Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Havi kontaktlencsénél hogy...

Havi kontaktlencsénél hogy működik ez?

Figyelt kérdés
negyed évre rendelek lencsét,hozzá folyadékot,de a nő azt mondta h akár 5-6 hónapig is ki lehet tolni ha nem szeretném minden nap használni,csak azt nem értem h alapbol a havi lencse 1 honapra szol,akkor h lehet kitolni??
2012. jún. 7. 16:43
 1/5 anonim válasza:
Szerintem úgy értette hogy használsz egy hónapig kontaktlencsét és amikor cserélned kellene akkor nem teszel be újat hanem szemüveget hordassz egy ideig, mondjuk 2-3 hétig vagy ilyesmi és utána kezdessz meg egy újat.
2012. jún. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem hordod egy-egy nap, azzal tudod kitolni a használhatóságát. Csak azokat a napokat számold bele az 1 hónapba, amikor ténylegesen használod.
2012. jún. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 delusion ***** válasza:

Én rendszeresen túlhordom az 1 hónapos lágy lencséimet 1-2 héttel. Lehet hogy rossz szokás, nem annyira higiénikus stb., de azt hiszem nem igazán volt problémám ezzel még. Viszont való igaz, azért negyedévről 5-6 hónapra kitolni eléggé nehézkes és végképp nem ajánlanám. Ha nem mindig van bent, szemüveget is hordasz etc., akkor persze megoldható, csak tényleg annyi a lényeg, hogy alaposan tisztítsd, a tartóját pedig azért alkalmanként cseréld le.


Ha elveszíti a megszokott alakját (amit mondjuk behelyezésnél észreveszel), akkor azért érdemes már kidobni, legalábbis én akkor szoktam.


Tapasztalataimat egy teljesen átlagos, lágy 8.6mm-es bázisvetületű, 14mm-es átmérőjű -1.75-ös/-2es lencséről osztottam meg, nem tudom hogy kemény és/vagy egyéb lencséknél hogy van ez.


Még egy olyat tudnék ajánlani, hogy a Rossmannban is árulnak tisztítófolyadékot, lényegesen olcsóbban, és szerintem ugyanazt tudja, mint a 2/3/4000Ft-os. A látásunk nyilván megéri az összes pénzt a világon, de úgy érzem, itt a jelentős árkülönbség _nem_ megy a minőség rovására.

2012. jún. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is mindig túl hordom (2-3 héttel), nekem amúgy olyan van, amiben lehet aludni is, de így is bírja a szemem már 8 éve.
2012. jún. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat de akkor szerintem maradok a napi lencsénél az jobban megérné nekem
2012. jún. 8. 08:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!