Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Elvárható egy műkörmöstől,...

Elvárható egy műkörmöstől, hogy tudjon szabad kézzel mintát festeni?

Figyelt kérdés
Mikor mondtam, hogy szeretnék kalocsai mintàt, akkor lepisszentett, hogy a nyomdasablonokból választhatok, mert "ő nem szokott dìszìteni".

2016. febr. 23. 07:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem festenek kézzel. Mondjuk kalocsait én se festenék
2016. febr. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Sokan csak matricáznak. Egyébként,aki fest is az általában sokkal többért dolgozik. Ha mondjuk elkér 7ezret a körmödért,akkor elvárható lenne,hogy ezért az árért már többet nyújt.
2016. febr. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem, nem várható el, viszont ha ilyet szeretnél, akkor keress hozzá megfelelő körmöst.

Az enyém folyamatosan jár képzésekre. 2 hetente járok hozzá, és minden 2. alkalommal hallom (és látom a kipakolt mintákon), hogy képzésen volt.


Gyönyörű mintákat fest. Illetve a saját körme is folyton más és más, azok is nagyon szépek.


A műköröm felrakása nála 6500 Ft, onnantól a feltöltések 5500..erre jön rá a minta, ami azt hiszem körmönként 200-500. Mintától függően.

A mintáról nyilván előre kell szólni neki, hiszen annyi időt kell rászámolnia, és ennek megfelelően beírni a vendégeit.


Én eddig csak hópelyhet kértem tőle 2* vagy 3*, mert nem az én stíluson a minta, kő, egyéb dolgok, de nagyon szépen és ízlésesen csinálja meg a legegyszerűbb, legapróbb mintákat is.

2016. febr. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

én gél lakkosról tudok nyilatkozni. 1500ért festett mintát a két gyűrűs ujjamra.

én elvárom egy körmöstől, hogy tudjon mintát festeni. ha nem megy, megyek máshoz.

mindenki tudja,hogy nagy a kínálat, rengeteg műkörmös van. aki vendégeket akar szerezni+megtartani az jár továbbképzésekre folyamatosan.

aki nem, az se zavar, de ha nem vagyok megelégedett vele, akkor nem megyek többet. ez így működik.

2016. febr. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
4# vagyok. mert sima egyszínű gél lakkot én is tudok itthon csinálni. sőt , nyomdázni is. ennél azért kicsivel többet elvárnék attól, akinek ez a szakmája.
2016. febr. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát, most kicsit tisztába tettétek a dolgokat, köszönöm. Megmondom őszintén, nekem az volt a véleményem, hogy az is elég nagy kézügyességet igényel, hogy valaki körmöt építsen, ezért nem gondoltam extrával ezt a mintát, mert akinek a keze ügyes, ez semmi.

Sajnos még nem találtam meg álmaim körmösét, sehol nem voltam maximálisan megelégedve. Legutóbb 6000 ft-ot fizettem, porcelán körmöt épített, miközben én zselést kértem.


Tudom, hogy ez nem a reklám helye, de tudtok jó műkörmöst Szegeden?

2016. febr. 23. 22:54
 7/12 A kérdező kommentje:
*extrának
2016. febr. 23. 22:56
 8/12 anonim ***** válasza:
43%

Nem azért, de a körmös a szakember. Ha ő úgy ítéli meg, hogy az adott körmöt porcelánból kell megépítenie, pl a körmöd állapota, vagy a kívánt forma miatt, akkor neked abba nincs beleszólásod. Inkább örülj, hogy ő jobban ért hozzá, mint te.

Másrészt hordás szempontjából pont semmi különbség a két anyag között.

2016. febr. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

Na mondjuk azért álljunk már meg... Zselés építést kértél és porcelánt csinált?! Legalább szólt előre róla vagy csak így menet közben feltűnt?


Az pedig, hogy egy körmöt az egyikből vagy másikból érdemes felépíteni, az nettó baromság.


Egyszer erre rákérdeztem a saját manikűrösömnél, hogy csinál-e ilyet is olyat is, de azt mondta, hogy csak zseléset és általában a körmösök csak egy félét csinálnak. Vagy zseléset, vagy porcelánt.


Emiatt tartom esélyesnek egyébként, hogy a te körmösöd, kérdező, csak porcelánnal dolgozik és azért csinálta azt. A kérés meg elment a füle mellett(?!), nem tudom.. Na mindegy.


Tehát általában egy félét csinálnak, ennek utána kell kérdezni az adott körmösnél.


Sajnos nem tudok Szegeden, én Pesten élek.

2016. febr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Elvileg csinál zselést is, az árlistáján legalábbis rajta van. Ez előtt is zselés volt, nem értek hozzá, ránézésre nem változott a körmöm. Már telefonban is mondtam neki, hogy zselést szeretnék, akkor még a mintáról nem volt szó. Igen, közben vettem észre, hogy abba a folyadékba mártogatja az ecsetet utána meg a porba. Majd mikor kész lett, akkor mondta, hogy ez most porcelán lett, meg, hogy ne nagyon nyúljak vele vízbe 24 óráig.

Egyébként nem kötözködni akarok, csak nem igazán értem ezt a rendszert, és szeretném átlátni, hogy mi miért történt. A kommentjeitek alapján ehhez a nőhöz nem érdemes visszamenni.

2016. febr. 24. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!