Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Miért ilyenek a férfi társaim?...

Miért ilyenek a férfi társaim? Miért fizetnek többet egy szórakozóhelyen, mint egy nő? Ennyire szex függők lennénk?

Figyelt kérdés

Vannak olyan szórakozó helyek, de NEM MINDEGYIK, ahol a nőknek nem kell fizetni. Csak azért hajlandóak a mai férfiak többet fizetni, szórakozó, helyeken, hogy nőt találjanak. Ha olyan helyre mennek, ahol ugyanannyi a belépő vagy ingyenes a szórakozóhely, ott akkor ezek a pasik költenek a nőkre, meghívják őket nyilván szexuális indíttatás van a dologban, mert érzelem, szeret még nem alakult ki, hogy azért hívjam meg, mert szeretek adni annak, akit szeretek.

Én sose mentem olyan szórakozó helyre, ahol különbséget tettek nők és férfia terén. Egyenjogúság van tudtommal. És sose hívtam meg a nőket, max. akkor, amikor kapcsolatban voltam már, általában vagy közösen álltuk vagy egyszer én másodszor ő fizetett. És jééé ennek ellenére sose volt gondom a nők terén, pedig nem vagyok egy adonisz.

Most én ezért feminin pasi vagyok vagy férfiatlan lennék?


2013. jún. 3. 14:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen :) Ez egy jó nagy köcsögség akárhogy is nézzük, a csajoknak a legtöbb helyre a belépő ingyenes a pasiknak soha.

De egy italt mindig kifizetek a csajnak ha meg akarom ismerni, avagy többet akarok értelem szerűen.

2013. jún. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Azért mert kulturált hely és valóban ha szórakozni akarsz akkor ráfizetsz ez van.Én is inkább kifizetek 500Ftal többet.Minthogy valamelyik lepukkant helyen dakotákkal kéne harcolni.
2013. jún. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Én dolgoztam olyan diszkóban ahol nőknek ingyenes volt a belépés. Túlbonyolítod a kérdést :) Igazából annyi a cél, hogy több csaj legyen bent mert akkor több pasi is jön. Csajok meg tudják hol ingyenes, és odamennek, piára meg meghivatják magukat.
2013. jún. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én erre nagyon ügyeltem, hogy ne fizessek többet és mint mondtam mindig volt barátnőm. Szerintem inkább lúzerség ha valaki többet fizet, mert miért fizetne többet valaki, ha úgy is lehet barátnőt találni, hogy nem fizet többet
2013. jún. 3. 14:37
 5/13 anonim ***** válasza:
Egy droid külsejű gyerek megfuttatta a kérdést az ombudsmannál is, valamelyik nap volt a TV-ben! Sajnos elhajtották szegényt, pedig igaza van, szerintem ez szemétség. Még a Magyar Helsinki Bizottság is egyetértett vele. Most megy az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz. Részemről szurkolok neki.
2013. jún. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5-ös

Majd ezért is kötelezettség eljárás lesz az EU részéről :DD

2013. jún. 3. 14:39
 7/13 A kérdező kommentje:
5-ös Remélem sikerül elérnie valamit :) Én helyébe tuti mindenhova elmennék stb
2013. jún. 3. 14:40
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez azért lehet, hogy több nő menjen és ez vonzza a pasikat is. Fordítva már nem lenne ekkora sikere, a nők valamiért nem fizetnének azért többet, hogy sok pasit lássanak. :D Üzlet az egész, nem kell ekkora ügyet csinálni belőle, ha neked ez nem tetszik, akkor nem kell oda menni, vannak más jellegű szórakozóhelyek is.
2013. jún. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

(Azon ritka alkalmak egyike, mikor a részegen kitalált ötlet később sem tűnik akkora baromságnak, avagy lépjünk föl a férfiak pofátlan elnyomása ellen:)


Tisztelt Alapvető Jogok Biztosa!


Tegnap a budapesti Doboz szórakozóhelyre indultam barátaimmal (Klauzál utca 10.), és ott azt tapasztaltam, hogy a helyre csak 1000 forintos belépőjegy ellenében tudok bejutni, míg hölgy társaim belépése ingyenes volt. Magyarországon ez a gyakorlat igen elterjedt, velem sem először történik meg, és ha körülnézünk az interneten a magasabb árfekvésű szórakozóhelyek között, azt látjuk, hogy a férfiakra kivetett külön belépési díj általánosnak mondható.


Ez a gyakorlat véleményem szerint sérti Magyarország Alaptörvénye XV. cikkének (2) és (3) pontját, mivel személyeket pusztán nemük - egészen pontosan a biztonsági személyzet által megállapított, feltételezett nemük - miatt ér anyagi hátrány vagy előny. Ez a gyakorlat tendenciájában nem, csupán súlyosságában tér el attól, mikor cigány származású vagy vallási jelképeket viselő fiatalokat nem engednek be egy adott szórakozóhelyre. A gyakorlat mellett nem lehet azzal érvelni, hogy a társadalmi élet egyéb szegmenseiben a nőket kétségkívül sújtó hátrányokat enyhítené, mivel olyan társadalmi normákat és sztereotípiákat reprodukál, melyek éppen ezen egyéb hátrányok fenntartásáért felelősek, és végső soron mindkét nem képviselői számára hátrányosak. Ez a gyakorlat azt üzeni, hogy a férfinak fizetnie kell azért, hogy a szórakozóhely által "összegyűjtött" nők közé bejuthasson, tehát megerősíti azt a nézetet, miszerint szerelmi/szexuális téren a férfi az aktív, a nő pedig a passzív szereplő. Sarkosan fogalmazva a gyakorlat a prostitúcióra való felhívás bújtatott formája, ahol a férfiak a szórakozóhelynek fizetnek a nők jelenlétéért.


Mint azt korábban említettem, a férfi vagy női kategóriába való besorolást az adott szórakozóhely személyzete végzi, ennek során nyilvánvalóan a külső fizikai jellemzőket, és nem az illető identitását veszi figyelembe, így a gyakorlat sértheti az emberi méltóságot is.


A gyakorlat általános elterjedtsége arra enged következtetni, hogy a kérdés alulszabályozott. Arra kérem ezért biztos urat, vizsgálja meg milyen lépéseket tehetne a törvényhozó az áruk és szolgáltatások igénybevétele terén a nemek közötti egyenlőségért.


Köszönettel, Teczár Szilárd

2013. jún. 3. 14:43
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez tényleg kicseszés a pasikkal szemben, de nem a nők miatt alakult ki, csupán biznisz, a sok kiéhezett hím oda megy és azért fizet, ahol több nő van.

Részemről én kerülöm az ilyen szórakozó helyeket, nem nekem való, pláne mert többnyire még csak nem is olyan zenét játszanak, amit én szeretek.

A ki kinek mit fizet témához pedig annyit, hogy ezzel úgy vagyok, hogy ha első randi és a srác nagyon meg akar hívni valamire, és nekem szimpatikus az illető, tehát tudom, hogy lesz második randi, ahol visszahívhatom, akkor hagyom, ha nem szimpi, akkor mindenképp ragaszkodom ahhoz, hogy fizessem a saját részem, mert nekem lenne gáz a dolog. 25N

2013. jún. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!