Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Nagyon sápadt vagyok, mindenki...

Nagyon sápadt vagyok, mindenki betegnek néz. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Alapvetően nagyon fakó a bőröm, és sajnos az elmúlt pár évben erősen elkezdtek rajtam meglátszani az öregedés jelei (27 éves vagyok most, kb 23-4 évesen kezdődtek) - nagy fekete karikák vannak a szemem alatt, amelyek hacsak nem vagyok nagyon barna pl a napozástól, illetve hacsak nem viselek sminket, akkor nagyon látszanak. És sokan kérdezik ilyemlpr, hogy nem aludtam-e ki magam, nagyon fáradt vagyok-e, rosszabb esetben, hogy beteg vagyok-e.


Elég sok bőrhibám is van, pattanás-hegek, illetve még most is elég gyakran vannak pattanásaim. Ezek kezelésére, meg amúgy is a külsőmnek jót tenne a szolárium, de sajnos nem bírom :(. Rosszul leszek a melegben. Amúgy is van egy kis szívritmuszavarom, és hő hatására aktiválódik, így ha egy mód van rá, nem szeretnék szoliba járni.


Akkor mi a megoldás? Barnítsam magam valahogy (vannak ilyen "lefújós", bőrbarát dolgok, amelyek jól hangzanak, de elég drágák), és kezeljem az arcom, a pattikat, és akkor rendben leszel smink nélkül is?


Ezt látom egy megoldásnak. Vagy a másik: hagyom a barnítást, és sminkelek. Ezzel az a bajom, hogy:

1. Nem nagyon tudok

2. Nem szeretek

3. Nincs sminkcuccom, azt sem tudom, milyet vegyek.


Szerintetek mit csináljak? Esetleg van más ötletetek, hogyan "nézhetnék ki jobban", legalábbis nem betegnek úgy, hogy nem igényeljen a dolog nagyon sok időt/energiát? Nem élvezem igazán ezeket a szépségápolás dolgokat, inkább csak púp a hátamon az egész :(. De ez így nem állapot, hogy mindenkitől azt hallom, milyen vacakul nézek ki. Pedig amúgy nem vagyok csúnya, hála az égnek.

Köszi előre is!



2012. szept. 17. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A sötét karikák kialakulhatnak a vízhiánytól is. Igyál sok vizet, 3l-t egy nap, ez szerintem jó lesz a karikákra is, plusz a pattiknak is jót tesz..tisztítsd rendszeresen a bőröd, járj kozmetikushoz arckezelésre, táplálkozz egészségesen, kerüld a zsíros, olajos, fűszeres, sós ételeket, édességet. Én is ezt teszem és ilyenkor mindig rendbe jön a bőröm. Szerintem nem kell barnítanod magad, szép a világos bőr is. Válassz egy hozzád illő hajszínt és akkor gond nem lehet. Tehát ne legyen fekete a hajad, ha hófehér vagy. Én ennyit tudnék javasolni.
2012. szept. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

4 órát voltam tegnap kint a szabadban, simán leégett a hullafehér bőröm, meleg sem volt. Szóval napozni lehet, ha barnulásra képes bőröd van.

Szerintem használhatnál színezett hidratálót - BB krémeket, Essence vagy Skin79. Az nem egy durva smink, csak ad egy kis színt a bőrnek. Karikákra korrektor.

2012. szept. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

3L víz...? XD Másfelet is alig tudok letuszkolni a torkomon, és így is fél óránként megyek pisilni. De megpróbálok többet inni, hátha. A diéta...? Nem mondom, hogy nem szorulnék rá. A legfőbb gond az édességgel van. Rettenetesen édesszájú vagyok, el nem tudom mondani, mennyire megvisel, ha nem ehetek édességet. Szabályosan idegbeteg vagyok. Hm, valamit ki kell találni.

Ja, a barnítós krémeket is akartam írni: vettem ilyet többször, és használnak is, kényelmes megoldás, bár kicsit fura szaga van. De a legnagyobb baj, hogy attól csak még zsírosabb lesz a bőröm, és jönnek a pattik csőstül... :(

Amúgy szerintem mindenképp kellene valami barnítás. Összehasonlíthatatlanul jobban nézek ki, ha van egy kis színem.

2012. szept. 17. 13:41
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
télen én is hullasápadt vagyok, ilyenkor pirosítót használok, az alapozó meg elfedi a karikákat. Ettől ugyan nem lesz sötétebb a bőröm, de egy kis szájfény+spirál+cerka feldobja az ember kinézetét. A hajad színe és az öltözéked is sápaszthat, pl. ezért érdemes utánanézni, mi áll jól neked.
2012. szept. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szoli is szóba jöhetne. Tudom, hogy írtad, hogy nem...de ha van időd korán reggel elmenni, mondjuk elsőként akkor még nincs annyira meleg. Volt, hogy én is hideg szoliba feküdtem be reggel, egy másik nap amikor meg késő délután mentem szinte forró volt, nyilván mert egész nap használatban van, felmelegszik. Próbálj meg korán reggel menni, elsőként érkezni. A napozás szerintem azért nem okés, mert az egy dolog, hogy süt a nap, de egyre hűvösebb van, nyilván nem bikiniben mész ki az erkélyre, udvarra akármi. Hanem ruhában..és csak az arcod fog barnulni, a tested többi része fehér marad és ha levetkőzöl elég érdekesen fogsz kinézni.
2012. szept. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

hasonló problémáim vannak nekem is

én együttélek vele :) amelyik nap nagyon szörnyű a dolokg rakok fel korrektort a szemem alá és BB krémet és akkor egész emberi fejem lesz :)

2012. szept. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi ismét!

Hát sminkelni nagyon nem szeretnék, de lehet, végül csak rászánom magam, és veszek egy jó alapozót. A többi cuccom meglenne, de persze az alapozót a legnehezebb kiválasztani, mindig mellényúlok.

Ez jó ötlet, hogy elsőnek menjek szolizni. Ki fogom próbálni, hátha akkor nem olyan meleg. Amúgy csak állóba megyek, a fekvőben biztos, klausztrofóbiás rohamom lenne, így az szóba sem jön. De hátha az álló szoli sem olyan forró reggel. Amúgy azt szoktam még. hogy résnyire nyitva hagyom az ajtót, és legalább az arcom odatartom, hogy az ne hevüljön fel, így elviselhető, de közbe mindig érzem, hogy kalapál és küzd a szívem, úgyhogy tényleg nem szívesen megyek szoliba :( Arról nem is szólva, hogy nem tudom, mennyire tesz jót a gépnek, ha nyitva hagyom az ajtót... Félek, egyszer rám szólnak XD

2012. szept. 17. 15:59
 8/9 szangvinika válasza:
Ha véletlenül szegedi vagy környéki lennél ajánlanék egy tanácsadót, aki mindenben profi segítséget adna és nem kér pénzt.
2012. szept. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: nagyon nem vagyok szegedi :). Kisvárda. Jó messze :D
2012. szept. 17. 21:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!