Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mennyire elvárás, hogy egy...

Mennyire elvárás, hogy egy lány/nő sminkelje magát?

Figyelt kérdés
Többnyire nem használok sminket, ha igen, akkor csak szempillaspirált és korrektort. (Szemceruzával valahogy mindig bénázom, alapozót meg nem szeretem, mert nem akarok vakolatot magamra festeni.) Több helyen azt olvasom, hogy egy bizonyos kor felett (változó, ki mit ír) 16/18/20 éves kor már ápolatlannak tűnik az a nő aki nem sminkel. Ti így gondoljátok? Ha igen mi ez a korhatár?
2010. febr. 5. 22:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem írtam: 14/L vagyok.
2010. febr. 5. 22:42
 2/11 anonim válasza:
91%

Ezt az elvárást a nők elsősorban magukkal szemben állítják fel. Ahogyan te csinálod, azt én természetesnek, és helyesnek tartom - főleg az alapozó elhagyása a dícséretes -, főleg ha nincs mit eltakargatni.


25/f

2010. febr. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
89%
Szia!Szerintem 14 évesen bőven elég, ha fontosabb eseményekre használod a szempillaspirált és a korrektort!Suliba pedig csak ha kedved tartja..A többit pedig idővel úgyis megtanulod megfelelően kezelni, és fokozatosan bővítheted!Én 20 évesen minden nap sminkelem magam, de nem azért mert elvárásnak tartom,hanem mert szeretem csinálni és tetszik az eredmény!Ápolatlannak pedig inkább nevezek egy csúnyán kifestett nőt, mint egy szép természetes arcot.
2010. febr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. =) Jó, hogy van aki így gondolja.
2010. febr. 5. 23:04
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Én mindig is csak fekete szemcerkát használtam, bár mostanság már azt se.

Az ápoltság nem a sminket jelenti... szerintem teljesen felesleges a kiló smink, attól senki nem lesz szebb.

25/L

2010. febr. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Neked is köszi a választ.
2010. febr. 5. 23:11
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Én például imádom a festetlen nőket. Sőt, kifejezetten zavar a festék. Hajrá, legyél bátran önmagad!
2010. febr. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem mind1 h fested magadat vagy sem a lényeg, hogy érzzed jól magadat a bőrödben:)

Mondjuk én festék párti vagyok, mert ha smink nélkül megyek ki utcára előjönnek a komplexusaim, ugyh én ezzel kompenzálom az önbizalom hiányom:)20/L

2010. febr. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

15/L


Én 14 évesen majdnem ugyanúgy kezdtem ahogy te.. csak én nem szempillaspirált használtam, hanem szemcerkát.. most télen használok púdert ish, mert rettenetesen kifehéredik az arcom a hidegtől.. mostmár jöhet a szempillaspirál ish, és amikor kedvem tartja akk szemhélyfesték..


ne felejtsd el.. a smink nem arra való, h széppé tegyen, hanem, h kiemelje azt ami szép!



Alapozót még életemben nem használtam, ha véletlenül megjelent egy pattanás az arcomon, akk azt gyorsan kezeltem, és a maradt piros foltot korrektorral eltüntettem.

2010. febr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy mi nők/lányok milyen gondot csinálunk ebből, aztán megkérdezünk egy pasit, és szerintük az a szép, ha tiszta, természetes arcot látnak, puszilnak smink nélkül. :)
2010. febr. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!