Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Havi kontaktlencsénél hogy...

Havi kontaktlencsénél hogy működik ez?

Figyelt kérdés
Kivizsgáltattam a szemem, és vettem egy havi lencsét. Mivel 6 éve viselem a szemüveget, és rettentően megutáltam már. Azt mondta az optikus, egy hónapig lehet viselni, minden napi használat során. De ha kihagyok egy-egy napot akkor meghosszabodik az élettartalma... Na most én magántanuló vagyok, és kb 1 héten 2x megyek külön órákra, így csak akkor kellene a lencse... Már több mint 1 hete nem nyúltam a lencséhez, csak minden második nap cserélek benne tárolófolyadékot. Írom a napokat mikor használtam, de így akár hónapokig is jó lehet. A minden második nap vizcserétől nem használódik a lencse? Havi lencsét akár hónapokon keresztül is lehet így használni?
2010. márc. 29. 20:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én rohadtul nem arról a dátumról beszélek, ami rá van írva a lencsére. Hanem arról, hogy ha felbontod, akkor 1 hónapig hordhatod, mivel HAVI lencse. Ezt bármelyik szemész is tudja neked tanúsítani. Sőt, a szemészem is ezt mondta, és a barátnőm anyukája is, aki szintén szemész. De lényegtelen, nem írok többet ide, úgy tűnik nem érted, hogy miről beszélek, vagy csak nem akarod megérteni.
2010. márc. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

már te magad sem tudod miről beszélsz. én nem vagyok hülye.

a havi lencse 30 alkalmat jelent. Nyilván nem kell egy évig tárolni egy folyadékban, de ha 2 hónap alatt viseli összesen 30x, megfelelően tárolva!!!! nem lesz baja!!! mert mitől lenne, ha hozzá sem nyúl???


TE ERRŐL BESZÉLSZ: felbontástól számított 30nap múlva, függetlenül attól, hogy hordtad-e vagy sem, megromlik, megpenészedik, gyilkos ufók jelennek meg rajta és megölnek! haha!

2010. márc. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
A tárolófolyadék nem látja el elég nedvességgel a lencsét, szóval idővel kiszárad ha abban tartod is, ezért ne hordd tovább bontástól számított 30 napnál. Megsérülhet a szemed, begyulladhat, bármi lehet. Persze az is lehet hogy semmi bajod nem lesz tőle, de én nem kockáztatnék ha nem muszáj. Legközelebb vegyél napi lencsét, azzal tuti nincs ilyen gond.
2010. márc. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
75%
Erről beszéltem én is, kedves utolsóelőtti... ;) De hajtogasd csak a magad igazát, majd valami baja lesz a szemednek, aztán nézhetsz..
2010. márc. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
51%
szerintem meg hordjad amíg gondolod, úgy is érezni fogod ha már 'kényelmetlen' és le van járva
2011. márc. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
A felbontastol szamitott 30 napig lehet viselni.
2016. márc. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!