Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Csak én érzem úgy hogy az...

Csak én érzem úgy hogy az INSTAGRAM egyre inkább befolyásolja az életünket, vagyis amiket ott látunk? (többi lent)

Figyelt kérdés
ilyenekre gondolok például hogy ha azt látjuk hogy mindenkinek "tökéletes" arca , teste van, mindenki fitt , bizonyos instagram lányok pedig olyan szemöldökkel, orral szájbőséggel, első és hátsó résszel :)) rendelkeznek ami már-már kimeríti a szépség fogalmát :)). Mégis egyre több ilyen "egyéniség" lányt látok az utcán, ne is beszéljek a köldökig érő dekoltázsokról és a semmit sem takaró szoknyákról és a 10 emelet magas cipőkről és a 6 kiló sminkről amit a lány minden reggel magára ken, mondván követni kell a divatot. Aztán a teljesen "átlagos" lányok már szürke kisegereknek számítanak s nem is annyira érdekesek . És ez a női ideál? vagy mi a jó ég történik? vagy csak én vagyok ennyire szűklátókörű? előre is köszönöm a véleményeket :) . Amúgy meg 16/L

2017. máj. 1. 19:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
nem azért nem vesznek észre mert vannak nálad szebbek instagrammon
2017. máj. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
olyant nem mondtam hogy bűnronda banya volnék és nem vesznek számba csak olyan mű nekem ez az egész instagram-lány copy hogy mindenki ilyen akar lenni, szerintem kár, elvesztődik a jellem és az értékek (bár ki mit ért adottság/érték alatt)minden a szemé semmi a képzeleté, én felszínesnek látom ezeket a lányokat :) azért köszi
2017. máj. 1. 19:59
 3/12 A kérdező kommentje:
azért valljuk be ha fiú vagy elsőre külsőre ítélsz mondhatsz nekem barmit hogy jaaj milyen szép belülről mert nem igaz,elsőre a dekoltázs meg a nagy hátsó tűnik fel ha lány vagy akkor nem mondok semmit :)
2017. máj. 1. 20:01
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
te má belecsavarodtál az netbe
2017. máj. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Sunshinedoll ***** válasza:

De most elsőre mi tűnne fel? Senki nem réz rá valakire, hogy ú, de jól megdgnám a személyiségét :DDD


Nyilván irreális dolgokkal van tele az instagram is, de szerintem bőven el lehet ettől határolódni. Engem pl semmiben nem befolyásol, hogy ott kinek milyen képei vannak fent. Lehet valamit úgy figyelemmel kísérni, hogy nem érint személyesen. Nem kell ennek olyan nagy feneket keríteni, ha már a nagy fenekekről beszéltél :D

2017. máj. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
elhatárolódni olyan szinten lehet/tudok hogy nem követek olyas valakiket akikről tudom hogy ilyeneket posztolnak magukról vagy nem csinálok magamnak instagramot, amúgy nincs is nem is vágyok rá de az ismerőseim akik rá vannak kattanva és ott élik az életüket egyre inkább átváltoznak külsőre szerintem rossz irányba ,én ezt az instagramnak tudom be, másképp ha az utcán nap mint nap ilyeneket látok akkor egy idő után ez lesz a normális, a teljesen természetes.
2017. máj. 1. 20:38
 7/12 anonim ***** válasza:

tudod mi lesz, ha sok patkányt összezársz? Nem, nem lesznek melegek. Nem lesz az nekik a természetes.

Megeszik egymást

2017. máj. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos igen.


Kerülöm nagy ívben azt az oldalt, csak szomorú leszek tőle.

Pedig reálisan nézve semmi baj nincs a kinézetemmel (leszámítva a nagy orromat). Szimmetrikus arcom, szép szemeim, és arányos, normális testalkatom van.


A szanaszét plasztikázott, aránytalan szépségideál az irreális. Ugye feltöltetett száj, szilikon mellek és fenék, több edzés, mint egy fiúnak/férfinak stb.

Ez elérhetetlen egy átlagos lány/nő számára, idő- és pénzhiány miatt egyaránt.


Inkább a tanulmányaimmal foglalkozom, az kifizetődőbb, legalább hosszú távon.

2017. máj. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen mindig is volt, van, lesz. Régen az Instagram a Bravo magazin, meg ezek voltak. Ott követték a lányok Britney Spears, Jlo-t, Shakira-t, meg a többit. Akkor ők diktálták a divatot. Gondolj bele, lehet te is nézted a jóbarátokat. Hány nőnek volt utána ugyanolyan haja, mint Rachelnek? Kb. minden másodiknak. :D Ma ezt Kylie Jenner, Ariana Grande, meg a többi diktálja, csak már nem a tévében, és magazinokban, hanem az Instagramon, Youtubeon, Facebookon, Snapchaten, stb. Ezen ne stresszelj.


Én mondjuk amondó vagyok, hogy nincs egységes női ideál. Minden férfinak más tetszik, mindenkin más áll jól. Pl.: már pár éve tart ez a tökéletes szemöldök őrület, de én még nem találkoztam olyan sráccal, aki értékelte volna, hogy napi 15 percet rajzolom a szemöldököm. :D


De ne csak a rosszat lásd, az instagramm miatt sokkal többen kezdtek el egészségesen étkezni, és sportolni, és ez tök jó, attól függetlenül, hogy a divat miatt csinálják. Illetve, régen elvétve lehetett látni a sztárokról no makeup fotót, most meg önmaguktól pakolják fel őket.


És hidd el, amint vége a giminek, senkit nem fog érdekelni, hogy követed-e a "divatot", vagy sem. :D Addigra mindenkinek kialakul a saját ízlése, amit nem feltétlenül a divat diktál.


21/L

2017. máj. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
8-as és 9-es a szívemből szóltatok, :) köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat
2017. máj. 2. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!