Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Az gáz, ha csak alapozót...

Az gáz, ha csak alapozót használok, de púdert nem?

Figyelt kérdés
Vettem a kozmetikusomtól egy nagyon jó alapozót...problémás bőröm van ezért járok hozzá nagy kezelésre és vettem tőle egy ilcsi almás citromos arc tejet meg egy krémet miteszerekre...és vettem tőle egy alapozót is az prestige márkájú és tele van vitaminnal és azt mondta a kozmim, hogy nagyon jó...de muszály fölé a púder? mivel problémás bőröm van nem nagyon szeretném, hogy egy púder el tömítse a pórusokat....előre is köszi a válaszokat! :) 17/L

2013. szept. 14. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, az alapozónál már úgyis el van rontva az egész.:)
2013. szept. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most méért?? Mert egy kicsit egyenletesebb arcot akarok?? Létszives olyanok írjanak akik értenek is hozzá!! -.-"
2013. szept. 14. 22:07
 3/9 anonim ***** válasza:

Bőrtípustól és alapozótól függ. Én már nem vagyok tini, nem pattanásos és zsíros a bőröm, mégis minden alapozó 1-2 óra után el kezd fényleni rajtam, ha nem teszek fel púdert. Sajnos ez nálam alapozótól független. Most Cliniqu-et használok, arra is kell egy leheletnyi púder.

Ha nem fénylik a bőröd, akkor felesleges még azzal is terhelni, a tartósságát pedig én úgy tapasztal a jó minőségű alapozónak nem nagyon befolyásolja, max. 1-1,5 órával tolja el.

2013. szept. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És miután elkezd fényleni esetleg zsepivel át törölni? vagy lehet kapni a dm-be ezeket a nedves törlőket vagy mi ez...:) és, ha ilyennel át törlöm? mert nem szeretnék púdert használni el tömíti a pórusokat :((
2013. szept. 14. 22:19
 5/9 anonim válasza:
Ha nem akarod, hogy csillogjon az alapozótól a bőröd, akkor mindenképp muszáj púdert felrakni.
2013. szept. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ha meg áttörlöd a bőröd, akkor lejön az alapozó is. Előző voltam.
2013. szept. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Áttörölni az arcot nem célszerű, mert foltokban fogja leszedni az alapozót. Egyébként a jó minőségű púder nem fogja jelentős mértékben eltömíteni a pórusokat.


Én évek óta használok púdert, ha alapozót vagy BB krémet is használtam. Nem sokat, csak egy leheletnyit. A púdernek ugye nem az a funkciója, hogy elfedje a bőrhibákat vagy hasonló, csak fixálja az alapozót és mattítja a bőrt. Én úgy szoktam csinálni, hogy a nagy púderecsetet belemártom a púderbe, picit a púderes tégely felett megütögetem és nagy, gyors mozdulatokkal felviszem a púdert. Először a T vonalba, hiszen itt szokott leginkább átfényesedni a bőröm, az orcámra és a homlokomra csak egy leheletnyi kerül a legvégén.


Kb. 2-2,5 éve csinálom így, de soha nem volt emiatt több pattanásom, mitesszerem. A legnagyobb hangsúly egyébként azon van, hogy jó minőségű terméket használj (tehát ne eurós boltokba szerezd be a sminket) és minden este alaposan tisztítsd meg a bőröd.

2013. szept. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Pénteken meg fog jönni az alapozó amit a kozmetikusomtól rendeltem, és neem én a dm-ben akarok púdert venni szerintem maxfactorosat vagy rimmel stay matte-ot fogok
2013. szept. 16. 15:05
 9/9 Erika3110 válasza:

Mintha csak sajat magamat hallanam mikor 17 voltam...(info: most vagyok 21). Hidd el, tudom mit ``szenvedsz``, nekem is rettenetes volt, mindig figyelni hogy nem e latszodik valami, ami vegett rossz lenne a közerzetem, jaj ellenörizni, hogy fenylik e a böröm vagy nem..

Csak annyit tudok hozzatenni, hogy legy türelmes, lassan de biztosan neked is tutira kitisztul a böröd :)

A legfontosabb ami nalam bevallt:

MINDEN REGGEL ES MINDEN ESTE (!) alapos tisztitas - en a Dermacol Acne Clear-t hasznalom mar 3 eve es csak dicserni tudom. Hagyni az arcodon kb 10 percig (ez idö alatt szoktam a fogamat megmosni) aztan egyszerüen csak leöbliteni es kesz.

Aztan bekenem az arcom egy kremmel

[link]

es kesz :) alvas elott termeszetesen nem kovetkezik semmi, es ugyanezt megcsinalom reggel, de ilyenkor neha neha meg a korrektorra szuksegem van :) de amugy semmilyen alapozot es pudert nem hasznalok (szerencsere nincs rajuk többe szüksegem).

Remelem hasznos a valaszom :)

2013. szept. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!