Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Nagyon világos és nagyon...

Nagyon világos és nagyon problémás bőrre milyen alapozót ajánlotok?

Figyelt kérdés

Kétlem, hogy sokan tudnának választ adni a kérdésemre, de már nagyon el vagyok keseredve... A bőröm tényleg extra világos. Problémás bőr alatt pedig azt kell érteni, hogy egyszerre zsíros, van ahol száraz és hámlik, tág pórusaim vannak, régi pattanásból vannak visszamaradt hegek, valamint néha újak is előjönnek.

Szóval egy olyan alapozót keresek ami nagyon világos, nagyon jól fed, nem csomósodik. Árkategóriában jó lenne 5000 forint alatt, de drágább termékeket is megnéznék.

Ha valaki tud segíteni azt nagyon megköszönöm!



2012. nov. 8. 14:58
 1/9 anonim válasza:
Nekem hasonló volt a problémám, és bevált a Garnier B.B krém. belefér a keretedbe. 3árnyalata van, ha van esetleg ismerősöd akinek van, kérj egy kicsit belőle, hogy lásd, neked beválik -e, így vásárlás előtt.
2012. nov. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jobb lenne, ha elmennél egy színvonalasabb drogériába, mint pl Douglas, mert ott biztos tudnak javasolni valamit. De gondolom tudod, hogy ott 5000 ft alatt nem kapsz alapozót, sőt 10000 alatt is alig, de legalább jó minőségű lesz :)
2012. nov. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én Maybelline Affinitone alapozót használok (a legvilágosabbat), egész jól fed, bőrön világosabb alapozót még nem találtam. Vannak, amik a tubusban világosabbnak néznek ki, de a bőrön egész más a hatás. Az alapozást púderrel fejezd be, így lesz tökéletes a hatás.


A hámlást nagyon egyszerűen megszűntetheted bőrradírral. Használd rendszeresen, valamint használj arclemosót reggel és este. Esetleg kozmetikus tanácsát is kérheted, így látatlanban elég nehéz tanácsot adni, mit kezdj a bőröddel. Megéri a szakember, hidd el!

2012. nov. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindenféleképpen BB krémet ajánlok, de nem nyugatit, hanem koreait.

A Garnier-ből nekem a legvilágosabb is sötét, és drogériás alapozók között se találtam még elég világost. Tényleg extra hóka vagyok. :) A koreai BB-k viszont beváltak.


Problémás bőrre ezt ajánlják a leginkább:

[link]


Sok tesztet is olvashatsz róla. Ha elég bátor vagy, és nem félsz attól, hogy hamist sóznak rád, akkor ebay-en olcsóbban megkapod.

2012. nov. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért akarsz problémás bőrt alapozni? Ez nem egy jó megoldás, mert idővel akkora kráterek lesznek tőle a bőrödön meg annyi pattanás hogy már az alapozó sem lesz elég hogy elfedje. Ezeket kezelni kell. A bőröd azért hámlik és száraz+zsíros mert nem megfelelően ápolod. Kérj tanácsot szakembertől.


És használj színezett hidratálót alapozó helyett, nem fed túl jól, de a semminél jobb és a bőrnek is jót tesz. Bőrtípusnak megfelelőt használj, neked pl. Holika, BRTC, talán Missha, Skin79 Hot pink lenne jó. Neten lehet őket rendelni. Jól fedő minőségi púderrel, korrektorral sem olyan káros mint magában egy alapozó.

2012. nov. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Nem hittem, hogy ennyien akarnak és tudnak majd segíteni!


#3 Attinitone-t már használtam, az is sötét volt és nagyon sárga, valamint az is csomósodott a bőrömön.

Bőrradírt használok, először úgy nézett ki mintha semmit sem segítene, de mostanra már valamivel jobb az állapot.


#5 Muszáj alapoznom, mert vannak konkrétan piros foltok is a bőrömön, és nagyon egyenletlen a színe, visszamaradt hegeim vannak, a többi problémát nem is sorolom inkább. Gusztustalanul néz ki.

Jó megoldásnak tűnik amit írtál, csak nekem egy vagyon lenne mire összeszedek jó alapozót + korrektort + púdert is, főleg az én bőrszínemhez...


Szóval mindenkinek nagyon köszönöm amit írt, egyelőre csak a pénz a probléma. Most egyébként max factor lasting performance (101) alapozót használok ami végre nem csomósodik rajtam, csak hát közel sem elég világos...

2012. nov. 15. 14:22
 7/9 anonim válasza:
Az Alverde asvanyi alapozojat probald ki, ez mattit is, vilagos arnyalatban is kaphato es szepen fed. Dm-ben kaphato, 1500 Ft korul van. Az alapozo elott Alverdes napraforgos nappali kremet hasznalok. A borproblemaidra nem tudom, probaltal-e mar termeszetes termekeket. En is sokat kuzdottem ilyesmivel, ekcemas is vagyok, napallergias stb. Bioboltban kaphato olivaolajas szappant hasznalok es shea vajat (szinten biobolt), ez szepen rendbehozta a borom. Szappanbol jo meg a Dm-es sima kecsketejes.
2013. jan. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Elozo vagyok. Nem tudom, szedsz-e esetleg vitamint. Azok is sokat tudnak javitani a helyzeten.
2013. jan. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ. Ki fogom próbálni, bár már közel sem olyan rossz a helyzet.

Már hosszabb ideje nem jöttek ki pattanásaim - Nem tudom, hogy azért-e, mert simán kinőttem, vagy azért mert elkezdtem sokkal több gyümölcsöt/zöldséget enni.

Habár hámlani még mindig hámlik, de már csak a homlokom.

Na mindegy, még egyszer köszi a választ!

2013. jan. 29. 16:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!