Milyen sminket vegyek?

Figyelt kérdés

Hófehér bőröm van (ilyesmi: [link] egy-két pattanásom szokott lenni emellett elég karikásak a szemeim (nagy, sötétlila karikák).


Milyen korrektort, alapozót, púdert tudnátok ajánlani?


Elég ha csak korrektort használok (a karikákra ill. a bőrhibákra) és rá a púder, vagy kell alapozó is? A púderhez kell vennem külön ecsetet?


A válaszokat előre is köszönöm.


2012. szept. 19. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
44%

Nekem a száz forintos boltban kapható korrektor stift is bejött, de ha igazán profi korrektort akarsz, akkor az Essence féle több színű a legjobb (szerintem). Még viszonylag az ára is tűrhető. Ebből azt hiszem a rózsaszínű rész az, ami ellensúlyozza a szem alatti sötét karikákat.

Alapozóból szintén nem kell a legdrágább, én "occsó" boltban veszem. Ez elég "light"-os, nem hat vakolatként.

Púderből is meg alapozóból is lehet kapni egész világosat, amitől nem nézel ki úgy, mint aki most jött a szoliból.

Nálam a következő a sminkelés menete: arclemosás - tonikkal áttörlés (vattával) - arckrém - erre jön a korrektor (szem alá, orr mellé, esetleges egyéb bőrhibák) - alapozó - púder.

A púdert nem ecsettel, hanem pamaccsal viszem fel. Vannak olyan púderek, amikhez eleve van egy kis szivacs korong, az tökéletesen megfelel a célnak.

Ha ezzel megvagyok, erre jön az igazi festés (szemöldök, szemhéj púder, stb).

2012. szept. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Essence Pureskin színezett hidratáló világos bőrre.

Bármilyen korrektor (nekem ebayes teafás van, olcsó és jó), de megfelel egy miss sporty vagy essence is.

Púderre bízzuk a fedést akkor CadeaVera 2in1. 10-es Soft Ivory nagyon világos bőrre is jó. (Müllerben kapható csak)

Én nem használok külön ecsetet.


Drágább változat: MAC Studio fix fluid alapozó, nagyon sok színben van, nekem a legvilágosabb NC15 a jó. Hófehérke vagyok:D De ez elég durván érződik a bőrön. Én nem szeretem emiatt. Viszont jól fed. Erre nem is kell más nekem. Se púder se korrektor.

2012. szept. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.


Végül a CadeaVera 2in1 10-es Soft Ivory púdert vettem meg, az Essence Stay All Day hosszantartó korrektort, egy Essence pirosítót+pirosító ecsetet.

2012. szept. 20. 20:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!