Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Az alapozo okozza a pattanásokat?

Az alapozo okozza a pattanásokat?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre ,hogy azoknak a baratnoimnek akik nem hasznalnak sminket nincs pattanasuk. viszont amelyikek hasznalnak alapozot nekik eleg sok van. lehet ebben osszefugges? az alapozo okozhat pattanast? ha nem hasznalom tobbet kevesebb pattanasom lesz?

2013. okt. 2. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Többféle lapozó van, az olajmentesektől elvileg nem lehet több pattanás, de van több olajtartalmú amitől igen.
2013. okt. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a legnagyobb baj, hogy nem hagyja a bőröd lélegezni (én is használok, BB krémet) főleg ha nem mosod le este. De sok mindentől függhet a pattanás. Bőrtípus, táplálkozás, valaki csak nem hajlamos rá. Viszont kipróbálhatod, ha gondolod, hogy nem használsz alapozót egy ideig, bajod nem lesz tőle :)
2013. okt. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem meg azért használnak alapozót, mert pattanásosak, nem azért pattanásosak, mert alapozót használnak. Persze az alapozó is okozhat pattanást, ha nem a bőrtípusodnak megfelelőt használsz, vagy érzékeny vagy valamelyik összetevőjére, vagy mellett nem tisztítod rendesen a bőröd (mondjuk attól alapozó nélkül is pattanások keletkezhetnek), stb.

Nekem az orrom pattanásos, illetve heges, emiatt használok alapozót. A pattanásokat legtöbb esetben hormonok okozzák, így amikor volt, hogy hetekig nem használtam alapozót, akkor sem javult semmit a bőröm, sőt, még volt, hogy rosszabb lett. A korrektor még segíteni is szokott leszárítani.

2013. okt. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az pattanások miatt használják az alapozót, viszont a pattanásos bőr alapból érzékeny az ilyesmikre, így az alapozó még tovább ront a helyzeten, még több pattanás alakul ki miatta. Szóval aki pattanásos az inkább az okát szüntesse meg. A legtöbb embernél például egyszerűen egészséges életmóddal megszűnnének a pattanások.
2013. okt. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!