Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Szerintetek van esélyem profi...

Szerintetek van esélyem profi sminkessé válni?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok és imádok sminkelni, új dolgokat kipróbálni. Viszont nincs túl nagy baráti köröm. Hogyan kezdhetném el? A baj az még, hogy elég félénk vagyok és nem mernék feltölteni vieókat, nincsen kamerám sem, meg egyebek :D Mellesleg nem épp a divatszakmában tanulok :) Nincs túl késő? (bocsánt a hülye fogalmazásért :))
2012. okt. 4. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
késő nincs csak szerintem nem nagyon rendelkezel azokkal a belső motivációkkal ami igazán profivá tehet ebben a szakmában. Szerintem fontos a kommunikáció kreativitás nyitottság belőled meg legalábbis az írásod alapján ezek a tulajdonságok még kiforratlanok.
2012. okt. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azon kívül, hogy az elsővel egyet értek, mindenképpen el kellene végezned egy sminkes tanfolyamot, ami nem a mac és nem az ilyen bevásárlóközpontban reklámozott. Stylist vagyok, sokszor dolgozom együtt sminkesekkel, és teljesen más dolgokra van szükség, ha fotózásra, tv-be, színpadra sminkelsz, mint amikor sima "utcai" sminkeket csinálsz, más eszközökre, helyes ezközhasználatra...stb Ezeket a dolgokat pedig magadtól nem tudod megtanulni, azt pedig senkitől sem várhatod, hogy egy fotózás sikerét kockáztassa azzal, hogy amatőrként odaenged kísérletezni (főleg, hgy egy fotózás több tízezer forintba kerül, nem csak a fotós, a műterem is), ezeket a dolgokat viszont elengedhetetlen tudnod, még kakor is, ha csak mezei menyasszonysminkeket csinálsz, meg ilyen nem nagy presztízsű melókat, mert ott is nagyon sok dologra oda kell figyelni, amire egy hétköznapi sminknél nem.
2012. okt. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Csillag25 ***** válasza:

Jómagam sminkesként dolgozom, így azt hiszem tudok kicsit segíteni...

Ahol én tanultam, az a suli már megszűnt sajnos.. Annyit tudok mondani, hogy nem lesz olcsó móka, ha belevágsz, anno 10 évvel ezelőtt, csak az INDULÓ felszerelésem volt 250.000.- Ebben az alap ecsetek, alap szemhéjpúder színek, alap alapozó színek és fajták, és a púderek, pirosítók, néhány szájfény és rúzs voltak.

A suli, ha jól emlékszem olyan 150.000 forint volt, ami 1 éves oktatást adott, minden szombat és vasárnap.

Ha professzionális szinten szeretnél megtanulni sminkelni, akkor javaslatom szerint kezd inkább magánórákkal egy középkategóriás sminkesnél, azután ha megvannak az erős alapok, akkor pedig járj magánoktatásra egy nagyon jó szakemberhez. Mindkettő húzós, de legalább a Te ütemedben és ügyességedhez, érzékedhez mérten tudsz haladni, tanulni, fejlődni. Lehetséges, hogy időközben kiderül, hogy pl. nagyobb tehetséged van a maszkoláshoz, vagy a testfestéshez, és inkább afelé szeretnél orientálódni. Mindenképpen gondold át.

Ha suliba szeretnél menni mindenképpen, akkor is zsebbe nyúlós lesz, már maga a suli is, főleg, ha profi és értelmes iskolát választasz. Sok himi-humi iskola van Budapesten, és Magyarországon, de ha egyszer már pénzt adsz ki rá, és komolyan gondolod, akkor csináld rendesen!

Sokat kell majd ingyen dolgozni, főleg az elején és főleg most, hogy sehol nincs pénz semmire, és senkire...

Nekem 3-4 év kőkemény ingyen munka volt,- leszámítva a néha beesett menyasszonyokat- amíg eljutottam arra a szintre, hogy el tudom tartani belőle magam, kézről kézre adnak. Ahhoz, hogy komolyabb, és fizetős, pláne jól fizetős munkát kapjon az ember nagyon sok TFCD fotózást, forgatást, bemutatót stb-t kell csinálni. Értsd ezalatt azt, hogy te elvégzed a munkát, ami gyakran kemény anyagköltséggel jár, az idődről, energiádról nem is beszélve, és ezért te cserébe megkapod a fotókat és a névmegjelenést, de azt is csak ígéretben.. aztán vagy betartják, vagy nem!

Ha mindezek után is szeretnél sminkelni, akkor írj, és írok jó sminkeseket, sminkmestereket, és smink sulikat, ahol el lehet indulni eme gyönyörű pályánkon! :))

2012. okt. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!