Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Semmit nem tudok a sminkelésrő...

Semmit nem tudok a sminkelésről, azt sem hogy mi micsoda és hova kell "kenni"?! SoS

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok és nem tudok semmit,kezdem kicsit kellemetlenül érezni magam leginkàbb a suliban hogy már mindenki sminkeli magát ( nem pont a cicababákra gondolok,hanem csak ugy egy normál kis smink :D ) és nem érzem magam igy olyan jól :/ semmit nem tudok ezekről a dolgokról...nem akarok túlzàsba esni csak ugy a mindennapokra egy enyhe kis smink vagy hogy mondjam :) szempillaspirált ismerem csak kb :D Segitsetek kerlek :) minden tanacsot szivesen fogadok :)

2014. márc. 15. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
én is 15 éves vagyok és sztem semmi szükség ilyen korban sminkre. ha mindenképpen sminkelni akarsz akkor egy kis szempillaspirál és szájfény belefér. ha azért akarsz sminkelni mert pattanásos a bőrőd akkor könnyű ,hab állagú alapozót használj,de azt is csak keveset , nem kell vakolat . persze ha van vmi különleges alkalom,mint pl. szülinapi buli akkor jöhet a szemtus , szemhéjpúder. de ott sem kell tulzásba esni . sztem a természetesség a legszebb:)
2014. márc. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én se tudom. De 24 éves vagyok és mégis felnőttem ezek nélkül is.. :))
2014. márc. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ezt szeretnéd, akkor leírom. Bár tényleg nem kell szégyenkezni emiatt, sok osztálytársam tök naturálba nyomja és még senki nem szólta meg őket, a pasijuk meg kedvére puszilgatjatha őket :)


Lépésről lépésre: ha száraz a bőröd, érdemes jó kis hidratálókrémmel kezdened, várni amíg beszívódik. Nekem tök kevert a bőrtípusom, nem szoktam felkenni ilyet, csak megmosom az arcom. (Aztán ilyenkor kell a primert, de kezdetnek még egyáltalán nem szükséges, én sose használtam még, csak tudom, hogy ez a második lépés.) Majd alapozó: A bőrtípusodnak és színednek megfelelő, olaj és parfümmentes, nem túl maszkhatású, tökéletes textúrájú készítmény. Ez mehet a kezeddel, ecsettel vagy szivaccsal, én az első módszerre esküszöm :D Rá mehet a korrektor a patikra vagy a szem alatti karikákra (narancsos árnyalatú ide) esetleg extra bőrpírra zöldes. Erre púder, ecsettel vagy szivaccsal, ha az alapozó nem mattosan megszáradó. Ha csak csillog az arcbőröd, nem egyenetlen vagynem zavar akkor elég csak a púder is, semmi nem kötelező :D Ezek után nekiállhatsz különböző irányból a sminkednek. Én pl szeretem a szememmel kezdeni alapozás után. Elsőnek szemhéjtus, ha aznap tusos kedvemben vagyok. Gél állagút használok ferde végű ecsettel, szép cicaszemet csinálok vele, bár ehhez kellett egy "kis" gyakorlás. Szerintem kezdő sminkesnek felesleges még. Ezután a szemillaspirál, érdemes azalapján kiválasztani, mik az adottságaid. Hosszú pillára felesleges hosszabbítósat venni, érdemes egy dúsítóssal indítani. Nekem rövidke pilláim vannak ezért hosszabbítósat használok, csodát művel. Ajánlom a vízállót. Aztán ha gondolod tehetsz egy pötty fehér csillogós szemhéjpúdert a szemzugodba, fehér szemcerkát a cízvonaladra, hogy megnagyítsd a szemed. A feketével (csak a vízvonalra, szemzugba ne!) az ellenkező hatást éred el. Amikor ez kész, nagyjából kész a smink :D Még mehet kis szemhéjpúder, én ilyenkor térek át a szemöldökömre szemöldökceruzával, meg a számra ha esetleg rúzsos kedvemben vagyok.


Remélem hasznos tippek voltak, de tényleg ne érezd magad rosszul azért, ha megvagy smink nélkül, és figyelj oda az alapos lemosásra, vízállós sminket is lehozó lemosóval, valamint a hidratálásra! Ha valami változást veszel észre a bőrödön, derítsd ki, mi a ludas és kukába/barátnőhöz vele :D Valamint ne túlozz el semmit, indíts egy kis korrektor-spirállal majd szép lassan szemcerka meg ilyenek, nem kell azonnal dramatikus szemöldökkel meg cicaszemmel kezdeni. Sok sikert :)

2014. márc. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem youtubon nézz videókat a sminkelésről,rengeteg van fent. Sőt egyre több magyar beauty guru is van akik szépen összefoglalják és bemutatják a sminkelés rejtelmeit. Ecseteket,szivacsokat és termékeket ajánlanak. Ha tényleg érdekel a sminkelés akkor nézd ezeket :) Sőt már könyvek is vannak sminkeléssel kapcsolatban ezek is jók lehetnek.


Alapozó helyett szerintem elég egy BB krém is,főleg ha nem vagy pattanásos. Ezek a BB krémek egyben hidratáló krémek is.


A legfontosabb,hogy ha elkezded magad sminkelni akkor mindig tessék éjszaka lemosni! Ha van valami kérdésed nyugodtan írhatsz :)

2014. márc. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom ezt a rengeteg rengetek tanacsot ...mentek a zold kezek termeszetesen :D
2014. márc. 16. 19:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!