Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Havi kontaktlencsénél hogy...

Havi kontaktlencsénél hogy működik ez?

Figyelt kérdés
Kivizsgáltattam a szemem, és vettem egy havi lencsét. Mivel 6 éve viselem a szemüveget, és rettentően megutáltam már. Azt mondta az optikus, egy hónapig lehet viselni, minden napi használat során. De ha kihagyok egy-egy napot akkor meghosszabodik az élettartalma... Na most én magántanuló vagyok, és kb 1 héten 2x megyek külön órákra, így csak akkor kellene a lencse... Már több mint 1 hete nem nyúltam a lencséhez, csak minden második nap cserélek benne tárolófolyadékot. Írom a napokat mikor használtam, de így akár hónapokig is jó lehet. A minden második nap vizcserétől nem használódik a lencse? Havi lencsét akár hónapokon keresztül is lehet így használni?
2010. márc. 29. 20:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Így van... de igazából 30napnál is nyugodtan lehet tovább használni, ha megfelelően van tárolva. arra figyelj, hogy a folyadék szavatossága nem járjon le, mert általában azok rövid ideig eltarthatóak! legalábbis az enyémek...

illetve a 90napnál tovább nem lehet használni, ha felbontottad!


kontaktlencséből meg ajánlom a Ciba Vision Air Optix Aqua-t... ez nem a reklám helye, de szerintem szuper, műkönny is van benne és rengeteg oxigént enged át!

2010. márc. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Te milyen gyarkan cseréled a folyadékot? Én ha nem nyitogatom ki, akkor minden második nap, mert akkor szerintem felesleges naponta, úgyis zárva van a tok teljesen, nem kerül bele semmi...
2010. márc. 29. 20:35
 3/16 A kérdező kommentje:
az én lencsém márkája valami all in one light sauflon :D
2010. márc. 29. 20:37
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok annak az optikusnak, de tényleg... Ez így nem igaz. Az van meghatározva, hogy meddig jó a lencse, és ez nem azt jelenti, hogy hány napig hordhatod.De most csak gondolj bele, hogy 1 hónapos lencse, és akkor húha fél évig használhatnád, mert fél év alatt csak 30-szor raktad be?! Ez óriási hülyeség, felbontástól 1 hónapig jó, 1 hónapos hordási idejű. Ha felbontod, 1 hónap múlva lejár.. teljesen független a viselési időtől.

Nehogy több hónapig használd ugyanazt a lencsét.. Károsíthatod vele a szemed.. Ha nem hordod napi szinten, akkor érdemes lenne inkább átváltanod napi kontaktlencsére. 30 darabos, és berakod, este pedig kidobod, jön a következő. Így akkor rakod be, amikor szükséges. Jaj kérlek ne csinálj ekkora butaságot! Ahogy lejár az 1 hónap, dobd ki!

2010. márc. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
első vagyok... hát ez érdekes... nekem sehova nincs feltüntetve az 1 hónap szavatosság... a napi lencsét is dobjuk ki, ha fel se bontottuk? hahahaha!!! okostojás...
2010. márc. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
most kinek higyjek XD
2010. márc. 29. 21:22
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél már gyökér :).. FELBONTÁSTÓL számítva.. 1 hónapos lencsét ha felbontasz akkor 1 hónap múlva lejár. Tök mindegy, hogy te 2-szer rakod be, vagy minden nap....



Mire kell vigyázni a kontaktlencse viselésekor?


Mindig az előírt időbeosztás szerint kell a kontaktlencsét hordani. Például a napi hordású, eldobható lencséket csak egy napig szabad viselni. A havi lencséket nem szabad egy hónapnál tovább használni és rendszeresen ápolni kell ápolószerrel. A kontaktlencse viselését mindig szakembernek kell jóváhagynia és rendszeresen ellenőriznie.


Az egynapos, kéthetes, havi, féléves vagy egyéves lencséket semmiképpen nem szabad a felbontástól számított, meghatározott időnél tovább viselni, mert az szemkárosodáshoz vezethet.


Azaz okoskám, ha FELBONTOD a havi lencsét, 1 hónapnál tovább nem viselheted, a fél éves lencsét, fél évnél tovább nem viselheted.. :)

2010. márc. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

[link]


ennyit rólad...

"30 nap... vagy hagyd a folyadékban." ha nem látod, vedd ki a naponta új csomag havi lencsédet...

2010. márc. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

vegyem ki naponta a 30 napos lencsémet?! istenem... tudod kibontom, minden nap berakom, és ahogy letelt az 1 hónap, a hónap végén kidobom. Voálá :) úgy látszik nem fogod fel, hogy én mit írok... na mind1... Tudod ahogy a legtöbb dolognak, úgy a lencsének is van "szavatossága", és az felbontástól számítva 1 hónap múlva lejár. Rohadtul mindegy, hogy hányszor használod. Eléggé szépen félre vagy informálódva. Kérdezz meg legközelebb egy hozzá értő szemész. ;)



"Tisztelt doktornő! Ha nem használom a havi lencsémet minden nap, akkor használhatom tovább is, mint egy hónap?


Teljesen független ettől. Ha nem használja a kontaktlencsét vagy használja,a felbontástól számítva 1 hónap múlva lejár a szavatossága. "



[link]


,, Az éjjel-nappal viselhető kontaktlencsét sem használhatja a felbontástól számított 30 napon túl. Mint minden egyéb fogyasztási cikk esetében, itt is elhanyagolhatatlan tényező, hogy ennek a terméknek a felnyitástól számított "szavatossága" 1 hónap. "


,,Június elején felbontottam a kontaktlencsét és július közepéig használtam Nagy hiba, hogy túlléptem az időt?


Azonnal vegye ki a jelenlegi kontaktlencséjét, és helyezzen fel egy friss, új párat! "

2010. márc. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

látom rendesen bedőltél a fogyasztói társadalom dumáinak. legyél rá büszke!

és remélem a lencséidet is kétszeres áron veszed az optikában... :)

itt van nálam két doboz lencse... különféle... mindegyiken van szavatossági idő, de nincs feltüntetve, hogy a felnyitástól számítva.

ha folyadékban van, és rendszeresen cseréli rajta, ugyan mitől használódna el?

gondolkodj.


Kérdező!

Menj el egy optikába és kérdezd meg.

De ha heti 2x használnád a lencsét, inkább napit válassz, és akkor az okoskánk is nyugodtabban tud majd aludni! :)

2010. márc. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!