Egészségügyben tetoválás?
Engem betegként nem zavarna.
Talán az idősebb profok nézik csak az ilyet rossz szemmel.
Amilyen emberhiány van, a kutyát nem érdekli. Én is egészségügyben dolgozom, nekem is van alkaron tetoválásom és soha senki nem szólt még érte. Az enyém mondjuk nem olyan feltűnő, de több olyan kollégám is van/volt akiknek feltűnő vagy első ránézésre kicsit meglepő tetoválása volt, de még azokért se szólt senki. (Pl többen is voltak akiknek a mellük fölött volt tetoválás, vagy feltűnő színes tetoválás a kezükön stb).
Általában a betegeket sem érdekli sőt, gyerek vonalon még kimondottan szeretik is és jobban megbíznak az emberben ha valami érdekes ábra van rajta.
Mi ez a rendszeres tetoválás reklámozás?
Engem bizony elgondolkodtatna, hogy mennyire való egészségügybe olyan ember, aki az egészséges bőrét rongálja.
Főleg, ha orvos, és főleg, ha igaz , mert ugye akárki mondhat itt akármit.
Szégyen, eleve a kérdés is. Akkor megyek máshoz, magánhelyre, ha ennyire olcsó az állami, hogy nem tudják megválogatni a dolgozókat.
Magánhelyen még több is a tetoválás, mint államin (legalábbis Budapesten megfordultam már pár helyen).
Egyébként valószínűleg azért is van ez, mert az orvosok és ápolók is a szociális szférában vannak, tehát gyakorlatilag kötelező nekik empatikusnak lenni a másikkal szemben, így nem ítélkeznek ha pl tetoválást látnak és feltételezik, hogy a beteg sem egy büdös paraszt aki a külső alapján ítéli meg a másikat, így ők is azt tesznek szabadon a saját testükkel ami nekik jól esik.
Szépen is néznénk ki ha egy orvos nem látna el amiatt, mert nem tetszik neki az öltözködése vagy a frizurája a betegnek. Hát a tetoválás is ilyen.
Egyébként ha valaki csupán a tetoválás miatt megy magán helyre és fizet ki százezreket, az meg is érdemli. Hozzáteszem magánrendelőt bárki nyithat akinek van rá pénze. Attól még lehet, hogy kegyelem kettesekkel fejezte be az egyetemet (igen, van ilyen az orvosin is).
A kérdés az egészségügyben DOLGOZÓ ember esetleges tetoválásáról szól.
Nem a beteg tetováltságáról. Két külön dolog.
Nyilvánvaló, hogy az orvos munkáját nem befolyásolhatja a beteg mentális állapota.
Még tüdőrák esetében sem, amikor a beteg dohányzik.
De más tészta az EGÉSZSÉGügyben dolgozó emberek kérdése, akik saját döntésükből, önként, mindegy, hogy milyen okból, a saját EGÉSZSÉGES bőrüket kitették egészségtelen, maradandó változásnak.
Mire számíthat a beteg az így gondolkodó egészségügyi dolgozótól? Elvárható-e, hogy a beteg egészségével felelősebben bánnak? Nem a saját "értékrendszerük" szerint -ami szerint az emberi bőr anatómiailag kiegészítendő tetoválással- , hanem beteg szemléletének megfelelően, azaz, hogy az emberi szervezet részei úgy megfelelőek, ahogy vannak, és megőrzendő az EREDETI funkcionális működésük.?
Nyugodtan tetoválja magát bármelyik orvos, nővér, stb.
de legyen jogom tudni, hogy a véleménye szerint at emberi bőr 1.nem elég megfelelő szerinte úgy, ahogy az anatómiakönyvében le van írva, 2.a bőr bizonyos szempontok szerint roncsolható -nem gyógykezelés végett-, és 3. hogy az adott dolgozónak fontosabb szempont a felszín kinézete, mint a zavartalan, egészséges funkcionalitás.
A tetoválással nem a kinézet a lényeg, hanem a tetoválással kapcsolatos mentális problémák, az oda vezető gondolkodás, több szinten is.
Ami nagyon messze van a "mindenki azt csinál -a bőrével is-, amit akar", hanem egy lépéssel mögötte, hogy vajon mi okból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!