Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Egy kilencedekes lány mennyire...

Egy kilencedekes lány mennyire/mivel sminkelje/sminkelheti magát? 16/L

Figyelt kérdés
2012. márc. 4. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pattanásos a bőr?
2012. márc. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én 16 évesen szemceruzát, szempillaspirált, szájfényt és sokszor szemhéjfestéket használtam. Alapozót meg ilyeneket suliba nem raktam fel.
2012. márc. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem vagyok pattanásos, az orrom miteszeres :S
2012. márc. 4. 18:40
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát olyan nincs hogy mennyire sminkelheted magad.

Más 9.es már 3kg korrektort,alapozót,púdert használ, rúzst,rá szájfény, pirosítók, szempillaspirál... :D

De ne róluk vegyél példát.

Szerintem elég bőven egy szempillaspirál, meg szemtus

alapozót csak akkor ha problémás a bőröd. de azt is inkább bőrgyógyászal intézd el.

16L

2012. márc. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Középsuliba én már nem abból indulok ki, hogy hány éves az illető. Két osztálytársam is erősen sminkel, az egyik mindig ugyanúgy, de egyszerűen fantasztikusan áll neki és hiába, hogy sötét a smink, tökéletesen illik hozzá.


Én is 16 vagyok, én korrektort, szemceruzát vagy tust, szemhéjpúdert, szempillaspirált és ajakápolót vagy rúzst használok. Néha megbolondítom egy kis pirosítóval. :D

16/L

2012. márc. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit lehet? Bármit.

Mit érdemes? Különleges alkalmakra visszafogott sminket. Alapozó fölösleges. Szempillaspirál, szájfény, esetleg szemhélypúder szolidan. Napi szinten nem igazán érdemes sminkelned. Amúgy is szép bőröd van.


A körmeidet fessd ki, az simán belefér.

2012. márc. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

sztem ugyannyira mint egy felnőtt nő (max fölösleges, bár valakinek nem árt.. sztem jobb ha a vakolat mint a tonna pattanás, de erről megoszlik a társadalom véleménye)


nálunk a gimibe 9.-ben már bőven a csajok egy része olyan szinten sminkelt, h egy tona púder volt az arcukon. kb úgy néztek ki mintha modellfotózásra készülnének persze az összes szüntetet a női wcben töltötték és órán kipakolták a tonna sminkszereiket, én nem vagyok ebben otthon de sztem nem 2 fillért költöttek erre! de igazából még mindig jobb h ott "tanulták" ezt meg mer látok néha 30-40 éves nőket akik úgy néznek ki mint egy bohóc!

szóval ha neked jól esik miért ne?

mielőtt valaki beszólna h milyne suliba jártam a főváros egyik elit gimije nemtom első 10ben van a ranglétrán, persze tudom h ez sz.rt se számít hiszen nagy fos volt az a gimi! de ott már 7.ben ezt cisnálták a lányok pedig elvileg nagy "szigor" volt. hát igen, végülis ha valaki visszafeleselt a tanárnak repült az intő, szüleit behívatták, de ha a csajok miniszoknyában tűsarkúban tipegtek már 7.ben. ja és a wcben rendszeresen keféltek meg szívtak az emberkék. elit gimi

2012. márc. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"sztem jobb ha a vakolat mint a tonna pattanás"

Első ránézésre talán jobb (bár a kérdezőnek nem pattanásos a bőre).


A vakolatviszont nem segíti a patik begyógyulását, sőt a bőrlélegzés akadályozásával még keresztbe is tesz nekik. Alkalmanként van értelme, de inkább érdemes bőrápolószereket használnia, esetleg vitaminokat ennie, akinek ilyen a bőre, hogy 17-20 éves korára rendben legyen az arca.

2012. márc. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát ami engem illet (én is 16 éves vagyok és 9.-es),

reggelente krémmel összekeverek egy-két csepp alapozót majd púderezek, és szempillaspirált használok.Ezen kívül rúzst meg szájfényt.Ha pl. fotózás van vagy ünnepség akkor használok tust és egy kis pirosítót.Én ezt nem tartom soknak, mivel egyik termékből sem használok sokat, nem töltöm a napom azzal, h minden szünetben 3 réteg alapozót még magamra kenek.De persze mindenkinek más a szimpi nekem így pont megfelel:D

2012. márc. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is 9.-es vagyok. Az átlaghoz képest erősen szoktam sminkelni, de nem használok feltűnő árnyalatokat. Például: nem használok színes szemfestéket, pirosítót, a szám színétől eltérő rúzst, stb. Vannak olyan alapozók, amik hagyják lélegezni a bőrt, vannak antibakteriális korrektorok, amik nem hogy ártanak a bőrnek; épp ellenkezőleg, még segítenek is eltüntetni a pattanásokat.

Meg lehet kövezni, de az én véleményem az hogy ha valaki magabiztosabbnak és szebbnek érzi magát sminkben, akkor nyugodtan sminkeljen. Csak ne kenjen magára pl vörös rúzst vagy lila szemfestéket.

Tudom hogy én is nagyon fiatal vagyok, még gyerek, de amikor látok 11-12 éveseket magassarkúban és dúrvább sminkben mint ami rajtam van, akkor úgy érzem hogy én még a szerényebb réteghez tartozom.

2012. ápr. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!