem. Lásd előző válaszoló :)

Alapból vadidegen lányokhoz nem hajolok oda kézfogás közben puszira, de ha ő kezdeményezi, nyilván nem mondok nemet :)

2013. szept. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#5


21 vagyok, de mindig is odavoltam ha kezet csókoltak. :)

2013. szept. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Várd meg, amíg a lány nyújtja a kezét, így szól az illem. Sajnos a lányok többsége sem tudja ezt, ezért alakulnak ki azok a kellemetlen másodpercek, amiről te is írtál, hogy senki nem tudja, mi legyen. :)
2013. szept. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha eleve korban teljesen más kategória vagy üzleti partner, akkor a kézfogást veszem alapnak. Ha pedig alapvetően informális jellegű kapcsolat (haverom barátnője v. hasonló), akkor a puszit. Kicsit az is számít, hogy akarok-e valamit a lánytól vagy sem.


28/F

2013. szept. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Férfi és nő találkozásakor (szerintem később is) a férfi köszön a nőnek és a nő nyújtja a kezét. Amíg ez nem történik meg, addig a férfi nyújthatja kézfogásra.

Puszi abszolút helytelen idegeneknél. Ha megegyeznek egymással akkor lehet.

Tegeződésnél mindig a nőnek kell felajánlani a tegeződést, még ha a férfi idősebb is a nőnél. Addig magázódni kell.

Két férfi esetében a fiatalabb férfinek kell köszönni és az idősebb nyújtja a kezét. Az idősebb kezdeményezheti a tegeződést.

28F

2013. szept. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!