Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Van itt olyan lány aki nem...

Van itt olyan lány aki nem link egyetem, link szakára jár?

Figyelt kérdés
Nem rég egy ismerősöm felidegesített, hogy nem talál munkát a link diplomájával. Nem tudom, sokan azt hiszik, hogy elvégeznek egy egyetemet és az egyenlő egy jól fizető állásal? Tényleg így gondolják sokan?

#link egyetem #link szak
2013. aug. 9. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyik csaj ismerosom kemia szakos, de itt biologia szakon is eleg sok a csaj, gyogyszereszek kozt is.
2013. aug. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem ez volt most a kérdés de mind1.. értem az összefüggést. Csak azt furcsálom, hogy alapból annyira nem hülye emberek azt gondolják diploma=jól fizető állás...
2013. aug. 9. 23:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy szerinted melyik egyetemek és szakok számítanak linknek :) Én szerintem nem arra járok. Sajnos tényleg azt gondolják, hogy van egy diplomájuk, és azzal egyből milliókat fognak keresni.

20/L

2013. aug. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem link egyetemre járok, mégsem hibáztatom azokat, akik igen. Tudod a legtöbbjüknek soha nem mondta a szülőjük, hogy tanuljanak, nem mutattak jó példát nekik. Sajnálni tudom csak őket. A mai világban nyomják ezeket a kövesd az álmaidat szövegek, mennek ezek az alteres szövegek, a gagyi motivációs idézetek, mindenhonnan ezek folynak, hányingerem van már, olyan mintha ilyen rózsaszín nyálas szutyokban tocsognék, csak egy a gond. Ezeket lehet mondogatni, meg idézgetni, de akik tényleg elérnek valamit, azok dolgoznak és tanulnak, amíg a többiek ezeket írkálják és erre verik magukat, álomvilágban élenk és várják a sikert.
2013. aug. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a lányok meg borzasztó nehéz helyzetben vannak. Az a helyzet, hogy a női egyenjogúságot megkövetelő mozgalmak tették ezt. Hiába egyenjogú mostmár a nő, nem lett jobb a világ. Felborult a régi családminta, nincs helyette másik. Senki se tudja igazából mi a szerepe egy kapcsolatban, ezért van ennyi válás és ennyi szingli. Egyenjogúság lett, de senki nem mutatta meg, hogy mi legyen az új minta. A tévéből ömlik a szenny, mindenki álomvilágban él. Az egyetemet végigbulizzák, sokmindneki átmegy rajtuk isznak, aztán 30 évesen azon veszik észre magukat, hogy ott vannak egy kiskutyával és senkinek sem kellenek.
2013. aug. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, hogy mi a célod ezzel a kérdéssel. Ismerkedni akarsz és ezt a "szűrőt" használod hozzá, vagy csak azt várod, hogy mindenki igazat adjon neked?


Én most szeptemberben fogom kezdeni az egyetemet, nem egy link szak, de egyáltalán nem biztos, hogy ha elvégzem, akkor jól fogok vele keresni. Senki sem tudhatja előre, mik lesznek a keresett és jól fizető szakmák akkor, amikor majd kézhez kapja a diplomáját.


Különben mit értesz link szak alatt? Büfé szakot mint például a bölcsészkar szakjai?


Egyébként sok olyan komoly, rengeteg tanulást igénylő szak van, amivel nehéz később elhelyezkedni. Tudtommal például pont a fent említett biológusok elég nehezen kapnak állást, pedig bőven van tanulnivalójuk az egyetemen.


A negyedik válaszoló kommentjéhez pedig annyit fűznék hozzá, hogy nem az a baj, ha az emberek követik az álmaikat, hanem az, ha utána sírnak miatta, mert nem kapnak állást, vagy rosszul fizet stb. Jelentkezéskor tisztában kéne lenniük vele, hogy mire jelentkeznek. Nem hiszem el, hogy van olyan ember, aki azzal a reménnyel megy mondjuk szabad bölcsésznek, hogy majd utána... nem tudom... Tényleg, mit csinál egy szabad bölcsész?


L/19

2013. aug. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ez egy népszerű kategória és ha máshová tettem volna fel a kérdst egy darab választ nem kaptam volna
2013. aug. 11. 08:58
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezt azért nem mondanám, hogy nem lehet tudni. Vannak hiány szakmák (nem írom le mik azok, utána lehet nézni) amiket ha elvégzed, lehet találni munkát. Megértem, hogy sokan xy dologgal akarnak foglalkozni de utána ne sírjon, hogy nem dobnak hozzá egy netto 150 -es állást.
2013. aug. 11. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!