Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ha fémallergiám van, attól...

Ha fémallergiám van, attól még lehet valahogy köldök piercingem?

Figyelt kérdés
2013. márc. 21. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Van orvosi fém piercing is, amit az ilyen allergiásoknal találtak ki.:) Meg műanyag stbstb.:) Olyannal szúrják a pct, amilyet mondasz.
2013. márc. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mókusgyilkos ***** válasza:

persze.

csak definiáld már kérlek a "fém"-et :D

gondolom vasra gondoltál [a pearcing gondolom acélból készül amit ugyebár vasból állítanak elő]

ha titánból csinálják akkor elméletileg nem szabadna allergiás reakciót kiváltania.

2013. márc. 22. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

A fémallergia az igazából a nikkelre adott allergiás reakció. Az Európai Únióba hivatalosan már évek óta nem lehet behozni nikkeltartalmú ezüstékszert. (Ékszerész ismerőstől tudom.) Tehát, ha az az ékszer aranyból, vagy normális helyen vásárolt ezüstből készül, akkor elvileg nem válthat ki allergiát. Ezért szerepel most már szinte az összes kiegészítő csomagolásán, nikkelmentes. (Persze, a 200 ft- os kínai gagyira is ráírják, ezért ez nem biztosíték, de én olyat nem is vennék.)

Én magam is nikkelallergiás vagyok, de aranyat és ezüstöt gond nélkül tudok viselni.

2013. márc. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Titán vagy bioplast ékszert válassz, ezek nem okoznak allergiát. :)
2013. márc. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az attól függ, melyik fémre/fémekre vagy allergiás, és miből van a piercing, amit be akarsz rakatni.
2013. ápr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!